P0

Sveikata

Respublikinės Klaipėdos ligoninės radiologai plečia intervencinių radiologijos procedūrų spektrą

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-05-06


Praėjusią savaitę Respublikinėje Klaipėdos ligoninėje pirmą kartą paimta biopsija iš kaulo. Kompiuterinės tomografijos kontrolėje nedidelis kaulo mėginukas buvo paimtas iš įtartino židinio pakitusioje klubo kaulo dalyje. Ši procedūra – minimaliai invazyvi, atliekama vietinėje nejautroje, minimaliais pjūviais, netraumuojant paciento. Dėl to neurochirurginiam pacientui nuskausminimo tikslais radiologas Mindaugas Lesutis (nuotr.) atliko nervinės šaknelės blokadą stuburo tarpslankstelinėje angoje.

„Mes pakankamai dažnai matome pakitimus kauluose, kurių kilmė nėra visiškai aiški ir tik paėmus mėginį galima identifikuoti, kas tai per darinys. Tai – vienintelis būdas, leidžiantis nustatyti, ar darinys yra gėrybinis, ar piktybinis, todėl ši procedūra itin svarbi diagnostikoje“, – pranešime spaudai pažymi intervencinis radiologas.

Minėtu atveju nustatyta piktybinio naviko metastazė, kas leis tinkamai įvertinti paciento būklę ir planuoti atitinkamą gydymą.

„Dabar mūsų radiologai gali atlikti daugiau diagnostinių ir netgi gydomųjų procedūrų, pvz., įvesti dreną į pūlinį arba ne tik nustatyti patologinį židinį, bet ir suardyti jį radijo bangų ar karščio pagalba kaule ar minkštuose audiniuose. T.y. mes galime sunaikinti židinį ne išoperavę jį, o tik įvedę į jį specialią adatą“, – apie minimaliai invazyvių intervencinių procedūrų spektrą pasakoja Radiologijos skyriaus vedėjas Artūras Čiuvašovas.

Pradėjus atlikti daugiau įvairių minimaliai invazyvių intervencinių procedūrų, ligoninės gydytojams klinicistams sudaromos sąlygos tiksliau ištirti pacientą, pasirinkti daugiau gydymo būdų, parenkant geriausiai tinkantį kiekvieno paciento atveju.

INFORMACIJA

Biopsija – intervencinis tyrimo metodas, kai ištyrimui iš pakitusios vietos paimamas ląstelių ar audinių gabalėlis. Tai – minimaliai invazinis ir vienas tiksliausių tyrimų, diagnozuojant daugelį ligų, tarp jų auglius ar vėžį. Ši procedūra dažnai atliekama po radiologinių tyrimų, jų metu radus įtartinų pakitimų. Šių minimaliai invazyvių intervencinių procedūrų augimo tendencija stebima su medicininių technologijų pažanga, kuri keičia klinikinės praktikos diagnostines ir gydymo galimybes.

Plaučių biopsijos kompiuterinės tomografijos kontrolėje ar prostatos biopsijos magnetinio rezonanso kontrolėje – ne naujiena Respublikinės Klaipėdos ligoninės radiologams. Prie radiologų prisijungus naujam gydytojui M. Lesučiui, turinčiam didelę patirtį intervencinėje radiologijoje, atsirado galimybė išplėsti šių mažai invazyvių intervencinių procedūrų spektrą.


  2021-05-06

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt