P0

Uostas ir jūra

„Brabander“ pradeda 15-ąjį sezoną

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-05-07


Klaipėdos universiteto burlaivis „Brabander“ pradeda jau 15-ąjį „lietuvišką“ laivybos sezoną.

Didžiausias šalyje plaukiojantis burlaivis penktadienio rytą palydėjo prie Klaipėdos krantų besivaržančias „KLAIPĖDA Coastal Race“ jachtas. Burlaivio ir jo įgulos misija „The Ocean Race Europe“ prologo varžybose  — būti plaukiojančiu teisėjų štabu.

Nors burių šį savaitgalį „Brabanderiui“ išskleisti  neteks, bet, pasak laivo kapitono Ričardo Ramanausko, apskritai reikia džiaugtis, jog pandemija nesužlugdė šios idėjos ir buriuotojų bendruomenė turi galimybę pasivaržyti jūroje.

„Šis sezonas, matyt, ir bus toks nenuspėjamas. Iki pat paskutinės minutės nebus garantijų, kad renginys įvyks, kad galėsi plaukti. Tai, kad šiandien jūroje vyks varžybos, nuteikia optimistiškai. Tikėkimės, kad vasarą situacija tik gerės“, – pranešime pažymi R. Ramanauskas.

Uosto vidus kompas

Pirmąjį sezoną su „Brabanderiu“ jau kaip kapitonas pradedantis R. Ramanauskas viliasi, jog virusas nesužlugdys ir didžiausio jo komandos planuojamo iššūkio – dalyvauti prestižinėse burlaivių lenktynėse „The Tall Ships Races 2021“.

Birželio 30-ąją prie Klaipėdoje krantų startuosiančiose lenktynėse „Brabander“ plauks net 3 etapus. Viename iš gražiausių pasaulio jūrinių renginių planuoja varžytis ir kitas KU laivas – mokomoji jachta „Odisėja“. Abu KU laivai tarptautinėse lenktynėse gins Lietuvos – jūrinės valstybės garbę, daugiau laivų iš  mūsų šalies šioms lenktynėms nėra registruota.

„Viena iš prigimtinių Klaipėdos universiteto misijų būti Lietuvos – jūrinės valstybės forpostu, saugoti ir plėtoti jūrines tradicijas. Ir mūsų laivams tenka garbė ne tik garsinti šalies vardą tarptautinėje buriuotojų bendruomenėje, bet ir ugdyti jaunąją jūros žmonių kartą“, – sako KU rektorius prof. dr. Artūras Razbadauskas.

Lenktynėse į KU laivų įgulas bus įtraukti ir savanoriai, ir buriavimo pradmenis dar tik einantys praktikantai.

Prieš naująjį sezoną burlaivis „Brabander“ pasidailino – atnaujintos medinės laivo rangauto dalys, atliktas priekinio ir galinio generatorių remontas, buvo dažomas ir lakuojamas laivo korpusas. Gegužės pabaigoje laivas pasipuoš ir naujomis burėmis.

Klaipėdos universitetas burlaivį „Brabander“ Olandijoje įsigijo 2006-aisiais. Penkioliktus metus su Lietuvos ir KU vėliavomis plaukiosiantis burlaivis yra tapęs neatsiejama Klaipėdos jūrinio paveikslo dalimi: čia praktikuojasi jaunieji buriuotojai, čia pažintį su jūros banga pradeda Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos studentai, burlaivis naudojamas ir KU mokslinių tyrimų reikmėms. Birželio pradžioje burlaivio įgula plukdys ir populiaraus moksleivių TV žaidimo „Lietuvos tūkstantmečio vaikai“ 10,11,12 klasių nugalėtojus bei jų klasės draugus – tokį prizą šio sezono laimėtojams įsteigė Klaipėdos universitetas. Įdomu tai, jog net du žaidimo nugalėtojai yra iš pajūrio – Klaipėdos ir Palangos gimnazistai, turėsiantys galimybę kartu su draugais gimtąjį krantą apžvelgti iš vandenų pusės.


  2021-05-07

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt