P0

Kultūra

Pirmą kartą Lietuvoje statoma opera „Pulko duktė“

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-05-07


Lapkričio 12-13 dienomis Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras pristatys iki šiol Lietuvoje nestatytą Gaetano Donizetti komišką operą „Pulko duktė“, kuri yra įtraukta į populiariausių pasaulio muzikinių teatrų scenose statomų operų sąrašus.

Meninę spektaklio koncepciją kuria lietuvių statytojų komanda: muzikos vadovas ir dirigentas Martynas Staškus, režisierė Jūratė Sodytė-Bradauskienė, kostiumų dailininkė Agnė Kuzmickaitė-Prūsaitienė, scenografė Sigita Šimkūnaitė, šviesų dailininkas Andrius Stasiulis.

Dirigentas Martynas Staškus

„Komiška opera „Pulko duktė“ bus kupina ne tik linksmų nutikimų, bet ir gvildens aitrias ne vieną kartą kankinančias problemas: socialiniai sluoksniai, meilė kaip liepia širdis ar nurodo tėvai ir kitas. Eilinį kartą suprasite, kad ir vykstant karui žmonės gyvena, myli ir patiria begalę gražiausių jausmų. Ir leipsta ne tik nuo įtampos, bet ir nuo karščio. O meilė visada triumfuoja!“,- pranešime cituojama J. Sodytė-Bradauskienė.

Kadangi spektaklio veiksmas vyksta Alžyre, scenografė S. Šimkūnaitė, juokavo, kad vaizdas scenoje bus toks ryškus ir tvieskiantis Afrikos karščiu. Scenografę šiam spektakliui įkvėpė legendinės dizainerės Gabrielle Chanel drabužių kolekcija. Liūdnos karo grimasos scenoje susilies su pramogomis. Tam talkins daugybė veidrodžių ir jų kuriami atspindžiai.

„Bus daug plunksnų ir gražių damų. Choro moterys vilkės hidžabus, vyrai – nacionalinius alžyriečių rūbus. Puotos publika mirgės ryškiausiomis spalvomis. Spektaklio finale įsivyraus taika ir ramybė, o scenoje išvysite nuotaką“, – rašoma pranešime spaudai.

G. Donizetti „Pulko duktė“ pasakoja našlaitės Mari, kurią įkūnys solistės Kamilė Balabonaitė, Rita Petrauskaitė ir Rasa Ulteravičiūtė, prancūzų karių surastos mūšio lauke, istoriją. Užauginta pulke mergaitė tampa tarsi laimingu pulko talismanu. Suaugusią Mari įsimyli vietinis vaikinas Tonis (juo taps solistai – Tomas Pavilionis ir Mindaugas Jankauskas), kuriam ir ji bus neabejinga. Tačiau netikėtai atsiradusi kilminga motina (Dalia Kužmarskytė, Loreta Ramelienė) išsiveža Mari ir superša ją su savo luomo jaunikiu. Tonis nepasiduos – su pulko draugais įsiverš į vestuvių puotą ir įtikins visus savo meile Mari.

Rytietiškų jausmų dramą scenoje sukurs Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro solistai bei kviestiniai dainininkai: Artūras Kozlovskis, Liudas Mikalauskas, Vilius Trakys (Seržantas Sulpicijus), Vytautas Bytautas, Modestas Narmontas (Hortenzijus), Valdas Kazlauskas, Remigijus Mickus (Kapralas), Hercogiene de Krakentorp taps baleto artistė Kristina Gudelytė. Svarbi spektaklio misija patikėta Notarui, kuriuo taps – Gytis Šimelionis ir Kęstutis Nevulis.

Sekant naujausiomis pasaulio muzikinių teatrų tendencijomis ir norint palengvinti turinio suvokimą, operos dainuojamieji numeriai bus atliekama prancūzų kalba, kalbamieji dialogai – lietuviškai.

1840 m. kompozitoriaus G. Donizetti viešnagės Paryžiuje metu sukurta opera greitai tapo populiari ir metų metus išliko Opéra-Comique repertuare – nuo 1840 iki 1908 m. parodyta net 1000 spektaklių. Tai – pirmoji G. Donizetti opera prancūzišku tekstu.


  2021-05-07

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt