P0

Uostas ir jūra

Po pratybų NATO laivų grupė prisišvartuos Klaipėdoje

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-05-07


Gegužės 8–11 d. Klaipėdoje lankysis NATO Nuolatinės parengties priešmininių laivų 1-oji grupė (NATO NPPL 1G) angl. Standing NATO Mine Countermeasures Group One, SNMCMG1), susidedanti iš šešių laivų.

Šiuo metu Baltijos jūroje veikiančiai NATO Nuolatinės parengties priešmininių laivų 1-ajai grupei vadovauja Nyderlandų karališkojo karo laivyno komandoras J.J. (Jan) Wijchers’as ir susideda iš šių laivų: vadovavimo laivas „Godetia“ (Belgija) ir priešmininiai laivai – „Ugandi“ (Estija), „Sulzbach-Rosenberg“ (Vokietija), „Zierikzee“ (Nyderlandai), „Crocus“ (Nyderlandai) ir „Pembroke“ (Jungtinė Karalystė).

Šis rutininis NATO grupės laivų vizitas Klaipėdoje tęsis iki gegužės 11 d., kurio metu laivams bus suteiktas logistinis aprūpinimas bei laivų įgulos turės galimybę atsikvėpti po intensyvios veiklos Baltijos jūroje, vykusios balandžio mėn. Gegužės 10 d. numatomas NATO laivų grupės vado kmdr. J.J. (Jan) Wijchers’o ir Lietuvos karinių jūrų pajėgų vado jūrų kpt. Giedriaus Premenecko susitikimas.

NATO laivų grupė pastarąsias savaites dalyvavo istorinių minų paieškos ir naikinimo operacijoje „Atvira dvasia 2021“ (angl. „Open Spirit 2021“), vykusioje Estijos teritoriniuose vandenyse ir išskirtinėje ekonominėje zonoje balandžio 19–29 d. Šios išminavimo operacijos metu, kurioje dalyvavo 11 valstybių (tame tarpe ir Lietuvos) 21 laivas (Lietuvos KJP priešmininis laivas „Kuršis“), jūros dugne buvo aptikta daugiau kaip 130 istorinių sprogmenų, iš kurių 49 buvo sunaikinti iš karto operacijos metu. NATO laivų grupė taip pat dalyvavo bendruose mokymuose su Švedijos ir Suomijos karinėmis jūrų pajėgomis.


  2021-05-07

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt