P0

Fotoreportažai, Miestas

Klaipėdos senamiestį okupavo „Seni kibirai“ (1)

Virginija Spurytė

Virginija Spurytė
2021-05-08


Senovinių automobilių asociacija „Seni kibirai“ šeštadienį Klaipėdoje atidarė jau devintą savo sezoną.

Virginijos Spurytės nuotr.

Šių metų sezono atidarymo šventei pasirinkta tema „Istorinė Klaipėda ir jos vizijos“. Taip asociacijos nariai visus klaipėdiečius ir miesto svečius pakvietė susipažinti su istoriniais Klaipėdos objektais ir jų perspektyvomis.

Todėl pirmiausia „senoliai“ automobiliai išsirikiavo prie Jono kalnelio, greta atstatomos šv. Jono bažnyčios. Tiesa, kai kurie automobiliais pasigrožėti atkeliavę klaipėdiečiai stebėjosi, kodėl pasirinkta tokia vieta, nes teko klampoti po purvynus. Ankstesniais metais „Seni kibirai“ savo prisistatymą sezono atidarymo proga rengdavo prie „Meridiano“ ar Kruizinių laivų terminale.

Kaip ir kasmet, taip ir šiemet sezono atidaryme prisistatė apie 20 senovinių automobilių. Jais laikomos tokios transporto priemonės, kurios oficialiai yra senesnės nei 30 metų. Tačiau „Seni kibirai“ vienija tokius narius, kurie vairuoja ir gerokai senesnius automobilius – sulaukusius 50 metų ir daugiau. Vienam „senam kibirui“ yra daugiau nei 100 metų – tai 1909 metų „Schacht“.

Praeivių žvilgsnius kaustė ir legendinės „Volgos“, ir „Žiguliai“, smalsuoliai apžiūrinėjo ir istorinius „Ford“, „Opel“ bei kitų markių automobilių modelius.

Prie Jono bažnyčios, pakviesta „Senų kibirų“, pranešimą skaitė archeologė Raimonda Nabažaitė. Ji klaipėdiečiams pasakojo apie šv. Jono bažnyčios atstatymo planus ir jos teritorijoje aptiktus archeologinius radinius.

„Seni kibirų“ planuose buvo apsilankyti piliavietėje, kur architektas Algirdas Stripinis pasakos apie planuojamo atstatyti piliavietės bokšto viziją.

Popiet unikalieji automobiliai pajudės į Liepų gatvę, įsikurs aikštelėje prie Klaipėdos savivaldybės, o gidė Agnė Abramovičienė primins Liepų gatvės istoriją.


  2021-05-08

  Vienas komentaras apie “Klaipėdos senamiestį okupavo „Seni kibirai“”

  1. AvatarASAS (IP: 213.197.190.179)

   negi nebuvo grazesnes vietos eksponavimui automobiliu o ne zvyruotoj aiksteleje?

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt