P0

Fotoreportažai, Miestas, Svarbu

Pergalės dienos minėjimas – su daina apie kolorado vabalus (63)

Martynas Vainorius

Martynas Vainorius
2021-05-09


Klaipėdos rusakalbių bendruomenė antrus metus iš eilės karantino sąlygomis sekmadienį paminėjo II pasaulinio karo pabaigą Europoje.

Žinia, šio karo pabaiga Rusijoje, skirtingai nei Vakarų pasaulyje, yra švenčiama diena vėliau – gegužės 9-ąją.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Skirtingai nei pernai, šiemetinis minėjimas jau sutraukė gerokai didesnį dalyvių skaičių. Žmonės būriavosi, skambėjo rusiškos karo dainos. Minėjime dalyvavo ir naujasis Rusijos generalinis konsulas Klaipėdoje Jevgenijus Choriško, kurį uostamiesčio socialdemokratų vardu su šia švente sveikino Lilija Petraitienė.

Vėl gausiai rinkosi žmonės, kaip ir konsulas, įsisegę Georgijaus juosteles, kurios po karo Ukrainoje tapo itin populiarios Rusijoje. Pastariesiems, matyt, buvo skirta poros S. Daukanto gatve vis kursavusių su lietuviška trispalve ir istorine Lietuvos vėliavą pasipuošusių automobilių vairuotojų pro atvirus langus transliuota Vytauto Kernagio daina „Kolorado vabalai”.

Tuo metu prie memorialo iš garsiakalbių periodiškai rusų kalba vis buvo raginama saugoti vieniems kitus ir laikytis saugaus atstumo, bet šios rekomendacijos nelabai kas paisė.

Prie memorialo, kur buvo renkamos ir aukos veteranams, tvarką prižiūrėjo tik keletas policininkų, kiti patruliavo Skulptūrų parke. Pastarųjų vis pasisaugodavo kai kurie klaipėdiečiai, nusprendę ir „aplaistyti” šventę.


  2021-05-09

  63 komentarai “Pergalės dienos minėjimas – su daina apie kolorado vabalus”

  1. Avatarskaitytoja (IP: 86.100.132.156)

   Yra Mirusiųjų diena ir gerbkite mirusius lapkričio1-2, o čia išpūstas burbulas.Mums jokia šventė,mums okupacija parsdiėjo.

   • AvatarDar klausimas (IP: 90.131.47.226)

    Vokiečių okupacija mielesnė? Pusę planavo sunaikinti, pusę palikti sunkiems darbams. Kurioje pusėje būtumėte?

   • AvatarKlausimui (IP: 188.69.212.147)

    Taip, būtų buvusi mielesnė. Kas ten žino, kaip ten būtų buvę. Visom tom ruskių pasakom tikėti negali. O va rusofašistai trėmė, prievartavo tautą, dar iki šiol pasekmes jaučiame.

  2. Palmira MartinkienėPalmira Martinkienė (IP: 86.100.64.138)

   Viskas yra gerokai paprasčiau. Visas pasaulis mini (ne ŠVENČIA- niekas mirties nešvenčia! ) II pasaulinio karo pabaigą gegužės 8 d. Rusija nusprendė pasidaryti savo atskirą šventę- sugalvojo Denj pobedy gegužės 9 d. Ši diena ilgą laiką po karo net nebuvo švenčiama. Ją išpopuliarino Brežnevas, pamatęs, jog tauta nebeturi, kas ją vienytų. Nugalėtoji Vokietija tapo civilizuota, ekonomiškai stipri šalis, o SSRS – nugalėtojų šalyje – žmonės ir toliau gyveno skurdžiai. Tad tautai reikėjo sukurti tai, kas ją vis dar vienytų. Sukurtas kovos prieš fašizmą naratyvas, nors prie karo savo nagus prikišo pats Stalinas, II pasaulinio išvakarėse su Hitleriu pasidalinęs dalį Europos ir su juo pasirašęs nepuolimo sutartį. Taigi, siekiant šiuos ir kitus faktus nuslėpti, Den pobedy tapo ideologizuota švente, per kurią Rusija toliau sėkmingai klastojo ir iki šiol klastoja istoriją, ypač jaunosios kartos akyse. Jei rusai kartu su visu civilizuoti pasauliu santūriai minėtų II pasaulinio karo pabaigą, pagerbdami jo aukas, niekas, manau, dėl to nesipiktintų. Piktinamasi dėl propagandinės, iškreiptos ir pompastiškos šios tipo šventės pobūdžio, ypač šių dienų kontekste, kai Rusija agresyviai kėsinai į savo artimiausių kaimynų slavų – Ukrainos žemes. Toliau klastojama istorija, vadinant okupaciją kova su separatizmu,o niekuo dėtiems ukrainiečiams kabinama ta pat fašistų etiketė, taip dar labiau drumsčiant paprastų žmonių propagandos užtemdytą sąmonę. Tai yra ir labai amorali, ir deda, labai pavojinga šių dienų Rusijos aukščiausiosios valdžios vykdoma politika, kuri pirmiausia karo atveju vėl atsisuktų prieš paprastus Rusijos žmonės. Tad lyg ir nekalta šventė savyje dabar neša visai kitokią potekstę, deja. Apie tai reikia šiandien kalbėti.

   • AvatarTik vienas klausimas (IP: 81.7.91.14)

    Norėčiau atsakymo: tai kada baigėsi II pasaulinis karas? Kai kapituliavo Japonija ar ne? Jei taip, tai kas yra Europos diena? Nugalėtoji nacistinė Vokietija – geriausia, kas galėjo įvykti, nes pagal jos planą Lietuvių turėjo pusė būti sunaikinta, o kita pusė naudojami kaip tarnai tikriesiems arijams aptarnauti. Taip kad ,Palmira, nereikia lankstyti apie Ukrainą. Ukrainiečiai iš slavų savęs nebekildina, jie jau amerikonų indėnų palikuonys. Ir kalbą naują išrado – ukrainietišką rusų kalbą. Ir ar ne Kijeve rengiami nacistų deglų eitynės, naciams tarnavusiems ukrainiečiams pagerbti (Galičina), kurie dalyvavo civilių gyventojų žudynėse Babyj Jare? Mažiau lozungų, daugiau objektyvumo.

   • AvatarNojus (IP: 78.56.19.8)

    Palmira, puikiai apibendrinote. O kad švenčia jie 9 dieną, o ne 8,tai todėl, kad kapituliacijos aktas Berlyne buvo pasirašytas 23 valandą ir kiek tai minučių, kai Maskvoje jau buvo 9 diena, tai tiek to. Įdomiausia, kai paklausi ruso kas yra fašizmas, apie ką jie taip ekspertiškai nuolat kalba, pasirodo, bet nežino šio žodžio reikšmės. Sako, kas prieš rusus-tas fašistas 😄 Žodžiu, urapatriotų neįtikinsi. Va dėl karių kapų miesto centruose galime diskutuoti, ar jiems vieta. Šalia buvusias kapines panaikino, Skulptūrų parką į rengdami, o karių ir nelietė. Kažin, kaip atrodytų Kremliaus pašonėje ar Dvorcovaja ploščiad kaimynystėje vokiečių karių kapinės? Turbūt nesipiktintų, jei jas iškeldintų, o čia to niekas nekvestionuoja ir vistiek nuolat inkščiančių lietuvių fašizmu randasi.

  3. AvatarMimoza (IP: 86.100.58.98)

   Man atrodo tai labai sunkus ir skaudus kiekvienai karo paliesti šaliai etapas. Neskiriu žmonių nei pagal rašė o tuo labiau pagal spalvą ar tautybe. Šiam pasauly visiems vietos užtektų. Jei ne tokia baisi neapykanta, net savo artimam, jau nekalbant apie žuvusius. Manau, jei jie būtų galėję rinktis kur kautis ir mirtį, gal šiandien dar būtų gyvi. Bet deja…! Karas į tautybe ir grožį nežiūri. Kulka nesirenka ką pakirsti ir kur skristi. Visi gyvenama toi žemėj, kur žuvusių kiekvienam zingsny ir nuo vokiečių kulkos ir nuo prancūzų ir nuo rusų. Tai mūsų pareiga gerbti mirusius, bet kokios tautos ir rasės, jei gerbiame save. O jei nebegerbiame savęs, tai….! Nemanau kad beturime apie ką kalbėti. Baisiau už neapykanta, nieko nėra. Kartais man gėda už tuos, kurie sėja tokia neapykanta.

  4. AvatarLina (IP: 86.100.68.153)

   Uzbeko motina nesvajojo,kad jos sūnus žus Lietuvos mieste Klaipėda.Ir atvirkščiai.
   Gerbkim visus žuvusius kareivius,jie rinktis negalėjo…

  5. AvatarAnonimas (IP: 45.56.231.71)

   Reikia gerbt zuvusius ir islaisvinusius nuo fasizmo.O kiek amerikieciu zuvo per didyji tevynes kara.Apie tai pamirsot atrodo.

   • AvatarAnonimas (IP: 90.131.38.142)

    Ne, visas pasaulis pamini antrojo pasaulinio karo aukas diena ankščiau, tarp jų ir Lietuva. Tai diena skirti prisiminti žuvusiems. O Gegužės 9 diena skirta “pergalei” vieninteliai rusai iš minėjimo padarė šventę apie save ir sau. Kaip žinom lietuviams jų pergalė reiškė okupaciją, taigi natūralu, jog pagerbiam žuvusius, bet nešvenčiam sovietų pergalės.

  6. AvatarIstorija (IP: 81.7.91.14)

   Tai II pasaulinio karo pabaiga ne po Japonijos kapituliacijos? Kažkas naujo.

  7. AvatarHusky (IP: 148.122.187.2)

   Mane stebina kas kitą,tie ale tipo karo veteranai,kartais ne vampyrai? Paskaičiuokime,1945 m.jiems buvo 16m.-20m. ,tai 2021m. jų jauniausias karys turėtų būti 91metų! Na,negyvena tiek daug žmonių tokį garbų amžių…vadinasi,”putinėlis” ir čia klounų-artistų randa propogandai. Kitas reikalas,kodėl rusų mokyklos per 30m.netampa savaitgalinėmis? Jų ir per Nepriklausomybę gimę vaikai nešneka mūsų kalba,nežinote kodėl? Todėl,kad mūsų valdžiažmogiams geriau saugoti gėjų šiknas nuo kaktuso,nei ugdyti patriotiškumą mūsų vaikams ir anūkams! Tikiuosi,Gegužės 15 diena taps didi ir ilgametė šventė tautai,šeimai,bei Tėvynės laisvei…

   • AvatarPaskaičiuokime (IP: 188.69.212.147)

    Tai 45-aisiais jiems po 16 turėjo būti, bet tais metais karas baigėsi, tai keliolikos jie kariauti pradėjo? 12 ar 13?

   • AvatarAnonimas (IP: 90.131.38.142)

    Seime tiesiog diskutuoja apie vieną vienintelį partnerystės įstatymą, bet ir čia jūs sugebat prikišti gėjus. Raminkitės nesukramtys jie jūsų

   • AvatarAnonimas (IP: 78.57.236.20)

    vaikai, anūkai? Geriau sterilizuok save !!!

  8. Avatarskaitytoja (IP: 86.100.132.156)

   ačiū Dievui,jaunimo beveik nėra…alkoholis liejosi,oi juokiamės iš tokios kultūros

  9. Avatarr (IP: 78.61.189.144)

   geguzes 9 lietuvai reiskia okupacijos diena,kai stalinas pradejo siusti lietuvius i sibira

   • Avataralio, mažoji r! (IP: 88.119.39.225)

    Atsibusk. Nusipainiojai, nusivyniojai į lankas lyg trenktas žemaitiškas arklys..;D)

   • AvatarPatriotas (IP: 78.56.19.8)

    Mums tai jokia pergalės diena. Vieni okupantai kitus nugalėjo. Raudonieji okupantai išžudė, į Sibirą išvežė šimtus tūkstančių Lietuvos šviesuolių, 50 metų tyčiojosi iš tautos. Ir norit dar kad švęstume!? Mes niekad jos nešvęsime, nes tai-Tautos pavergimo šventė.

  10. AvatarMagyla (IP: 78.61.173.9)

   Viens raudonas kaip šėtonas, kitas rudas kaip šuva. Toks ir tėra skirtumas tarp komunisto ir fašisto. O norintieji pagerbti karių atminimą gali kaip visi krikščionys tai padaryti per Vėlines. Ateiti su žvakele ir tyliai pasimelsti.

   • Avatar9 maja (IP: 86.100.178.214)

    Tie padiejo gyvibe ka tu padarei aaa?🤔

   • AvatarMagyla (IP: 88.119.39.225)

    tu visai su protu nedraugauji – čia pergalės prieš FAŠIZMĄ II-ME DIDŽIAJAME PASAULINIAME KARE DATA. Buvo išvaduota visa Europa ir net kitos teritorijos kur jau buvo įžengus Hitlerio armija. Antra vertus, kodėl tu miškinius garbini kas mėnesį ir nuolat lakstai tai su jų rastais kaulias, tai su atminimo lentom, tai su medaliu skirtu vos paeinančiam dar gyvam miško broliui o va šita ŽYMI data kaip tokia, tavo nuomone, turi nueit užmarštin?

   • AvatarIšvaduotojui (IP: 88.119.135.16)

    Čia tie išvaduotojai, kur pamiršti išėjo? Priminkit, nuo ko ir ką jūs ten vadavot 1956 Vengrijoje? 1968 Prahoje? O 1945-1953 Lietuvos žemę nuo lietuvių tikriausiai vadavot, ar ne? Estijoje – nuo estų, Latvijoje – nuo latvių tikriausiai. Ura, draugai!

  11. AvatarKleopatrinas (IP: 90.131.42.237)

   Šituos kolonistų ir žudikų šventės sventejus reikia išsiųsti atgal. Savo gavanej tegu laižo rurą Putleriui ir marsiruoja išgamos.

   • AvatarAr durnas esi ar pavartojai narkotiku? (IP: 90.131.37.18)

    16 divizija buvo . Skaityk istorija. Lietuviai irgi žuvo. Tai slepkis idio….

   • AvatarRoms (IP: 46.249.171.61)

    Tu pats isg…

   • Avatar9maja (IP: 86.100.178.214)

    Idomu kam tu laižai kad taip rasai🤔

  12. AvatarKlausimas (IP: 188.69.198.101)

   Švęskit, džiaukitės, bet kodėl be koloradkių negalite? Todėl sveikinu bachūrų iniciatyvą su daina – nėra ko toleruoti putinistų. Normalūs rusai ateina pagerbti žuvusiųjų neįsisegę šio ukrainiečių užpuolikų simbolio, neturinčio nieko bendro su SSRS kovą II PK.

   • AvatarRoms (IP: 46.249.171.61)

    Lietuvi prie kuo čia Georgijus juostelė ir tavo Ukraina skaityk istorija

   • AvatarNesuprantu (IP: 88.119.39.225)

    kodėl patriotams idiotams ta koloratkė kap buliui raudonas skuduras?

  13. AvatarRoms (IP: 46.249.171.61)

   Lietuviai kodėl jūs tokie kai buvo TSRS tai garsiau visų sauket u r a o dabar spjaudoties gėda kad tokia karta

  14. AvatarM.-W. (IP: 78.60.134.53)

   Šaunu! Buvo karas. Žmonės kovojo, žuvo…ir jie verti pagarbos! Nereikia čia ieškoti kažkokios politikos ar dar ko… Tarp kariavusių ir žuvusių buvo įvairių tautybių žmonių… Ir straipsnio pavadinimas “Atvirai Klaipėdai” (jei tikrai “atvira” garbės nedaro…

   • AvatarRytas (IP: 77.79.34.15)

    Suvoksite pagaliau kad tai kolonistų šventė o ne lietuvių. Okupantai 1941-1950 iš gimtojo krašto ištrėmė 200.000,kitus išžudė.žuvo gražiausias tautos žiedas jaunimas. Tai baisi tragedija mūsų mažai tautai.

   • AvatarO kiek fašistai nužudė ar žinai? (IP: 90.131.37.18)

    Fašistai nužudė apie 30mln. Žmonių

   • AvatarBelekas (IP: 85.232.158.6)

    cia geriausias bajeris koki tik trolis gali parasyti – fakta, kad rusai istreme ir iszude 100% ignoruoja, bet paziurekit ka tas ar anas padare…

  15. AvatarAnonimas (IP: 78.57.198.117)

   Nenormalu ,tai propaganda…
   Karas senai baigės
   Gana buriuotis…

  16. AvatarKarolis (IP: 78.57.145.92)

   Ši sovietinė tradicija tęsiasi keli dešimtmečiai. Tegu tęsiasi. Gal kai kurie ateina ir nuoširdžiai pagarbą atiduoda, palikę skintų gėlių, gal kai kas tik nori pasirodyti prieš kitus rusakalbius. Tačiau nesu girdėjęs, kad vėliau, kai gėlės nuvysta ir tampa šiukšlėmis, kas nors iš kasmetinės gegužės 9 – osios atėjusių dalyvių prie memorialo organizuotų aplinkos prie memorialo tvarkymo darbus. O galėtų būti ir tokia tradicija. Ji būtų sveikintina ir gerbtina daugumos miestiečių, ypač komunalininkų, kuriems tenka ne vieną prakaito lašą nubraukti, kol virtusias šiukšlėmis nuvytusias gėles iškuopia bei vėl prieigas tinkamai sutvarko.

   • AvatarKodėl turėtų? (IP: 88.119.39.225)

    Yra savivaldybės miesto ūkio tvarkymo skyrius už tai imantis algą ir tegul dirba savo darbą – užsiima miesto švaros ir valymo darbais. Dar neužtenka kad kasmet per talkas žmonės jiems priklausančius darbus dykai nudirba, dar sugalvokim ką ir kur miestiečiai patys turi daugiau tvarkyt.O tu čia tai gerai pavarei -atrodo kad nuo tų nuvytusių gėlių komunalininkams rankos atsikabins lyg nuo krovinių tempimo ant savo kupros:D)Kvailai atrodo kai stengiesi iš musės dramblį lipint:D)

  17. AvatarMax (IP: 37.0.249.23)

   Su laisvės ir Taikos diena ir nesvarbu ar tai Gegužė ir Birželis ar Rugsėjis. Pagarba tiems kas savo gyvenimą paaukojo vardan ramybės bei vaikų šeimų kitų svetimų žmonių ramų gyvenimą. gaila kad nevisi tą supranta….

  18. AvatarM. (IP: 90.131.34.198)

   Su švente, kolegos.
   Nepamirškim, kad karas vyko prieš fašizmą.

   • AvatarDedas (IP: 88.118.83.254)

    Eik nach… vatnike

   • AvatarSu švente (IP: 88.119.39.225)

    ir tave M. Tegul niekad nebūna karo ir Taika težydi.

   • AvatarAnonimas (IP: 84.15.190.246)

    O kuo fašizmas skiriasi nuo bolševizmo ?

  19. AvatarApgailėtina (IP: 88.119.39.225)

   kai niekimgi debilai drysta taip elgtis. Man kaip lietuviui gėda kad turime tokius Tautos atstovus. Šis karas buvo didžiausia pasaulyje nelaimė, masinis žmonių naikinimas, juodas vargas bei kraujo ir ašarų upės.. Paskaitykit pavardės paminklinėse lentose – ten ir latvis, uzbekas, gruzinas.. VISI KOVOJO PRIEŠ FAŠIZMĄ o ne vien rusai.(jei jau lietuviški teroristai pasirinko savo taikiniu rusus). O čia atsiranda nu op i sa užzombintom konsliberastų smegenim ir tyčiojasi?!!! Kodėl jį ten pat nesupakavo policija? Kodėl jam niekas iš mano tautiečių neišmalė snukio? O gal ir jie yra tokios pat šiukšlės? Su Bilotaite priešaky..

   • AvatarApgailėtinam (IP: 78.56.19.8)

    Dabar visas pasaulis kovoja prieš raudonąjį fašizmą ir piktintis čia nėra ko.

   • AvatarT 5 (IP: 88.118.83.254)
   • AvatarNiekas dabar prieš nieką (IP: 88.119.39.225)

    čia nekovoja išskyrus Lietuvos pakvaišusius amerikos liokajus. Kovojančius susikurta propagandini karą. Visi žmoneliai nori taikos. Dar ka ta dresiruotoju amerika lieptu tep aršiai lot. Ne- čia mūsų durneliu ‘ėlitas’ stengiasi pasirodyt. Gal paglostys galvele dėdė Semas ar kokia žymesnė šorošo šašlava. O gal netgi numes dešimt tukstanciu i kišene:D:DTai bus laimė

   • AvatarRoms (IP: 46.249.171.61)

    Šaunuolis pagarbą tau ir su šventėm su pergalės diena

  20. AvatarAnonimas (IP: 88.135.28.51)

   Su Didžiausia švente Jus žmonės! O kam tai ne šventė, šveskit pidaro paradus, vafliai bl!!!!
   URRRAAAAA!!!!

   • AvatarAnonimui (IP: 78.56.19.8)

    Raudonųjų fašistų švenčių mes nešvenčiame. O tuose paraduose daugiausiai okupantų palikuonys ir dalyvauja. Neatmestina, kad ir pats ten pasirodysi.

   • AvatarA oniste (IP: 88.119.39.225)

    gydykis. Paskui uzsikask Tvarte liansbirbyno mėšlu.

  21. AvatarAlex (IP: 213.248.112.34)

   Didvyris kuris bande sugadinti svente su savo dainom.
   Jo tranto numeris: HTV 813
   Galite jam pasakiti aciu.

   • AvatarKlaipedietis (IP: 90.131.42.239)

    Va va, turbūt jei su Lada arba Volga būtų važiavęs tai būtų jau ne “trantas” ?

   • AvatarAlexui (IP: 78.56.19.8)

    Dėkui tam “trantui” didžiausias mūsų. O va jums, raudonojo fašizmo propaguotojams, okupantų palikuonims dėkoti nėra už ką.

   • AvatarRoms (IP: 46.249.171.61)

    Gaidelis jis o ne didvyris gėda

   • AvatarBurbakvakas (IP: 85.232.138.203)

    Kokia dar Lada? Tai itališko Fiat’o klonas, ačiū dievui, legaliai nupirkus licenziją. O va visokie Moskvyčiai, Volgos ir kitas panašus šlamštas buvo gaminamas arba pagal iš Vokietijos pasigrobtas technologijas, arba nukosėjus tų laikų amerikietiškų, angliškų, prancūziškų ir dar bala žino kokių gamintojų sprendimus (ir netgi dizainą) bei atitinkamai suprastinus juos, kad patentai nekibtų ir bent į “draugišką” užsienį išvežti būtų galima. “Savų” automobilių TSRS niekada neturėjo.

  22. AvatarLt (IP: 90.131.33.140)

   Į gruto parka viską išvešti ir greita kas pier cirkas

   • AvatarVisų pirma (IP: 88.119.39.225)

    reikia tokias šiukšles kaip tu išvežt

  23. AvatarVytautas (IP: 78.57.202.163)

   Rasote. Kad nelabai kas buvo su kauke. Bet nuotraukose visi su kauke. Fake news?

   • Avatarakadministratorius (IP: 90.131.46.242)

    Ponas Vytautai, kur čia pas mus parašyta, kad nelabai kas buvo su kauke?

  24. AvatarJons (IP: 188.69.209.234)

   Okupantų šventė

   • AvatarAnonimas (IP: 85.232.142.97)
   • AvatarDžonams (IP: 88.119.39.225)

    nėra ko čia rašinėt, geriau ,,humanitarinę” pagalbą ginklais į Ukrainą gabenk

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt