P0

Fotoreportažai, Uostas ir jūra

„The Ocean Race Europe“ startavo: 4 vandenynų dakaro bolidai atsisveikino su Klaipėda (1)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-05-09


Po poros intensyvių buriuotojiškų dienų Lietuvos uostamiestyje „The Ocean Race Europe“ Prologo varžybos atsisveikino su Klaipėda. Keturios vandenynų dakaro bolidais vadinamos jachtos sekmadienį perpiet kirto pirmojo varžybų etapo starto liniją ir pajudėjo Gdynės link. Pasak Lietuvai atstovaujančios komandos „Ambersail-2“, tai – istorinis įvykis ne tik Lietuvos buriuotojams, bet ir visai šaliai.

„The Ocean Race“ vardas pasaulyje stovi greta tokių įvykių kaip olimpinės žaidynės ir Amerikos taurės varžybos. Šį savaitgalį šių varžybų organizatoriai lankėsi Lietuvos uostamiestyje, čia buvo atidarytas lenktynių aplink Europą Prologas, net 4 iš 8 pasaulyje egzistuojančių „Volvo 65“ klasės jachtų stovėjo mūsų uoste – tai labai didelis, net, kaip sakė pats „The Ocean Race“ vadovas – istorinis – įvykis. Labai tuo džiaugiamės, kaip ir pačiu faktu, jog Lietuva turi ją atstovaujančią komandą tokio masto įvykyje“, – teigė „Ambersail-2“ projekto vadovas Raimundas Daubaras.

Pasak Klaipėdos atstovų, šis renginys taip pat įrodė, kad Lietuvos uostamiestis yra puiki vieta buriavimo sportui ir jūriniam turizmui bei turi didelį potencialą šias veiklas vystyti, tarp jų – ir tapti tokio masto buriuotojiškų renginių bei regatų miestu.

Iš Klaipėdos keturios specialiai lenktynėms aplink pasaulį kurtos jachtos – Lietuvos „Ambersail-2“ (kpt. Rokas Milevičius), lenkų „Sailing Poland“ (kpt. Bouwe Bekking), austrų „The Austrian Ocean Race Project“ (kpt. Gerwin Jansesn), jungtinės švedų ir olandų komandos „Childhood 1“ (kpt. Ernst Jan Van Housselt) – pajudėjo link Gdynės pučiant vidutiniam apie 12 mazgų (apie 6 m/s) vėjui. Šiame, pirmajame, varžybų etape jachtos varžysis 300 jūrmylių distancijoje.

„Paskutinįjį mėnesį prieš šį startą vyko intensyvus komandos pasiruošimas – treniravomės ant vandens, sporto salėje, ruošėme laivą. Džiaugiuosi įgula, kurie tikrai stengiasi ir daug dirba. Tai yra pirmas mūsų pasirodymas tokio lygio varžybose, tad tai mums didelis iššūkis, tačiau esu tikras, kad nuo pat pirmojo etapo stengsimės atiduoti visas jėgas ir sieksime kiek įmanoma aukščiausio rezultato. Tačiau jau net į patį faktą, kad mes, Lietuva, startuojame šiose varžybose žiūriu kaip į didelę pergalę, apie kurią prieš porą metų dar nebūtume galėję nė pasvajoti“, – prieš startą teigė „Ambersail-2“ komandos kapitonas Rokas Milevičius, kuris yra pirmasis ir kol kas vienintelis lietuvis, dalyvavęs „The Ocean Race“ lenktynėse aplink pasaulį.

Domo Rimeikos nuotr.

Finišavusios Gdynėje, įgulos turės kelių dienų sustojimą, kurio metu, kaip ir Klaipėdoje, įvyks Pakrantės lenktynės. Po Gdynės jachtos startuos antrajame Prologo etape link Stokholmo.

Pasak organizatorių, šios aukšto sportinio meistriškumo varžybos organizuojamos laikantis visų griežčiausių COVID-19 saugumo reikalavimų. Tuo suinteresuotos visos komandos, kurios net kelis kartus testuojamos kiekviename sustojimo uoste – bent vienam komandos nariui gavus teigiamą COVID-19 testo atsakymą, visa komanda negalėtų startuoti.

Šiame etape „Ambersail-2“ įgulą sudaro kapitonas Rokas Milevičius, Raimondas Šiugždinis, Tomas Ivanauskas, Linas Ivanauskas, Domantas Juškevičius, Conrad Colman, Deimantė Jarmlavičiūtė, Eduardas Bareika, Martynas Jotautis, Andrius Danilaitis, Andrius Skunčikas, Vidas Gedutis, Rapolas Markevičius.

Visų „The Ocean Race Europe“ ir Prologo metu Lietuvos įgulą sudarys 7 pastovūs nariai, kita įgulos dalis kiekviename etape rotuosis ir bus sudaryta iš „Ambersail-2“ klubo narių.

„The Ocean Race Europe“ ir Prologą iš viso sudarys 6 etapai. Varžybos finišuos birželio 20 d. Genujoje.


  2021-05-09

  Vienas komentaras apie “„The Ocean Race Europe“ startavo: 4 vandenynų dakaro bolidai atsisveikino su Klaipėda”

  1. Avatar+- (IP: 88.118.167.96)

   7 pėdos po kyliu Jums Gintariniai Lietuvaičiai 🙂

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt