Regionas

Ieškinys dėl Palangos koncertų salės koncesijos atmestas pagrįstai

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-05-11


Lietuvos apeliacinis teismas atmetė ieškovės UAB „Universali arena“ prašymą įpareigoti Palangos savivaldybę nedelsiant nutraukti su UAB „Pajūrio infrastruktūra“ 2018 m. sausį sudarytą Palangos koncertų salės valdymo koncesijos sutartį ir paskelbti naują konkursą. Tokį patį sprendimą pernai buvo priėmęs ir Klaipėdos apygardos teismas.

Jis buvo konstatavęs, kad „Universali arena“ neįrodė, jog turi teisę reikšti tokius reikalavimus, be to, apygardos teismo vertinimu, net ir nutraukus koncesijos sutartį Palangos miesto savivaldybės administracija negali būti įpareigota skelbti naują koncesijos konkursą.

Palmiros Mart nuotr.

Apeliacinio teismo teisėjų kolegijos vertinimu, ieškovė neturi teisės reikalauti, kad koncesijos sutartis būtų nutraukta, nes ji nėra šios sutarties šalis ir neturi jokių iš šios sutarties kylančių civilinių materialinių subjektinių teisių bei pareigų.

„Teisėjų kolegija laikė, kad Palangos miesto savivaldybės administracijos atsisakymas nutraukti koncesijos sutartį kaip suteikiančiosios organizacijos sprendimas negali būti laikomas ieškovės teisėtų interesų pažeidimu. Taigi ieškovė, nebūdama koncesijos sutarties šalis, neturi teisės kontroliuoti šios sutarties vykdymo, nes už koncesijos sutarties sudarymą ir jos sąlygų vykdymą atsakinga suteikiančioji institucija – savivaldybės administracija, o tokių sutarčių sudarymą ir įgyvendinimą tikrina valstybės ir savivaldybės kontrolės institucijos”, – rašoma teismo pranešime.

Teisėjų kolegija atkreipė dėmesį, kad ieškovė kreipėsi į atitinkamas kontroliuojančias institucijas, kurios jokių koncesijos sutarties pažeidimų, dėl kurių ši sutartis galėtų būti nutraukta, nenustatė.

Teisėjų kolegija pritarė apygardos teismo išvadai, kad koncesijos sutarties nutraukimo atveju Palangos miesto savivaldybės taryba turėtų diskrecijos teisę spręsti dėl naujo koncesijos konkurso paskelbimo – sprendimų dėl viešojo ir privataus sektorių partnerystės projektų įgyvendinimo tikslingumo yra išimtinė savivaldybės tarybos kompetencija.


  2021-05-11

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt