P0

Konsultacijos

Kada atsiras prievolė už siuntas mokėti PVM?

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-05-12


Lietuvos muitinė primena, kad prekės, įsigytos trečiųjų šalių elektroninėse parduotuvėse ir prekyvietėse, iki gavėjų Lietuvoje keliauja pakankamai ilgai, tad tikėtina, jog šiandien apsipirkus „AliExpress“, „eBay“ ar kitose tokiose parduotuvėse, pirkiniai bus atgabenti birželio pabaigoje ar liepos pradžioje, kai bus panaikinta PVM lengvata tokioms prekėms.

Anot muitinės, ar atsisiųstoms prekėms dar galios lengvata, ar už jas jau reikės mokėti importo PVM, priklausys nuo to, kada muitinėje bus priimta prekių importo deklaracija. Jei prekės importo deklaracija muitinėje bus priimta iki birželio 30 dienos imtinai, jai dar bus taikoma importo PVM lengvata, t. y. už prekes, kurių vertė bus ne didesnė kaip 22 eurai, importo PVM mokėti dar nereikės. Tačiau jei muitinėje prekės deklaracija bus priimta liepos 1 dieną ir vėliau, už ją jau reikės mokėti importo PVM nepriklausomai nuo prekės kainos.

Muitinė atkreipia dėmesį, kad perkant prekes Jungtinės Karalystės elektroninėse parduotuvėse ir prekyvietėse galios tie patys mokesčių mokėjimo ir prekių deklaravimo principai, kaip ir perkant kitose trečiosiose šalyse.

Nuo liepos 1 dienos perkant prekes pirmiausia reikės atkreipti dėmesį, ar pirkimo metu bus sumokamas PVM. Jei pardavėjas yra prisijungęs prie vieno langelio principu veikiančios importo sistemos (IOSS) ir PVM nuskaičiuojamas iškart pirkimo metu, tuomet importo PVM atsiimant prekę Lietuvoje mokėti nebereikės. Kitais atvejais nuo liepos 1 dienos importo PVM bus mokamas Lietuvoje kartu su kitais mokesčiais – muitu, atlygiu už muitinės tarpininkų paslaugas ir pan.


  2021-05-12

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt