P0

Miestas

„Klasco“ pradėjo valyti Vitės kvartalą (2)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-05-12


Bendrovė „Klaipėdos jūrų krovinių kompanija“ („Klasco“) laikydamasi gegužės 1 d. įsigaliojusių naujų Aplinkosaugos įstatymų nuostatų, pagal kurias pramonės ir uosto krovos bendrovėms taikomi griežtesni reikalavimai, aktyviai prisideda prie švaresnių Klaipėdos miesto gatvių užtikrinimo. Bendrovė pranešė, jog reguliariai valo „Klasco“ teritorijos prieigas ir dalį Vitės kvartalo prie mokyklos.

“Klasco” nuotr.

Pranešime spaudai cituojamo „Klasco“ infrastruktūros direktoriaus Vido Endzino teigimu, bendrovės teritorija ir įvažiavimo į ją prieigos yra valomos darbo dienomis, o kiekvieną pirmadienį yra valomi keliai aplink Vitės progimnaziją.

„Siekiame, kad mūsų vykdoma veikla darytų kuo mažesnę įtaką gyvenamai aplinkai, kuri dėl istorinių aplinkybių kelia nepatogumų verslo plėtrai ir miestiečiams. Nuo pernai metų įgyvendiname naują aplinkosauginių priemonių planą, suderintą su Aplinkos apsaugos agentūra. Taip pat jau pradėjome bendradarbiavimą su Klaipėdos universitetu dėl šio plano peržiūrėjimo ir papildymo“, – teigė V. Endzinas.

Ruošdamasi griežtesniems nuo gegužės 1 d. įsigaliojusiems aplinkosaugos reikalavimams, „Klasco“ taip pat įdiegė suspausto oro sistemas krovinių perkrovimo sandėliuose, kad iš jų išvažiuojančio transporto ratai būtų švarūs. Šiemet planuojama pastatyti ir aplinkai draugišką automobilių plovyklą „Klasco“ teritorijoje, kuri bus pirmoji tokio tipo plovykla Klaipėdos uoste.

Be šių priemonių, kuriomis siekiama prisidėti prie švaresnių gatvių, bendrovė atlieka ir kitus veiksmus dulkėtumui bei poveikiui aplinkai mažinti. V. Endzino teigimu, krovinių iškrovimo vietose naudojamos vandens patrankos, laistomi pravažiavimo ir technologiniai keliai, o krovos metu bendrovė naudoja transporterius su magnetu krauti geležies rūdos produktus į rietuves. Taip pat įrengtos vagonų iškrovimo stočių užsidarymo grotos technologiniam proceso dulkėtumui sumažinti, transporterių linijose naudojami dulkių surinkimo filtrai, vandens purkštukai. Krovos metu naudojami dulkių slopinimo įrenginiai su dulkes absorbuojančiu preparatu, o į laivą ir iš jo transportuojant krovinius naudojami tik uždaro tipo konvejeriai.

“Klasco” nuotr.

„Vaizdo stebėjimo priemonėmis nuolat kontroliuojame ir stebime „Klasco“ teritorijoje vykdomą veiklą, vertiname oro monitoringo stotelės duomenis ir, esant poreikiui, koreguojame krovos darbus ar nedelsiant juos stabdome. Pastaraisiais metais ženkliai sumažinome krovos metu susidarančių kietųjų dalelių kiekį, tad toliau tęsiame darbą bei investicijas, mažinančias poveikį aplinkai“, – reziumavo „Klasco“ infrastruktūros direktorius.


  2021-05-12

  2 komentarai “„Klasco“ pradėjo valyti Vitės kvartalą”

  1. AvatarJudas (IP: 90.131.45.138)

   O kada Klasco išsinešdins iš miesto centro su savo palapinėmis ???

  2. AvatarF (IP: 86.100.126.143)

   Šaunu, dar reikia užkelti tą automobilį ant kvartalo namų stogų, dar prišluotų uosto purvo

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt