P0

Svarbu, Verslas

Mokesčių lengvatos Klaipėdos verslui – už paramą sportui

Virginija Spurytė

Virginija Spurytė
2021-05-12


Klaipėdoje kuriama motyvacinė sistema, kuria uostamiesčio verslininkai mokesčių lengvatomis bus skatinami remti reprezentacinius sporto klubus.

Tokios sistemos metmenys trečiadienį buvo aptartos Klaipėdos miesto tarybos frakcijų vadovų pasitarime.

Klaipėdos “Neptūnas”. Martyno Vainoriaus nuotr.

Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas tvirtino, jog pastarųjų trejų metų tendencijos rodo, kad verslo parama sportui mažėja. Tam yra ir objektyvių priežasčių, pavyzdžiui, pasikeitę teisės aktai, valstybės valdovų įmonių ir bendrovių rėmimo politikos transformacija, dėl kurios, pavyzdžiui, Klaipėdos uosto direkcijai ar „Lietuvos geležinkeliams“ yra stipriai apribotos galimybės remti sporto klubus.

„Apetitai sporte išlieka tokie patys ar net auga, o finansavimas iš rėmėjų mažėja. Todėl ir ieškome modelių, kaip konsoliduoti jėgas, motyvuoti verslą tomis priemonėmis, kurios yra savivaldos galiose. Natūralu, kad taip būtų galima sumažinti naštą miesto biudžetui ir sporto klubams skirti mažesnę paramą. Kita vertus, susisiekiantys indai yra pakankamai aiškūs – lengvatos, kurios būtų suteiktos verslui, reiškia lėšų į miesto biudžeto nesurinkimą. Todėl viskas nėra taip paprasta, kaip galėtų atrodyti iš pirmo žvilgsnio“ – po pasitarimo kalbėjo V. Grubliauskas.

Tačiau jis patikino, jog frakcijų vadovai sutarė, jog tokią motyvacinę sistemą reikia kurti. Viena iš svarstomų motyvacinių priemonių yra nekilnojamojo turto mokesčio lengvatos verslui, kuris rems aukšto meistriškumo sporto klubus.

„Klausimas dar bus svarstomas atskirose frakcijose, kad jos į miesto tarybą jau ateitų turėdamos savo nuomonę. Ir tikiuosi, kad artimiausiu metu šitie sprendimo projektai pasieks miesto tarybos posėdžių salę“, – vylėsi Klaipėdos meras.

Jis tvirtino, kad tokia motyvacinė sistema verslui remti sportą jau kurį laiką veikia Šiauliuose, iš dalies – Panevėžyje.

Miesto tarybos posėdyje artimiausiu metu vėl turėtų būti nagrinėjamas klausimas, ar Klaipėdos savivaldybė taps „Neptūno“ klubo dalininke.

Toks sprendimo projektas buvo svarstomas jau pernai rudenį. Tiesa, jis svarstytas tik komitetuose, o iš miesto tarybos posėdžio darbotvarkės jis buvo atsiimtas, nes kilo pernelyg daug diskusijų.

„Sprendimo projektas iš esmės yra parengtas, jis niekur neprapuolė, tik yra papildytas „Neptūno“ atlikta audito medžiaga, nes toks buvo pageidavimas. Bet iš esmės toks, koks buvo sprendimas be didelių pakeitimų ir yra paruoštas tarybai. Ir tai jau bus tarybos narių apsisprendimas dėl tapimo dalininkais. Nuomonių tikrai yra visokių ir jos, matyt, dar kartą garsai ir aktyviai bus reiškiamos“, – teigė V. Grubliauskas.

Siūlymą tapti dalininke Klaipėdos savivaldybei pateikė pats „Neptūno“ klubas. Klaipėdos savivaldybė turėtų tik vieną klubo dalį ir vieną balsą priimant sprendimus. Todėl nemažai politikų ir suabejojo, kad tai nėra naudinga, nes įtakos sprendimų priėmimams nebus galima daryti, o iš dalyninkų bus tikimasi daugiau paramos. Klaipėdos savivaldybės atstovai aiškino, kad tapti dalininkas yra naudinga, nes taip bus galima kontroliuoti, kaip naudojama savivaldybės skiriama parama.


  2021-05-12

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt