P0

Kultūra

Tarptautinės muziejų dienos proga lankytojus kvies ir Klaipėdos įstaigos

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-05-12


Gegužės 18-ąją Klaipėdos kultūrinės įstaigos ir muziejai kvies švęsti Tarptautinę muziejų dieną.

Daugybė muziejų iš įvairių pasaulio šalių tądien kviečia visus besidominčius žmonijos istorija ir kultūros vertybėmis kartu paminėti šią svarbią datą. Ta proga Klaipėdos muziejai ir kitos kultūrinės įstaigos savo lankytojus sutiks ypatingai pasirengę, paruošę malonių netikėtumų. Renginį inicijuoja Tarptautinė muziejų taryba (ICOM).

LNDM LAIKRODŽIŲ MUZIEJAUS „ATVIRŲ DURŲ DIENA IR NAKTIS 2021“

KADA: nuo 15 iki 21 val.
KUR: Liepų g. 12

2021 metų bendras šūkis skelbia – „Muziejų ateitis: atsigaukite ir naujai įsivaizduokite“. Atvykę – muziejaus ekspozicijos parodoje „Laikrodžiai – karališkieji dailės simboliai” pajusite renesansinę Lietuvos didžiųjų kunigaikščių Žygimanto Senojo ir jo sūnaus Žygimanto Augusto karališkąją dvasią. Jums nereikės keliauti į Romą, Borgezės galeriją – čia, muziejuje išvysite Renesanso genijaus Ticiano „Dangiškąją ir Žemiškąją meilę“. Baroko epochos ekspozicijos originalios grožybės leis pasijusti kaip prancūzų Versalyje. Rokoko naujų eksponatų įmantrybės nuves į Europos porceliano sostinę Meiseną, o parodų salėje galėsite žavėtis „Porceliano dailės magijos“ pasauliu.

Muziejaus parke su veikiančiais Saulės laikrodžiais sutiksite saulėlydį. Taip pat galėsite pažaisti „Istorinius Laiko žaidimus“ – išbandyti akies taiklumą, rankų miklumą ir ne tik… Čia Jus užburs žydinčių sakurų vaizdai ir kvapai.

Kultūros straipsnių vidus

MAŽOSIOS LIETUVOS ISTORIJOS MUZIEJUS IR JO PADALINIAI

KADA:  nuo 10 iki 18 val.
KUR: Mažosios Lietuvos istorijos muziejus (Didžioji Vandens g. 2), Pilies muziejus ir Muziejus 39/45 (Priešpilio g. 2), Kalvystės muziejus (Šaltkalvių g. 2, 2A)
SVARBU: lankymas nemokamas

Ketinantiems likti namuose muziejininkai taip pat turi ką pasiūlyti ir kviečia į 30 minučių trukmės virtualius „pasivaikščiojimus“ po Mažosios Lietuvos istorijos bei Kalvystės muziejus kartu su čia dirbančiais gidais. Be to, gegužės 18-ąją startuoja nacionalinis projektas „Lietuvos muziejų fenomenai“, kurio vaizdo siužetai šiais metais skirti eksponatams, nešantiems laimę ir viltį. Atliepdamas ne mažiau kaip pusšimtį šalies muziejų apjungusią temą Klaipėdos skulptūrų parkas parengė trumpą pasakojimą apie Romano Kazlausko skulptūrą „Aitvaras“ (1979). Visi įrašai bus pasiekiami internetinėje svetainėje www.mlimuziejus.lt bei Facebook’o puslapyje Mažosios Lietuvos istorijos muziejus/MLIM.

LNDM KLAIPĖDOS DAILĖS MUZIEJUS

KADA: nuo 12 iki 18 val.
KUR: Liepų g. 33

Nuolatinėje Prano Domšaičio kūrybos ekspozicijoje pamatysite iš Mažosios Lietuvos kilusio tapytojo ekspresionisto aliejinius paveikslus, pasteles, akvareles, grafikos kūrinius. Ekspozicijoje „Dailininko namo“ atmosferą kuria XIX–XX a. pr. baldai, pagaminti pamario krašte. Pažintis su dailininko kūryba prasiplečia parodos „Afrikos veidas. Nematytos Prano Domšaičio (1880–1965) pastelės“, skirtos dailininko 140-osioms gimimo metinėms, erdvėse.

Žymaus lietuvių išeivijos skulptoriaus Vytauto Kašubos (1915–1997) ekspozicijoje „Žmogaus misterija“ pristatoma apvalioji skulptūra, reljefai, įvairių skulptūrinių medžiagų bei technikų kūriniai. Svarbiausia V. Kašubos darbų tema – žmogus. Skulptorius Lietuvoje gerai žinomas kaip paminklo Vilniuje didžiajam kunigaikščiui Gediminui autorius.

XVI–XX a. miniatiūrų ekspozicijoje – miniatiūrinė tapyba, grafika ir medaliai. Akį traukia taikomosios dailės kūrinėliai: prašmatnios vėduoklės, dėžutės, statulėlės, biseriu siuvinėtos piniginės. Ekspoziciją papildo savitos dailininkės savamokslės, akvarelinių miniatiūrų meistrės Lidos Meškaitytės (1927–1993) kūryba, sužavinti beveik visus lankytojus.

Duris atvers nauja universalaus menininko: grafiko, tapytojo, scenografo, freskų kūrėjo, kompozitoriaus, mąstytojo Vytauto Valiaus (1930–2004) paroda „Jausti savo žemę…“. Parodoje eksponuojami paveikslai iš dailininko kūrybos ciklų: „De profundis“, „Planeta“, „Kultūros ekologija“ ir kt. Dalis darbų yra mažai arba visai nerodyti.

Atnaujintos ilgalaikės parodos „Nuostabioji žemė. Dailininkai Rytų Prūsijoje. XIX–XX a. I pusės tapyba ir grafika iš Aleksandro Popovo rinkinio“ ir „Dionyzo Varkalio kolekcija“ iš Lietuvos nacionalinio dailės muziejaus Klaipėdos krašto XIX–XX a. taikomosios dailės rinkinio.

LIETUVOS JŪRŲ MUZIEJUS 

KADA: gegužės 19 d.

Gegužės 19 d. Muziejaus kieme bus pristatoma lankytojus įveiklinanti edukacinė erdvė ,,Ateities kapitonai”. Joje bus pristatyti tarpukario Lietuvos kapitonai, kurie formavo Lietuvą, kaip jūrinę valstybę. Kiekvienas lankytojas, nepriklausomai nuo amžiaus ir išsilavinimo, drauge su muziejaus edukatoriais dalinsis asmenine, kultūrine, politine, istorine patirtimi apie jūrinę Lietuvą ir pilietiškumą. Lankytojai bus kviečiami susipažinti su kiekvienu kapitonu, prisiminti jų nuveiktus darbus, žygdarbius, inspiruojančius juos pačius tapti Ateities kapitonais, atlikus specialias užkoduotas užduotis muziejaus ekspozicijose. Kodai – užuominos bus edukacinės kelionės maršruto ašimi. Ši edukacinė programa sukurta taip, kad lankytojai galėtų veikti savarankiškai, tad tai bus prieinama kiekvienam norinčiam jam patogiu metu.

KLAIPĖDOS DRAMOS TEATRAS

KADA: gegužės 18 d.
KUR: Teatro g. 2
SVARBU: būtina išankstinė registracija (ne jaunesni nei 12 metų asmenys), registracija – Klaipėdos dramos teatro Facebook paskyroje.

Klaipėdos dramos teatras į „Muziejų naktį“ kvies atverdamas tarnybines duris ir kviesdamas į ekskursiją-žaidimą po teatro erdves. Teatro darbuotojai ves ekskursijos tipo žaidimą dešimčiai mažų lankytojų grupelių. Atėjusieji leisis į nuotykį, prasidedantį pažįstamose teatro vietose ir vedantį į niekad nematytas jo koridorių gelmes. Dalyviams nepakaks džiaugtis ir dairytis – reikės pasitelkti aštrų protą ir greitą reakciją: skaičiuoti, prisiminti, galvoti, persirengti ir t. t. 45 min. trukmės nuotykis ne tik papildys įspūdžių lobyną, bet ir supažindins su pagrindinėmis Klaipėdos dramos teatro naujienomis: „Drama-Cha-Cha“ linija, „Patreon“ platforma, V tarptautiniu teatro festivaliu „TheATRIUM“ ir kt.

KLAIPĖDOS KULTŪRŲ KOMUNIKACIJŲ CENTRO PARODŲ RŪMAI

KADA: gegužės 18 d., nuo 11 val.
KUR: Didžioji Vandens g. 2
SVARBU: lankymas nemokamas

Įprastai pirmadienis ir antradienis KKKC Parodų rūmuose – nedarbo dienos ir ekspozicinės salės lankytojams būna uždarytos. Visgi gegužės 18 diena – išskirtinė: šią dieną bus minima Tarptautinė muziejų diena, todėl Klaipėdos kultūrų komunikacijų centras siūlo galimybę nuo 11 iki 17 val. nemokamai aplankyti tris šiuo metu eksponuojamas parodas: Živilės Minkutės instaliacijų parodą „Nertis iš kailio“, Jolantos Kyzikaitės tapybos parodą „Maskaradas“ ir Dainiaus Trumpio instaliacijų parodą „Ir visa tai žolė apgaubs“. Daugiau informacijos apie ekspoziciją – kkkc.lt.

PASIVAIKŠČIOJIMAI SU ASMENINIU GIDU

KADA: gegužės 18 d., nuo 17 iki 20 val.
KUR: Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro (KKKC) Parodų rūmai (Didžioji Vandens g. 2)
SVARBU: būtina išankstinė registracija el. paštu: edukacija@kkkc.lt iki gegužės 16 d. 12 val.

Kviečiame pasivaikščioti po Parodų rūmus mažomis grupelėmis su asmeniniu palydovu. Keturios nemokamos ekskursijos rengiamos lankytojams – individualistams, šeimoms, draugams ir  romantikams, norintiems išgirsti tik jiems vieniems skirtą pasakojimą apie parodas: 17 val. laukiamas individualistas, norintis pasivaikščioti po parodas su gidu, skirsiančiu dėmesį jam vieninteliam (gidė – edukatorė Rūta Petniūnaitė); 17.45 val. laikas, skirtas iki 5 asmenų šeimai, norinčiai bendrų kultūros patirčių (gidė – edukatorė Inga Norkūnienė su klaipėdiečiams gerai pažįstamu Kuršiu); 18.30 val. laukiami du bičiuliai, norintys laisvalaikio vakarą praleisti su menu (gidė – edukatorė Rūta Petniūnaitė); 19.15 val. vakaras, skirtas romantikų porai, norinčiai surengti įsimintiną pasimatymą tarp unikalių meno kūrinių (gidė – edukatorė Vida Narveišytė).

KLAIPĖDOS ETNOKULTŪROS CENTRAS 

KADA: gegužės 18 d., nuo 11 val.
KUR: Meno kiemas (Daržų g. 10)
SVARBU: lankymas nemokamas

Kviečiame į delmonų galeriją – joje eksponuojami tradiciniai delmonai, šiandieninių autorių darbai, gyvai pristatomas siuvinėtojo amatas. Atskirą Delmonų galerijos dalį sudaro siuvimo amatui dedikuota erdvė – Laumių siuvyklėlė. Šiuo metu Delmonų galerijoje veikia Ievos Matulionytės ir dr. Elenos Matulionienės paroda „Mažosios Lietuvos delmonai“.

Etnokultūros centro salėje bus galima aplankyti autorinę Irenos Ungaro parodą ,,Raštai iš praeities”. Autorės išsiuvinėtose Klaipėdos krašto sermėgose, marškiniuose, delmonuose suskamba senieji lietuvininkių raštai.

Meno kiemo dirbtuvių vitriną puošia tautodailininkės Danutės Tikužienės juvelyrikos paroda „Saulė ir gintaras“. Gintaro ir žalvario papuošaluose – auskaruose, apyrankėse, kolje, sagėse – prabyla baltų mitologija, atgyja liaudies menas.


  2021-05-12

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt