P0

Kultūra

Kviečia naudotis ne tik knygomatu, bet ir skaitomatu

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-05-14


Prieš porą metų Klaipėdos prekybos centre „Akropolis“ atsirado naujovė – knygų skolinimo automatas, iš kurio bet kada buvo galima pasirinkti laisvalaikio skaitinių. Klaipėdiečiai buvo vieninteliai Lietuvoje, kurie tuo metu turėjo galimybę pasinaudoti Ievos Simonaitytės viešosios bibliotekos paslaugomis bei į prekybos centrą užsukę būtiniausių prekių tuo pačiu saugiai pasiskolinti ir knygą.  

Skaitomatas. Bibliotekos nuotr.

Uostamiesčio gyventojai pamažu atrado ir įvertino šią paslaugą bei prisijaukino kiek neįprastą pavadinimą – „knygomatas“. Nuo 2021 m. jis pervadinamas į „skaitomatą“. 

„2020 m. dėl suprantamų priežasčių karantino metu bibliotekose smarkiai išaugo savitarnos leidinių skolinimo paslaugų poreikis. Taip didžiuosiuose Lietuvos miestuose, o šiais metais ir mažesniuose atsirado naujas įrenginys – leidinių skolinimo terminalas. Šis įrenginys savyje apjungia populiariausią bibliotekų leidinių skolinimo ir pastaruoju metu ypač išpopuliarėjusią paštomato paslaugas. Terminalui labai greitai prigijo knygomato pavadinimas. Tad klaipėdiečiai buvo priversti ieškoti naujo pavadinimo jau skaitytojų pamėgtai paslaugai – pristatome jums „Skaitomatą“. Abu įrenginiai panašūs tik tuo, kad leidinius galima pasiskolinti be kontakto su bibliotekininku, tačiau jų veikimo principai yra skirtingi “, – pranešime spaudai pažymi Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės Viešosios bibliotekos direktorė Laura Juchnevič.  

„Skaitomatas“ nuolat papildomas grožine literatūra, kurią parenka bibliotekininkai atsižvelgdami į knygų populiarumą ir paklausą. Jame atsiduria dezinfekuotos knygos, o pasiskolinti jas galima Klaipėdos  prekybos centro „Akropolis“ (Taikos pr. 61)  darbo valandomis.

Nuo šiol „Skaitomatu“ naudotis dar patogiau, nes šalia jo atsirado knygų grąžinimo dėžė. Į ją galima grąžinti tiek iš „Skaitomato“, tiek kitais būdais iš bibliotekos pasiskolintus leidinius.  

„Knygomato“ paskirtis visai kitokia.

Jame atsiduria elektroniniu katalogu, el. paštu ar telefonu užsakyti skaitytojams reikalingi leidiniai. Skaitytojas el. paštu gavęs informaciją apie paruoštą užsakymą, nurodo, jei nori jį atsiimti terminale be kontakto su bibliotekininku. SMS žinute išsiunčiama informacija, kad knygos jau laukia „Knygomate“. SMS žinutėje vartotojas matys savo užsakymo numerį ir durelių PIN kodą. Paruoštas užsakymas tiek bibliotekoje, tiek „Knygomate“ skaitytojo laukia tris bibliotekos darbo dienas, o vėliau grąžinamas į fondus ir procedūrą gali tekti pakartoti. 

„Knygomatas“ įrengtas lauke, prie bibliotekos ir skaitytojams prieinamas 24/7.  


  2021-05-14

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt