P0

Švietimas

Ministrė prašo savivaldybių peržiūrėti sprendimus dėl 5-11 klasių (3)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-05-14


Švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė kreipėsi į savivaldybių ir mokyklų vadovus su prašymu persvarstyti savo sprendimus dėl 5-11 klasių grįžimo į ugdymo procesą ir suteikti vaikams galimybę nors kelias savaites susitikti gyvai mokyklose.

„Yra daug tėvų, kurie nori, kad vaikai mokytųsi klasėje, tačiau neturi tokios galimybės dėl savivaldybių ar pačių mokyklų sprendimų“, – teigia ministrė Jurgita Šiugždinienė. Martyno Vainoriaus nuotr.

„Suprantame, kad pandeminė situacija nėra paprasta ir testavimo procesai nėra lengvi, savivaldybių pasirengimas testuoti yra skirtingas, tačiau sugrįžtančių mokinių skaičiai labai nustebino. Tik apie 3 tūkst. šią savaitę sugrįžusių 5-11 klasių mokinių reiškia, kad didelė dalis savivaldybių nuėjo netikėtu ir pačiu lengviausiu keliu – nesugrąžinti nė vienos mokyklos, nė vienos klasės, nė vieno mokinio į suolus. Girdžiu kalbant, kad „nepasimoka“ grįžti. Tai šokiruoja ir liūdina“, – pranešime cituojama J. Šiugždinienė.

Anot pranešimo, ministrę stulbina tai, kad, anot tėvų, kad kai kurios mokyklos apskritai net nesurengė mokinių tėvų apklausų, ar jie sutiktų testuotis. Arba rėmėsi tik pačių vaikų nuomone, kad jie nenori sugrįžti mokytis į klases.

Švietimo vidus

„Yra daug tėvų, kurie nori, kad vaikai mokytųsi klasėje, tačiau neturi tokios galimybės dėl savivaldybių ar pačių mokyklų sprendimų“, – sako J. Šiugždinienė.

Pasak ministrės, Vyriausybė, atsiliepdama į savivaldybių pageidavimą dėl savarankiško pasirinkimo, nusprendė leisti kiekvienai savivaldybei apsispręsti, ar 5-11 kl. mokiniai mokosi mišriu būdu, ar nuotoliniu, nes savivaldybėse skiriasi ir pandeminė situacija, ir mokyklų galimybės organizuoti ugdymą, užtikrinti testavimą, laikytis nesimaišymo principo skirtingų klasių mokiniams.

„Dauguma savivaldybių, pasinaudodamos teise priimti sprendimą, nutarė nieko nedaryti. Nors visi suprantame, kad net ir kelios savaitės svarbios mokinių emocinei sveikatai, kad vaikams reikia gyvo kontakto. Jei neįmanoma mokinių sukviesti į klases visam likusiam mokymosi periodui iki atostogų pradžios, galima rasti galimybių susitikti bent kelias dienas. Nuoširdžiai dėkoju savivaldybėms, mokykloms, mokytojams kurie atliko nemažą pasirengimo darbą ir pakvietė vaikus į klases“, – sako J. Šiugždinienė.

Ministrė taip pat kviečia tėvus leisti vaikams testuotis, ir taip suteikti galimybę vaikams saugiai ateiti į mokyklas, kurios siūlo mišrų mokymosi būdą.

Tarp savivaldybių, palikusių 5-11 klasių mokinius nuotoliniame ugdyme yra ir uostamiestis, ir Klaipėdos rajonas.


  2021-05-14

  3 komentarai “Ministrė prašo savivaldybių peržiūrėti sprendimus dėl 5-11 klasių”

  1. AvatarAnonimas (IP: 86.100.89.118)

   Ministrė žemiau mokyklos ditektoriaus.Ar patikrinot bent kurį mokinį,kaip su juo dirbama,kaip aiškinama,kas neaišku.zUž ką mokami atlyginimai ,jeigu nedirba
   MOKYKLOS VENGIA MOKINIŲ,NES RAMU,NIEKO DIRBTI NEREIKIA,NIEKAS NETRIUKŠMAUJA,ŠVARA.KAM TIE MOKINIAI REIKALINGI,ATLYGINIMAI MOKAMI,ŠAUNU.

  2. AvatarSemantika (IP: 78.60.87.39)

   Ta ministrė nevisprotė gal? Jeigu savivaldybės nusprendė, tai tebūnie! Savivaldybės geriau žino situaciją savo mieste negu kažkokia vilnietė, kuri turbūt nėra išvažiavusi iš to Vilniaus ir galvoja, kad Klaipėda tėra kaimas su 500 gyventojų…

  3. AvatarTikras stebuklas (IP: 90.131.47.226)

   Menkysta: perleido sprendimo teisę savivaldybėms, o dabar nustebo, kad visi nusprendė nedirbti! O kam, jei atlyginimas ir taip mokamas, o galvoti per karantiną nereikia? Dabar lozungai, kvietumai apsigalvoti..

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt