P0

Transportas

Jau galima teikti prašymus kompensacijoms už įsigytą elektromobilį

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-05-17


Iš Aplinkos ministerijos administruojamos Klimato kaitos programos skirta 5 mln. eurų kompensacinėms išmokoms už įsigytą elektromobilį. Prašymus šiai paramai galima teikti nuo šio pirmadienio iki gruodžio 31 d. Jie teikiami tik per Aplinkos projektų valdymo informacinę sistemą APVIS

Kompensacinės išmokos dydis vienam pareiškėjui už įsigytą naudotą elektromobilį yra 2500 eurų, už įsigytą naują elektromobilį – 5000 eurų. Papildoma 1000 eurų kompensacija skiriama pareiškėjui, kuris sunaikino seną transporto priemonę.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Nauju laikomas elektromobilis, nuo kurio pirmosios registracijos datos iki transporto priemonės registracijos jos valdytojo vardu datos praėję ne daugiau kaip 6 mėnesiai, registruotas valdytojo vardu ne anksčiau kaip 2021 m. vasario 2 d.

Naudotas elektromobilis – kurio pirmosios registracijos data 2016 m. balandžio 2 d. arba vėlesnė, arba modelio metai 2016 m. ar vėlesni, o pirmą kartą registruotas Lietuvoje ne anksčiau kaip 2021 m. vasario 2 d.

Asmuo, norintis gauti papildomą 1000 eurų kompensaciją, turi sunaikinti M1 klasės transporto priemonę, kurios įregistruotu ir registracijos liudijimo blanke įrašytu savininku, valdytoju arba įregistruotu valdytoju buvo ne trumpiau kaip metus iki 2021 m. vasario 2 d. Sunaikintos transporto priemonės techninė apžiūra turėjo galioti iki 2020 m. kovo 13 d. arba 2021 m. vasario 2 d.

Be to, transporto priemonė turi būti sunaikinta pagal Eksploatuoti netinkamų transporto priemonių tvarkymo taisykles ir išregistruota iš Lietuvos Respublikos kelių transporto priemonių registro.

2020 m. galimybe gauti subsidiją už įsigytą elektromobilį pasinaudojo daugiau kaip 650 gyventojų: jie įsigijo 161 naują ir 489 naudotus elektromobilius. Apie 20 proc. pareiškėjų sunaikino seną taršų automobilį ir gavo papildomą 1000 Eur kompensacinę išmoką.


  Transporto straipsnių vidus kompas

  2021-05-17

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt