Klaipėdietis – tarp geriausių jaunųjų buriuotojų

Fotoreportažai, Sportas
Agnė Bukartaitė
2021-05-17

Gaiviu lietumi sekmadienį baigėsi vienos svarbiausių metų varžybų buriuotojams – Lietuvos „optimist” jachtų klasės čempionatas. Po trečiojo atrankinio etapo Drevernoje paaiškėjo jaunuoliai, kurie Lietuvos buriuotojų vardą gins Europos ir Pasaulio „optimist” jachtų klasės čempionatuose.

Pasaulio „optimist” jachtų klasės čempionate, kuris vyks Italijoje, Lietuvai atstovaus ir vienas Klaipėdos krašto buriavimo mokyklos „Žiemys” auklėtinis, vienuolikmetis Benas Bestauskas.

Agnės Bukartaitės nuotr.

Mokyklos treneris Marius Nagdasovas vadovaus Lietuvos jaunųjų buriuotojų delegacijai Gardoje.

„Dėliojame strategiją, deja, laiko treniruotėms beveik neturime. Nebuvo ir stovyklų. Tačiau turime padaryti tiek, kiek įmanoma. Tikrai sunku ką kol kas ir komentuoti. Bent jau būsime charizmatiškiausia komanda, gaila, kad sporte svarbios kitos savybės”, – juokavo treneris Marius Nagdasovas.

Į pasaulio čempionatą Gardoje taip pat atsirinko Marius Antanavičius, Rokas Rimšas, vėliau prie komandos prisijungs ir Gintarės Volungevičiūtės-Scheidt sūnus Erikas Scheidt.  Europoje Lietuvos optimistus atstovaus Jokūbas Čėpla, Vaidas Abraitis, Tadas Ažukas ir Rokas Golubovas. Taktiką ir strategiją dėlios kauniečių treneris Rytis Alksnevičius.

Lietuvos optimist jachtų klasės buriuotojų asociacijos prezidentė Asta Pajarskienė sako, kad ypač aukštų tikslų kelti komandoms ir treneriams yra nerealu. Tikslai planuojami penkeriems metams į priekį ir didžiausias yra patekti tarp geriausiųjų –  į „auksinį laivyną”.

„Aš būsiu sąžininga, šiemet norėtume pataikyti bent į viduriuką. Mes dirbam 50 procentų galimybių, dvejus metus neturėjome  jokių tarptautinių varžybų, net neturime su kuo pasilyginti. Dauguma buriuojančių šalių, tokios kaip Italija, Ispanija, Prancūzija treniruočių nestabdė, žiemą treniravosi. Mūsų vaikai tik dabar pradeda sezoną, todėl likus dviems savaitėms iki pasaulio čempionato bandysime išvežti komandas pasitreniruoti Gardos ežere”, – teigia ji.

Pasak Astos Pajarskienės Lietuvos vaikai įpratę prie besisukiojančių vėjų, todėl šioje pozicijoje stiprūs. Ispanijoje, Europos čempionate, turėtų būti lengviau, bet Kadize koją kiš srovės. Į Ispaniją vaikai išvažiuos savaitę anksčiau, kad turėtų laiko pasitreniruoti.  Asociacijos prezidentė treneriams palinkėjo kantrybės, tačiau svarbiausia  pasisemti tarptautinių patirčių, stebėti kaip dirba geriausi pasaulio treneriai ir parvežti informaciją į Lietuvą.

Po aštuonerių metų pertraukos į Dreverną atvykusi Asta Pajarskienė džiaugėsi pokyčiais uostelyje.

„Kai įsukau į uostelį pagalvojau, kad pasiklydau. Nerealiai džiaugiuosi, kad vaikai gali sportuoti gamtoje. Jei jums savivaldybės skirtų šiek tiek daugiau dėmesio ir pagerintų pačią infrastruktūrą, laivų nuleidimo sąlygas būtų puiku. Šios varžybos apskritai ypatingos, Jūsų rėmėjai, prizai – viskas aukščiausiame lygyje. Tėvelių įsitraukimas, pagalba – tai kažkas nerealaus”, – teigia ji.

Drevernoje išrinktam abosliučiai geriausiam buriuotojui bendrovė UAB „Augma” padovanojo dviratį. Jį iškovojo Kauno mokyklos „Bangpūtys” auklėtinis Marius Antanavičius, kurį treniruoja Rytis Alksnevičius.

„Esame pasirinkę tokią rėmimo politiką – mums svarbus vaikų sportas, vandens sportas ir neįgaliųjų sportas. Taigi vienareikšmiškai Klaipėdos krašto buriavimo mokykla ir jų varžybos yra mūsų akiratyje. Smagu, kai galime prisidėti prie sportininkų meistriškumo auginimo ir gerų emocijų”, – sakė įmonės atstovas Algimantas Stanislauskas.

Savaitgalį Kuršių mariose lenktyniavo 47 pajėgiausi sportininkai iš visos Lietuvos. U16 ir U12 grupėse varžėsi vaikai iš Vilniaus, Kauno, Šiaulių, Platelių, Vilkaviškio, Neringos ir Klaipėdos buriavimo sporto mokyklų. Mažųjų klaipėdiečių krepšelyje trys taurės, kurias laimėjo Mariaus Nagdasovo auklėtiniai: Benas Bestauskas (U16 gr. .berniukų įskaitoje – III vieta), Liepa Jonuškaitė (U12 grupėje, mergaičių įskaitoje – I vieta) ir Bartas Kupliauskas (U12 grupėje, berniukų įskaitoje – III vieta).

„Nepaisant nedidelio vėjo, kuris šiltuoju metų laiku Drevernoje nėra retas reiškinys, pavyko surengti visas aštuonias lenktynes. „Žiemio” komanda pasirodė neblogai, turime tris taures, o vienas sportininkas atsirinko į pasaulio čempionatą. Tikrai yra kuo džiaugtis”, – sakė Klaipėdos krašto buriavimo mokyklos „Žiemys” direktorė Agnė Dalangauskienė.

Po kelių dienų poilsio buriavimo mokyklos „Žiemys” auklėtiniai tęs treniruotes ir toliau intensyviai ruošis kitoms varžyboms. Jau savaitgalį prie varžybų maratono prisijungs ir „Žiemio” jaunimas buriuotojantys „Laser 4.7” ir „Laser Radial” klasės jachtomis, treniruojami Algio Patašiaus.

Žymos: | | | | | | | |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Regionas

Drevernos uoste iš laivelio išsiliejo degalai

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas pranešė, kad ketvirtadienį, apie 16 val., buvo gautas Aplinkos apsaugos agentūros darbuoto pranešimas, jog Drevernos ...
2024-07-05
Skaityti daugiau

Laiškai iš jūros, Svarbu

Burlaivininko užrašai: Klaipėdieti, plaukiam į Juodkrantę!

Klaipėda – miestas prie vandenų: Baltijos jūros, Kuršių marių ir Dangės upės. Gamta, geografija ir istorija vertė klaipėdietį lipti į ...
2024-04-26
Skaityti daugiau

Veidai

Kapitonas Žygintas Gineitis: „Jūra keičia viską“ 

Klaipėdos m. savivaldybės Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos Melnragės padalinyje kartą per mėnesį vyksta Švyturių metams dedikuoto renginių ciklo „Žmonės – ...
2024-04-04
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This