P0

Kultūra

Klaipėdos dailės muziejuje – Vytauto Valiaus paroda

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-05-17


Gegužės 18 d. Klaipėdos dailės muziejuje (pervadinta Prano Domšaičio galerija) duris atvers nauja universalaus menininko – grafiko, tapytojo, scenografo, freskų kūrėjo, knygų iliustruotojaus, kompozitoriaus, mąstytojo – Vytauto Valiaus (1930–2004) paroda „Jausti savo žemę…“.

Tai – vienas žymiausių XX a. II pusės lietuvių dailininkų, Lietuvos valstybinės premijos (1982), Lietuvos Respublikos nacionalinės kultūros ir meno premijos (1996) laureatas, iškili ir intelektuali asmenybė, kūryboje aprėpusi žmogaus būties, kultūros ir kt. temas, ieškojusi formos novatoriškų sprendimų. Jo kūrybą nuolatos lydėjo darbų ciklai.

Parodoje eksponuojami paveikslai iš dailininko kūrybos ciklų „De profundis“, „Planeta“, „Kultūros ekologija“; du paskutiniai triptikai „Paskutinė vakarienė“ ir kt. Dalis darbų yra mažai arba visai nerodyti.

Parodos architektas – sūnus Saulius Valius.

Paroda veiks iki rugsėjo 26 d.


  2021-05-17

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt