P0

Uostas ir jūra

Klaipėdos uoste – pirmasis šiemet „Ignitis“ perkrautas SGD krovinys

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-05-17


Bendrovė „Ignitis“ pranešė šeštadienį Klaipėdos uoste esančiame suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) terminale iš „Independence“ laivo-saugyklos perkrovusi tokias dujas į bunkeriavimo laivą „Kairos“. Paskutinį sykį SGD perkrovą „Ignitis“ atliko 2019 m. gruodį.

SGD perkrovus į mažesnius laivus, iš pastarųjų kroviniai toliau keliauja į įvairius šiuo kuru varomus laivus arba yra toliau transportuojami į kitus, dažniausiai Skandinavijos šalių uostus. O jau iš pastarųjų kroviniai patenka į sunkvežimius arba yra išdujinami ir patenka į dujotiekius.

„Visame pasaulyje sparčiai daugėja SGD varomų laivų ir jų užsakymų, todėl tokio tipo perkrovų poreikis ateityje tik augs. Ši perkrova yra jau 26-oji, kurią Klaipėdos uoste atliko „Ignitis“, o mūsų sukaupta šios veiklos patirtis leidžia klientams pasiūlyti patikimus, efektyvius ir konkurencingus sprendimus“, – pranešime cituojamas Dovydas Palaima, „Ignitis“ Didmeninės prekybos verslo plėtros vadovas.

Antrąją SGD perkrovą šįmet „Ignitis“ planuoja įvykdyti per artimiausias keletą savaičių.

Šiuo metu visame pasaulyje plaukioja 171 SGD varomas laivas, o iki 2026 m. bus pastatytos dar 187 šį kurą naudojančios jūrų transporto priemonės. Nors daugiausiai tai – įvairūs krovininiai laivai, tačiau pastaruoju metu pasaulyje populiarėja ir SGD kurui naudojantys kruiziniai laivai bei keleiviniai keltai.

Lyginant su laivų mazutu ar dyzeliu, SGD į aplinką išmeta ketvirtadaliu mažiau anglies dioksido ir 99 proc. mažiau sieros dioksido.


  2021-05-17

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt