P0

Verslas

„Lavango Engineering LT“ per pirmąjį ketvirtį pardavė tiek, kiek pernai per metus

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-05-17


Maisto pramonės įrenginius tarptautinėms rinkoms gaminanti Klaipėdoje įsikūrusi įmonė „Lavango Engineering LT“ skaičiuoja, kad pirmojo šių metų ketvirčio pardavimų pajamos beveik prilygsta visų praėjusių metų pardavimams. Metų pradžioje realizuotų sandorių suma siekia 86 proc. visų praėjusių metų sandorių vertės.

Įmonės atstovai sako, kad labiausiai tam įtakos turėjo maisto pramonės poreikis sparčiai modernizuoti, optimizuoti gamybą ir mažinti rizikas, susijusias su darbuotojų trūkumu.

Stebėdama sujudimą rinkoje „Lavango“ įmonių grupė, kuriai priklauso „Lavango Engineering LT“, dar pirmąjį ketvirtį paskelbė dvigubai didinsianti gamybinius pajėgumus. Grupė plečia gamybines patalpas Klaipėdoje.

„Nereikėtų klaidingai manyti, kad toks augimas fiksuotas, nes anksčiau išgyventas nuosmukis. Šie rezultatai iš ties įspūdingi, lyginant ne tik su praėjusiais, bet ir su dar ankstesniais metais. Šiemet pirmojo ketvirčio pardavimai 180 proc. didesni nei praėjusiais metais ir 140 proc. geresni už 2019-ųjų rezultatus“, – pranešime cituojamas „Lavango Engineering LT“ vadovas Jevgenij Sakovskij.

Pasak jo, sparti maisto pramonės įmonių robotizacija ir automatizacija stebima jau kelerius metus, o pandemija tam buvo dar didesnė paspirtis.

„Maisto pramonės įmonės šiuo metu sprendė du galvosūkius: visų pirma gamybos efektyvumo, antra – žmogiškųjų rizikų minimizavimo. Pastaroji, beje, vis pasigirstant naujienoms apie viruso protrūkius gamyklose, tapo svarbesnė nei bet kada anksčiau“, – pasakoja įmonės vadovas.

Verslo straipsnių visus kompas

Jis taip pat pastebi, kad ir poreikis modernizavimui pastaruoju metu yra pasikeitęs – gamyklos ieško sisteminių sprendimų, todėl vis rečiau girdimas poreikis atnaujinti tik pavienį įrenginį. J. Sakovskij spėja, kad tai susiję ne tik su siekiu optimizuoti gamybą, bet ir stabilia sektoriaus ekonomine padėtimi, dėl kurios investicijos į esminius gamybos linijų atnaujinimus atrodo, kad yra daromos pačiu laiku.

„Reaguodama į naujus globalius iššūkius maisto pramonės rinka persitvarko – siekia daugiau automatizavimo, optimizavimo sprendimų tam, kad galėtų didinti našumą ir mažintų priklausomumą nuo žmonių darbo jėgos“, – sako J. Sakovskij.

Skaičiuojama, kad automatizacija maisto pramonėje leidžia iki 60 proc. sumažinti gamyboje dirbančių darbuotojų skaičių, o robotizacija – iki 90 proc.

J. Sakovskij pasakoja, kad dabar šioje rinkoje daugiausia galimybių tiems įrenginių gamintojams, kurie geba išvystyti kompleksinius, individualizuotus pilno gamybos ciklo sprendimus.

Didžiąją dalį – 90 proc. – prekių ir paslaugų dvidešimčiai rinkų Europoje ir Azijoje eksportuojanti „Lavango“ šiemet žengia ir į naujas rinkas Prancūzijoje bei Vokietijoje ir sako neatmetanti galimybės jau vasaros metu savo eksporto šalių sąrašą dar papildyti.

„Iš naujose rinkose gaunamų užklausų gausos jaučiame sujudimą Europoje. Matome, kad pandemijos metu lengviau pasiekti rinkos žaidėjus, su kuriais anksčiau užmegzti kontaktą nuotoliniu būdu būdavo labai sudėtinga, o dabar stebime pagreitėjusį reakcijos laiką. Be to, pastebime tendenciją, kad Europos įrenginių gamintojai vis labiau atsigręžia į Europos tiekėjus. Tai iš dalies lemia aptarnavimo trūkumas, sutrikę komponentų pristatymo terminai iš Kinijos, su kuria bendradarbiaudavo daugelis gamintojų. Dabar Europos gamintojai mieliau šnekasi su kaimynais“, – pažymi J. Sakovskij.

Metų pradžioje 30 proc. augimą 2021-aisiais prognozavusi „Lavango“ sako, kad pirmojo šių metų ketvirčio rezultatai leidžia daryti prielaidą, jog šiemet pardavimai augs kartais.

„Lavango“ įmonių grupė, kurią sudaro „Lavango Engineering LT“, „Lavango Engineering BY“ (Baltarusija) ir „Lavango Ehf“ (Islandija), jau daugiau nei 14 metų gamina konvejerius, sraigtines sistemas, pakėlimo mechanizmus, robotizuoto pakavimo, šaldymo ir terminio apdorojimo įrenginius bei kitą įrangą maisto pramonei. Lietuvos kapitalo bendrovė, turinti du gamybos padalinius Europoje, savo sprendimus tiekia dvidešimčiai rinkų Europoje ir Azijoje. Eksportas sudaro 90 proc. apyvartos. Įmonės klientų tarpe yra tokios tarptautinės korporacijos kaip „Unilever“, „Mars“, taip didžiausia pasaulyje produktų iš surimio gamintoja „Viciunai Group“ ir daugelis kitų. Šiuo metu „Lavango“ dirba per 80 darbuotojų.


  2021-05-17

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt