P0

Konsultacijos

Lietuvių daugiau išvyksta nei grįžta

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-05-17


Lietuva neilgai pasidžiaugė teigiama neto tarptautine migracija. Statistikos departamento duomenimis, jau antrą mėnesį iš eilės šalį ir vėl palieka daugiau gyventojų nei atvyksta.

Išankstiniais duomenimis, balandį iš Lietuvos išvyko 3150 gyventojų, arba 372 gyventojais daugiau nei atvyko. Panašus neigiamas skirtumas buvo ir kovą, kai iš Lietuvos išvyko 364 gyventojais daugiau nei atvyko.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Vasarį Lietuvoje dar buvo užfiksuotas teigiamas migracijos balansas, tačiau jis buvo simbolinis: iš šalies išvyko 2494 gyventojai, o parvyko – 2499.

Daugiau žmonių atvyko į Lietuvą nei išvyko ir praėjusį sausį, taip pat – visus praėjusius metus. Pernai pirmą kartą per 20 metų fiksuota daugiau atvykusių nei išvykusių šalies piliečių.

Statistikos departamento duomenimis, 2020 m. emigravo 15,3 tūkst. šalies piliečių, o grįžo – 20,8 tūkst. Ekonomistai prognozavo, kad teigiamas migracijos balansas gali išlikti ir šiemet. Tam buvo palankių ženklų: Lietuvoje sparčiai augantis darbo užmokestis, galimybė dirbti nuotoliniu būdu, sumaištis iš Europos Sąjungos pasitraukusioje Jungtinėje Karalystėje.

Bet pastebima, kad jaunimas, kurio nemaža dalis dirbo laisvalaikio ir pramogų, taip pat – viešojo maitinimo sektoriuose, turėjusiuose užsidaryti dėl pandemijos, jau ima žvalgytis darbo užsienyje, kur didesnė sezoninių darbų pasiūla.

Lietuvoje sezoninių darbuotojų paieškos vis dar vyksta vangiai. Nors, kaip rodo Užimtumo tarnybos duomenys, darbo jėgos paklausa po truputį auga.

Dėl neigiamos neto tarptautinės migracijos bei natūralios gyventojų kaitos gyventojų skaičius šalyje balandį vėl sumažėjo beveik 2,2 tūkst. 2021 m. gegužės pradžioje Lietuvoje buvo 2 mln. 785 tūkst. 501 nuolatinis gyventojas.

2021 m. balandį Lietuvoje gimė 1947 kūdikiai. Mirčių skaičius – dvigubai didesnis – 3632.

Balandį pirmą kartą nuo praėjusių metų spalio buvo fiksuojama daugiau santuokų nei ištuokų, atitinkamai – 751 ir 565.


  2021-05-17

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt