P0

Uostas ir jūra

Atrinkti „The Tall Ships Races“ praktikantai

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-05-18


Baigėsi daugiau nei du mėnesius trukusi buriavimo praktikantų atranka burlaivių lenktynėms „The Tall Ships Races“. Tarp 90 gautų anketų, daugiausiai užsiregistravusių pretendentų – iš Klaipėdos, Vilniaus bei Kauno. Birželio 30-ąją, atsišvartuojant laivams, kartu su „The Tall Ships Races“ burlaiviais į nepamirštamą kelionę leisis 46 buriavimo praktikantai, kurių kelionė bus apmokėta Klaipėdos savivaldybės lėšomis.

Iki registracijos pabaigos, gegužės 1-osios, VšĮ „Klaipėdos šventės“ gavo 82 anketas, dar 8 anketos gautos terminui pasibaigus, todėl jos vertinamos nebuvo. Daugiausiai užsiregistravusių pretendentų iš Klaipėdos – 33, Vilniaus – 24, Kauno – 21. Viena anketa gauta iš Alborgo (Danija), po vieną ar kelias anketas gauta iš Jonavos, Alytaus, Palangos, Žiežmarių, Plungės.

Nors anot organizatorių, pirminis tikslas buvo išsiųsti 30 kadetų, sulaukus didelio susidomėjimo, palankiai įvykus deryboms su laivais ir įvertinus galimybes, įspūdingai kelionei jūra bus pakviesti net 46 praktikantai. Komisiją, kuri vertino gautas anketas ir motyvacinius laiškus, sudarė keturi asmenys: po vieną Klaipėdos miesto savivaldybės ir renginio koordinatoriaus VšĮ „Klaipėdos šventės“ atstovą, kadetų atrankos specialistas bei kapitonas.

„Labai džiugu, kad net ir šiuo metu, kada pasaulyje daug nežinios ir abejonių susijusių su pandemija, sulaukėme rekordinio susidomėjusių skaičiaus. Vertinant gautas anketas ir skaitant motyvacinius laiškus, kurie sudarė svarbią konkursinio balo dalį, buvo akivaizdu, kad dauguma jaunuolių yra ambicingi, žinantys ko nori, žengiantys kryptingu keliu, o svarbiausia – neabejingi buriavimui. Esu tikra, kad po savaitės atviroje jūroje, šie jauni žmonės visą gyvenimą liks ištikimi jai“, – pranešime cituojama projekto vadovė Violeta Ulevičienė.

Kadetai į kitą lenktynių uostą iškeliaus laivais „Atyla“ (B klasė, Ispanija), „Morgenster“ (A klasė, Nyderlandai), „Brabander“ (B klasė, Lietuva), „Helena“ (C klasė, Suomija), „ST IV“ (C klasė, Estija), „Patricia“ (D klasė, Belgija). Vidutinė vieno praktikanto kelionės kaina – 700 eur.

Vertinant gautas anketas, pirmąsias 10 vietų užėmė kadetų mokyklos arba Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos kursantai, kuriems skirti papildomi balai. Visi atrinkti jaunuoliai jau informuoti. Daugiausiai balų po pirmojo dešimtuko surinko jaunuolis iš Pasvalio.

„Tai viena smagiausių žinių pastaruoju metu. Labai noriu būti įgulos nariu, nes be galo patinka jūra. Prie šios meilės prisidėjo ir tai kad gyvenu toli nuo jos, o jūros pamatymas lygus kone šventei. Taip pat manau, kad buriavimas yra be galo ekstremalus iššūkis, o su kiekvienu iššūkiu noriu susidurti ir jį nugalėti. Tikiuosi, kad tai bus mano neužmirštamas nuotykis ir galbūt naujo hobio pradžia, – sako Justas Petrulis.

Kaip puikų šansą tobulinti buriavimo įgūdžius, šią kelionę įvardijo dar viena būsima kadetė Ona.

„Užsibrėžiau, kad labai noriu buriuoti ir šią anketą pamačiau kaip labai didelę galimybę. Tik šiais metais pradėjau mokytis buriuoti ir jau esu labai pakerėta šio sporto. Esu skautė, o artimiausiu metu planuoju tapti jūrų skaute. Galimybė leistis į šią kelionę reiškia, jog galėsiu pabandyti buriuoti kitokioje aplinkoje, prisisemti milžinišką bagažą patirties iš profesionalų ir, žinoma, gerai praleisti laiką tarp įdomių ir naujų žmonių. Girdėjau, kad jūros liga tėra mitas, todėl nebijau nieko“, – sako būsima buriavimo praktikantė, vilnietė Ona Akelė.

Visuomet didelę aistrą jautęs technikai, automobiliams ir laivams, klaipėdietis Algimantas Kaulius sako neabejojantis, jog tai gyvenimo šansas.

„Prieš kelerius metus lankiau kursus pramoginių laivų teisėms gauti, nes šeimoje turime katerį. Tik įgijęs teisę jį valdyti iškart supratau, jog man ši veikla labai patinka. Mėgstu vandenį, aktyvų laisvalaikį, todėl manau, kad buriavimas man taip pat būtų labai įdomi patirtis. Iš tiesų manau, jog galimybė pabandyti buriuoti, galėtų tapti dar vieno mano naujo pomėgio pradžia, juk vis dėlto esu klaipėdietis ir vanduo, jūra, laivai yra neatsiejama mūsų miesto, o kartu ir mūsų, kaip šio miesto gyventojų, dalis“, – sako Algimantas Kaulius.


  2021-05-18

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt