Darbdavių kokybės ženklo siekia dar viena Klaipėdos universiteto studijų programa

Švietimas
Avatar photoAtvira Klaipėda
2021-05-19

Klaipėdos universitetas (KU) pranešė, jog jo Jūrų transporto inžinerijos studijų programa pretenduoja į „Investor‘s Spotlight“ ženklą, liudijantį didelį darbdavių interesą šios srities absolventams.

Tam, kad studijų programa gautų teisę į šią žymą, turi praeiti kokybės vertinimo procedūrą. Ji susideda iš 2 nuotolinių susitikimų, verslo atstovų rekomendacijų pateikimo, aukštosios mokyklos rekomendacijų įgyvendinimo plano parengimo ir pristatymo. Vertintojais pakviesti didžiųjų Klaipėdos regiono kompanijų, dirbančių krovos, jūros transporto, laivų statybos ir techninės priežiūros, metalo konstrukcijų gamybos srityse. Šiemet į procedūrą buvo įtraukti ir studentai. Jie kviesti dalyvauti susitikimuose bei užpildyti studijų programos vertinimo anketas. Vertinimo procedūrą koordinuoja VšĮ „Klaipėda ID“.

Anot KU Jūros technologijų ir gamtos mokslų fakulteto dekanės dr. Rimos Mickevičienės, darbdavių atstovai susitikimuose išsakė savo lūkesčius, kokių žinių bei kompetencijų jie tikisi iš absolventų.

„Siūlymai, susiję su konkrečių įmonių veiklos specifika arba numatomu naujų technologijų diegimu, bus įtraukti į studijų procesą ir neabejotinai pastiprins jų turinį“,- sako dekanė.

Jos teigimu, darbdaviai pabrėžia ne tik profesinius, bet ir bendruosius absolventų gebėjimus – komunikaciją raštu ar žodžiu, geras lietuvių, anglų ir rusų kalbų žinias, įgūdžius dirbti komandoje ar multikultūrinėje aplinkoje, pasitikėjimą savimi, mokėjimą pristatyti savo idėjas, norą mokytis ir nuolat tobulėti bei kt.

Vertinimo procedūroje dalyvaujantis UAB „Western Baltic Engineering“ direktorius Marius Arkušauskas sako, jog jo vadovaujamoje bendrovėje dirba daugiau nei dvi dešimtys KU absolventų, sėkmė paprastai lydi žingeidžiausius ir norinčius tobulėti.

„Mūsų bendrovė, kaip darbdavys, priima nemažai studentų iš KU. Pagrindinis mūsų lūkestis, kad būsimasis darbuotojas būtų susipažinęs su laivo konstrukcija, turėtų žinių apie medžiagas, naudojamas laivų statyboje, gebėtų apskaičiuoti konstrukcijas, žinotų specializuotas laivų
projektavimo programas (nors pagrindines), turėtų bent bazinius įgūdžius dirbant su programomis „Aveva Marin“, „Schip Constructor“, „AutoShip“,- teigia Marius Arkušauskas.

Jis pažymi, jog ateityje inžinerinių specialybių studentams atsiras dar daugiau galimybių, nes ir dabar Lietuvoje trūksta šios srities darbuotojų.

Iki šiol „Investor‘s Spotlight“ ženklas buvo suteiktas penkioms KU Jūros technologijų ir gamtos mokslų fakultete vykdomoms studijų programoms – Mechanikos inžinerijai, Elektros inžinerijai, Informatikai, Informatikos inžinerijai ir Chemijos inžinerijai (aplinka ir energija).

2020-aisiais įstojusiesiems į „Investor‘s Spotlight“ ženklu pažymėtas studijų programas regiono universitetuose ir aukštosiose mokyklose valstybė skyrė 200 Eur mėnesines stipendijas.

Žymos: | | | |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Švietimas

Laivus sėkmingai projektuoja ir merginos

Klaipėdos universitete (KU) Jūrų transporto inžinerijos programos specializaciją – laivų projektavimą ir statybą baigę studentai projektuoja, stato ir modernizuoja laivus, ...
2024-07-15
Skaityti daugiau

Fotoreportažai, Švietimas

Klaipėdos universitete - bendradarbystės erdvė 

Antradienį Klaipėdos universiteto (KU) Senato pastate duris atvėrė EU-CONEXUS bendradarbystės erdvė, pritaikyta tiek darbui, tiek poilsiui. Nauja erdvė KU universiteto ...
2024-06-04
Skaityti daugiau

Svarbu, Verslas

Vietoj universiteto pastato - prekyba ir butai

Klaipėdos universiteto pastatų kompleksą Minijos g. 153, parduotą už 1,73 mln. eurų, šiuo metu dalimis valdo keletas savininkų. Anksčiau viena ...
2024-05-23
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This