P0

Politika

Liberalai palaiko siūlymą didinti neapmokestinamųjų pajamų dydį

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-05-20


Prezidento atstovui Simonui Krėpštai Seime pristačius Gyventojų pajamų mokesčio įstatymo pakeitimo projektą, kuriuo siūloma padidinti neapmokestinamųjų pajamų dydį (NPD) iki 450 eurų, Liberalų sąjūdžio frakcija pranešė pritarianti tokiam siūlymui, tačiau rūpestį esą kelia, jog įstatymą norima taikyti atgaline data.

„Teigiamai vertinu ir palaikau prezidento siūlymą didinti neapmokestinamų pajamų dydį iki 450 eurų – mažiausias pajamas gaunantys žmonės turėtų mokėti mažiau mokesčių. Šią idėją liberalai savo programoje akcentuoja jau daugelį metų. Vienintelė nuostabą kelianti detalė, jog pateiktame įstatymo projekte, numatoma jį taikyti atgaline data“, – pranešime cituojamas Seimo Ekonomikos komiteto narys, neringiškis Andrius Bagdonas.

Numatoma, kad pakėlus NPD, turėtų padidėti mažiausiai uždirbančių asmenų pajamos, o tai esą prisidėtų prie pajamų nelygybės mažinimo, išaugusios pandemijos metu, bei švelnintų COVID-19 krizės padarinius ekonomikai, skatintų šešėlinės ekonomikos mažėjimą.

„Atskirtis tarp uždirbančių daugiausiai ir mažiausiai toliau kyla – šiuo metu siekia net 6,5 karto. Esu įsitikinęs, kad palaipsniui turime suvienodinti NPD su minimaliu mėnesio atlygiu, kad mažiausias pajamas gaunantys žmonės nebūtų papildomai apmokestinami gyventojų pajamų mokesčiu. Taip ne tik būtume labiau socialiai atsakingi, bet ir prisidėtume prie to, jog ateityje šie žmonės galėtų gauti didesnį darbo užmokestį ir prisidėti prie paramos kitiems“, – teigia A. Bagdonas.

Seimas pritarė pasiūlymui padidinti NPD, bei nubalsavo, jog klausimas toliau būtų svarstomas skubos tvarka.


  2021-05-20

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt