P0

Svarbu, Transportas

Naujai apmokestintoje teritorijoje – kelio ženklų rebusas (6)

Virginija Spurytė

Virginija Spurytė
2021-05-20


Neseniai Klaipėdoje įsigalioję rinkliavos už automobilių stovėjimą tvarkos pokyčiai tarp vairuotojų jau sukėlė dviprasmiškų situacijų. Todėl kai kuriose vietose numatyta perstatyti kelio ženklus.

Vairuotojus suklaidino Parko gatvėje pastatytas ženklas, informuojantis, jog prasideda mokama automobilių zona, nors toje vietoje vis dar draudžiama statyti mašinas. “Facebook” nuotr.

Automobilių parkavimo tvarkos pokyčiai įsigaliojo nuo gegužės 1-osios. Viena naujovių ta, jog apmokestintos Poilsio parko prieigos – teritorija tarp parko, geležinkelio ir Manto gatvės.

Ši teritorija paskelbta geltonąja zona, o rinkliava nuo gegužės 1 dienos iki rugsėjo 15 dienos renkama kasdien nuo 8 iki 22 valandos, nuo rugsėjo 16-osios susimokėti už stovėjimą reikės kasdien nuo 8 iki 18 valandos.

Vairuotojus Parko gatvėje pasitinka ne tik sustoti ir stovėti draudžiantis kelios ženklas, bet ir už kelių metrų pastatytas ženklas, informuojantis, jog prasideda mokama automobilių stovėjimo zona.

„Tik ką susidūriau su tokia situacija. Pasistačiau mašiną prie „Kar Kar“ parko už ženklo „P zona“, susimokėjau už stovėjimą. Grįžęs radau baudą už kelių eismo taisyklių pažeidimą, jog pastačiau neleistinoje zonoje. Nuotraukoje matosi, kaip ženklai pastatyti. Pirmas ženklas rodo, kad „Draudžiama stovėti“ ir už kelių metrų ženklas rodo „P stovėjimo zona“, po kurio aš ir pastačiau mašiną. Ar aš čia pažeidžiau kelių eismo taisykles, ar ne? Jeigu pažeidžiau, tai kodėl klaidina žmones pastatydami taip ženklus?“, – socialiniame tinkle „Facebook“ klausė klaipėdietis Edgaras.

Rinkliavą už automobilių stovėjimą administruojančios viešosios įstaigos „Klaipėdos keleivinis transportas“ Teisės ir administravimo departamento vadovas Julius Paulikas aiškino, jog Kelių eismo taisyklėse nurodyta, jog informacinis ženklas apie mokamą automobilių stovėjimo zoną nepanaikina draudžiančio stovėti kelio ženklo galiojimo.

Kitaip tariant, nors vairuotojas ir pastatė automobilį už ženklo, informuojančio apie mokamą stovėjimą, toje zonoje vis dar galiojo draudimas statyti automobilius.

„P zonos“ ženklas pažymi, jog prasideda mokama automobilių stovėjimo zona, o joje gali būti įvairių stovėjimą ribojančių ar draudžiančių ženklų. Tačiau sutinkame, kad ši situacija yra dviprasmiška. Vakar (trečiadienį) šioje vietoje lankėsi speciali darbo grupė, kurioje yra ir mūsų įstaigos, ir savivaldybės, ir policijos atstovai. Darbo grupė sutarė, kad „P zonos“ ženklą reikia patraukti iki tos vietos, kur jau galima statyti automobilius, tik už jų stovėjimą reikės susimokėti“, – teigė J. Paulikas.

Anot jo, kelio ženklų išdėstymas bus pakoreguotas kaip įmanoma greičiau. Tačiau jis pabrėžė, jog tai nereiškia, kad Parko gatvėje atsiras daugiau vietos statyti automobilius – toje vietoje, kur gatvė yra siaura, ir toliau galios stovėti draudžiantis ženklas.

Transporto straipsnių vidus kompas

„Mes tikrai nesiekiame pasipinigauti, todėl neva klaidingai statome ženklus. Sutinkame, kad situacija dviprasmiška, galbūt klaidina vairuotojus, tad ją išspręsime. Be to, visada pirmiausia stengiamės informuoti, o ne bausti. Už valytuvo paliktas pranešimas dar nėra bauda. Baudžiame jau tik piktybiškus pažeidėjus“, – tvirtino J. Paulikas.


  Straipsnio vidus 10 pastraipa kompas

  2021-05-20

  6 komentarai “Naujai apmokestintoje teritorijoje – kelio ženklų rebusas”

  1. AvatarAtsakykite (IP: 84.15.186.181)

   Gavau ten pat bauda ir paskambines pasakiau,
   -kad labai painiai zenklai sudeti,
   – pasiziurek eismo taisykles,
   – bet ar nesutinkate, kad labai painu ir tai yra labai lengvas pasipinigavimas,
   – ne.
   – aciu!

   Paskutiniai zodziai, atsiuskite kas vairavo automobili.

   Tai noreciau paklaust Edgaro arba zurnalistes, arba puslapio administratoriu gal zinote situacija ar buvo panaikinta bauda? Nes kol kas duomenu nesiunciau… idomu ar galiu dar karteli padiskutuoti ir gal pakeis sprendima 😏
   Neradau kaip parasyt asmeniskai zurnalistei

  2. AvatarHusky (IP: 90.131.38.239)

   Koks M.Džermeika vadovas,tokia ir tvarka gatvėse.
   Mindaugai,pasiimk tarnybinę britvikę ir pavažinėk mylimo miesto gatvėse ar jau nebemoki? O,gal iš pirmtako Skuodo veikėjo perėmei manierą trinti kelnes užimamo posto krėsle?

  3. AvatarMatyt (IP: 88.119.136.56)

   Žeklai tam ir statomi, kad jų laikytis, o nesistebėti, o kas pamiršo jų reikšmę pasiskaitykite kelių eismo taisykles !

  4. AvatarAnonimas (IP: 88.119.135.90)

   ši gatvė jau senokai yra pervadinta Parko gatve, o Pušyno gatvė dabar yra tik už geležinkelio pervažos.

   • Avatarakadministratorius (IP: 84.15.187.46)

    Ačiū, kad pastebėjote. Pataisėme

  5. Avatarruta (IP: 88.119.137.84)

   nu ir sugalvok tokią tvarką.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt