P0

Regionas

Dovilų pagrindinėje mokykloje – garbingi svečiai

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-05-21


Penktadienį šalies prezidentas Gitanas Nausėda su žmona Diana apsilankė šalia uostamiesčio esančiuose Doviluose, kur susitiko su šios gyvenvietės pagrindinės mokyklos bendruomene.

Prezidentūros/Roberto Dačkaus nuotr.

Dovilų mokykla pasižymi sėkminga neįgalių vaikų integracija į mokymo procesą, kai kartu su sveikais vaikais mokosi ir intelektinę negalią bei autizmo spektro sutrikimų turintieji.

Už tai praėjusias metais Dovilų pagrindinei mokyklai buvo suteiktas įveiktos kliūties apdovanojimas, skiriamas už fizinės, socialinės, kultūrinės ar kitokios kliūties sėkmingą įveikimą, užtikrinant žmonių su negalia orų gyvenimą ir dalyvavimą visuomenėje.

„Čia, Doviluose, nekyla abejonių dėl to, kad kiekvienas vaikas su negalia turi teisę mokytis kartu su visais. Šioje mokykloje auga ir bręsta savarankiška, įvairi, bendruomeniška, empatiška ir tolerantiška ateities Lietuva. Labai noriu, kad tokie gerieji įtraukaus švietimo pavyzdžiai sklistų visoje šalyje“, – Prezidentūros pranešime spaudai cituojamas G. Nausėda.

Prezidentas pažymėjo, kad švietimo prieinamumui didinti labai svarbūs yra trys sėkmės veiksniai – teisingas visų grandžių požiūris į lygias visų vaikų galimybes, konkrečios mokyklos vadovų lyderystė ir bendradarbiaujanti mokyklos bendruomenė. Visi šie dėmenys Dovilų pagrindinę mokyklą ir pavertė įtraukiojo švietimo pavyzdžiu.

Pirmoji ponia D. Nausėdienė taip pat aplankė ir Dovilų etninės kultūros centrą.

Prezidentūros/R. Dačkaus nuotr.

„Labai svarbu vaikui nuo mažens įdiegti etninės kultūros pajautimą ir pažinimą. Tik taip mes išsaugosime savo tapatybę“, – po susitikimo sakė D. Nausėdienė.


  2021-05-21

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt