P0

Kultūra

Jūrų muziejuje – distopinis ekokubas

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-05-21


Europos akvariumo kuratorių sąjungai pakvietus Lietuvos jūrų muziejų prijungti prie kampanijos – koalicijos už bioįvairovę (Coalition #UnitedforBiodiversity), pasak šios įstaigos direktorės Olgos Žalienės, muziejus mielai priėmė šį kvietimą, nes jau daugiau nei keturis dešimtmečius jo veikla yra orientuota būtent į gamtosauginį švietimą ir gamtos apsaugą.

Minėtoji koalicija remia pasaulinę Biologinės įvairovės konvenciją, analogišką plačiai žinomam Paryžiaus susitarimu. Šia komunikavimo kampanija kviečiama skleisti žinias apie būtinybę išsaugoti bioįvairovę.

Gegužės 22-ąją Jungtinių Tautų Generalinė Asamblėja paskelbė Tarptautine biologinės įvairovės diena – tą dieną 1992 metais buvo pasirašyta Biologinės įvairovės konvencija. Lietuva prie šios konvencijos prisijungė 1993 m. Minint šią dieną siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į blogėjančią biologinės įvairovės situaciją pasaulyje.

Biologinės įvairovės konvencijos sekretoriatas paskelbė 2021 m. Biologinės įvairovės dienos šūkį: „Mes esame sprendimo dalis“. Šūkis buvo pasirinktas kaip pernykštės temos „Mūsų sprendimai yra gamtoje“ tęsinys, kaip priminimas, kad biologinės įvairovės išsaugojimas gali padėti spręsti darnaus vystymosi problemas.

O. Žalienė sako, kad „biologinė įvairovė yra pagrindas ant kurio galime statyti geresnę ateitį: nuo gamtos sprendimų – iki klimato, sveikatos problemų, maisto ir vandens saugumo bei tvarių pragyvenimo šaltinių“.

Muziejus šią dieną pažymės renginiu prie delfinariumo „MES ESAME SPRENDIMO DALIS“. Čia, atviroje erdvėje, šeštadienį ir sekmadienį nuo 11 iki 17 val., veiks distopinis ekokubas, kurį galės nemokamai aplankyti kiekvienas žmogus. Kubas simbolizuos laiko kapsulę, į kurią užėjęs bus perkeltas į 2050-uosius metus – į distopinį pasaulį.

Pasak edukatorės Ingos Kurtkutės, tas pasaulis gali tapti neišvengiamai artėjančia realybe, jei mes šiandien nepakeisime savo įpročių.

–Ekokube lankytojas susitiks su mistiniais distopinio pasaulio gyvūnais, kurie šiandien mums atrodo keisti ir bauginantys, turės galimybę pergalvoti savo poelgius ir nuspręsti, kokiame pasaulyje nori gyventi, – pasakoja edukatorė. – Ar tokiame pasaulyje, ar sieks išsaugoti dabartinį, mūsų pasaulį, ateitiems kartoms.

Distopinio pasaulio pojūtį sustiprins Agnijos Šeiko šokio teatro sukurta virtuali instaliacija.


  2021-05-21

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt