P0

Fotoreportažai, Švietimas

Klaipėdos universitetas inauguravo du naujus Garbės daktarus (4)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-05-21


Penktadienį iškilmingo Klaipėdos universiteto (KU) Senato posėdžio metu Garbės daktarų regalijos oficialiai įteiktos kultūros istorikei habil. dr. Ingei Lukšaitei bei visuomenės veikėjui, politikui, rašytojui dr. Vytautui Čepui.

Habil. dr. Ingei Lukšaitei Garbės daktaro vardą KU Senatas suteikė dar 2020-ųjų vasario 6-ąją. Taip įvertintas žinomos mokslininkės indėlis į Reformacijos istorijos Lietuvoje ir Prūsijoje tyrimus, Klaipėdos krašto istorijos šaltinių rengimą, atstovavimą lituanistikos interesams Lietuvos mokslo politikos baruose bei ilgametis bendradarbiavimas su Klaipėdos universitetu.

Dr. Vytautas Čepas – vienas iš KU steigimo iniciatyvinės grupės lyderių. 2020 m. spalio 1 d., jau minint KU įsteigimo 30-ąjį jubiliejų, įstaigos Senato nutarimu, jam suteiktas Garbės daktaro vardas už fundamentalų indėlį steigiant uostamiesčio alma mater, iniciatyvų universiteto bendruomenės telkimą, ilgametį bendradarbiavimą, indėlį vystant aukštąjį mokslą ir ugdant jaunąją kartą Vakarų Lietuvoje, įvairiapusę mokslinę ir kūrybinę veiklą.

Po iškilmingos inauguravimo ceremonijos KU Garbės daktarus pasveikino universiteto rektorius prof. dr. Artūras Razbadauskas ir įteikė jiems simbolines dovanas – auksinius KU ženklelius.

„Jūs – mūsų aukso fondas. Tad spindėkite ir veskite į šviesą!“- linkėjo universiteto vadovas.

Tradicija Klaipėdos universitetui nusipelniusiems mokslo, politikos, verslo, visuomeninės ar kūrybinės veiklos šviesuoliams teikti Garbės daktaro vardus gyvuoja nuo 1995-ųjų. Šiuo metu šiame garbės sąraše – 26 asmenys.


  2021-05-21

  4 komentarai “Klaipėdos universitetas inauguravo du naujus Garbės daktarus”

  1. AvatarLai lai lai laima (IP: 78.58.193.205)

   Inauguravo ir gerai padarė. reikia pagerbti žmones gerus darbus dariusius, o tai velniai žino iš kur lenda visokie pižonai, politikieriai kurių geras darbas – ilgas liežuvis it trumpas protas.

  2. AvatarAurimas (IP: 78.58.193.205)

   Na, ir puiku. Du garbės daktarai, abu seniai verti tokių regalijų. Taip ir keliamas KU prestižas nors tai ir simboliška, bet be simbolių nėra ir tikrovės.

  3. AvatarKarolis . V. Australas (IP: 78.58.193.205)

   Nu ir , teisingai, seniai reikėjo visokie suomiai, vokiečiai, lenkai…

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt