P0

Sveikata

Tęsiasi diskusijos apie universitetinio medicinos centro steigimą Klaipėdoje (1)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-05-21


Klaipėdos universitete (KU) penktadienį lankėsi Sveikatos apsaugos viceministras Aurimas Pečkauskas, Seimo Sveikatos reikalų komiteto narė Jurgita Sejonienė ir klaipėdietis parlamentaras Audrius Petrošius.

KU nuotr.

Svečiams pristatytos KU Sveikatos mokslų fakulteto galimybės, šios studijų krypties studentų rengimui tarnaujančios laboratorijos. Svečiai lankėsi ir KU Jūros tyrimų institute, Klaipėdos respublikinėje ligoninėje. Vizito tikslas – pažintinis, diskusijose pasikeista nuomonėmis apie numatomą sveikatos apsaugos sistemos įstaigų reformą Klaipėdoje bei idėją čia steigti trečiąjį Lietuvoje universitetinio lygmens medicinos centrą.

KU rektoriaus prof. dr. Artūro Razbadausko teigimu, toks centras stiprintų ir pačias sveikatos apsaugos įstaigas, ir universitetą, suteiktų daugiau galimybių savirealizacijai pajūryje gyvenantiems medikams-mokslininkams.

Pasak Seimo Sveikatos reikalų komiteto narės J. Sejonienės, ši idėja nėra nauja, diskusija apie tai jau vyksta tiek politikų, tiek medikų bendruomenėje.

„Galiu pasakyti, jog jau rengiami teisės aktų pakeitimo projektai, kurie palengvins universitetinio medicinos centro steigimą ir pačių sveikatos priežiūros paslaugų konsolidavimą“, – KU pranešime spaudai cituojama parlamentarė.

Tačiau sveikatos apsaugos viceministras A. Pečkauskas diskusijas apie trečiojo Lietuvoje universitetinio medicinos centro steigimą pavadinimo ankstyvomis.

„Manau, kad šia tema diskutuosime ir dar ne kartą. Diskusija – svarbiausia demokratinio proceso dalis, nuo to visada ir reikia pradėti“, – sakė jis.

Klaipėdą paversti universitetiniu medicinos centru, sujungiant visas uostamiesčio gydymo įstaigas į vieną, prieš metus viešėdamas uostamiestyje siūlė dar tuometinis sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga. Tada jis patarė nelaukti ir ragino centro steigimą pradėti tuoj pat.


  2021-05-21

  Vienas komentaras apie “Tęsiasi diskusijos apie universitetinio medicinos centro steigimą Klaipėdoje”

  1. AvatarX (IP: 188.69.211.196)

   Trūksta tago [Artūras Mažrimas]

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt