P0

Svarbu, Verslas

„Grigeo Klaipėda” šalia gamyklos planuoja statyti valymo įrenginius (8)

Martynas Vainorius

Martynas Vainorius
2021-05-24


Bendrovės „Grigeo Klaipėda” užsakymu jau yra parengti projektiniai pasiūlymai dėl nuotekų valymo įrenginių statybos šalia jos gamyklos Nemuno gatvėje.

Pasak įmonės vadovo Tomo Eikino, konkretūs projekto įgyvendinimo terminai paaiškės tik atlikus visas biurokratines procedūras dėl poveikio aplinkai vertinimo.

UAB „Restitas” parengtuose projektiniuose pasiūlymuose rašoma, kad valymo įrenginius numatoma statyti „Grigeo Klaipėda” iš Uosto direkcijos nuomojamame ir iš visų pusių krovos kompanijos „Bega” apsuptame vidiniame sklype Nemuno g. 2, šalia dujinės katilinės ir kitų įmonės gamybinių pastatų.

Teigiama, kad nuotekų valymo įrenginiai lyginant su šalia jau esančiais pastatais bus mažų gabaritų ir vizualiai nei aukščiu, nei išraiška nenustelbs šalia esančio saugomo Klaipėdos celiuliozės fabriko pastatų komplekso.

UAB „Restitas” vizualizacija

Be paties anaerobinio nuotekų valymo įrenginio (reaktoriaus) dar būtų statomi biologinio nusierinimo įrenginį, biodujų saugyklą ir fakelą.

„Visi šie statiniai skirti pagerinti ekologinę situaciją, kad gamyboje susidarančios nuotekos būtų apvalytos vietoje. Po anaerobinio reaktoriaus apvalytas nuotekas toliau numatoma tvarkyti bendrovei priklausančiuose nuotekų valymo įrenginiuose Dumpių kaime”, – rašoma projektiniuose pasiūlymuose.

„Grigeo Klaipėda” vadovas T. Eikinas „Atvirai Klaipėdai” teigė, kad terminai, kada bus pradėtas įgyvendinti šis projektas priklauso nuo biurokratinių procedūrų.

„Turime atlikti poveikio aplinkai vertinimo procedūras, esame pateikę atrankos dokumentus ir dabar tiek savivaldybė, tiek kiti viešieji subjektai, kuriems priklauso derinti, turi pasisakyti – pritarti ar pateikti pastabas. Kai gausime iš jų visus atsakymus, kokie bus reikalavimai, tada bus galima konkrečiau kalbėti apie terminus. Mes esame pasiruošę pilnai, bet viskas priklauso nuo tų biurokratinių proccedūrų”, – sakė T. Eikinas.

Pasak jo, preliminariai ši investicija gali atsieiti per 2 mln. eurų.

„Grigeo Klaipėda“ planuoja ir savo nuotekų valymo įrenginių Dumpiuose bei iki jų vedančio vamzdyno modernizaciją. „Atvira Klaipėda” jau rašė apie tai, kokias pastabas dėl tokio projekto yra pateikusi uostamiesčio savivaldybė.

INFORMACIJA

Susipažinti su projektiniais pasiūlymais galima iki  birželio 4 d. adresu Taikos pr. 24, Klaipėdoje, darbo dienomis 8-17.00 val., tel. (846) 383442, arba internetinėje svetainėje https://www.klaipeda.lt/lt/savivaldybe/administracija/projektiniai-pasiulymai/223.

Pasiūlymus galima teikti iki birželio 4 d. raštu UAB „Restitas“, Taikos pr. 24, LT-91222 Klaipėda, arba el. p. info@restitas.lt

Viešas susirinkimas vyks birželio 4 d., 15 val., nuotoliniu būdu: https://us02web.zoom.us/j/83122867064?pwd=OXM0cG42QTNjMlJkdjNwS05KWjFjUT09 Meeting ID: 831 2286 7064 Passcode: WY4TmC


  2021-05-24

  8 komentarai “„Grigeo Klaipėda” šalia gamyklos planuoja statyti valymo įrenginius”

  1. AvatarArūnas (IP: 85.232.136.38)

   O tai baudas jau sumokėjo?Gal todėl kasdien pro šalį važiuojant trenkia rūgšties ir smalkių makalynė,turbūt sumokėjus “baudą” galima nieko nebebijot .

  2. AvatarAs (IP: 85.232.136.190)

   Jooo,padarys Po 20metu…ir taip dvokia puse Klaipedos. Bet sedi visi pinigais uzkisti,nieko neuzuodzia.. ateina vasara ir baisu daros,vel ta smarve teks kenteti…

  3. AvatarVilius (IP: 78.57.223.173)

   Negana iš kaminų rūkstančios smarvės, tai dar papildomai ir iš valymo įrenginių smarvė dvoks birutės kvartalui…

   • AvatarMama (IP: 78.57.226.235)

    Ne tik Birutės kvartalas dvokia,bet ir Rumpiškės kvartalas ir visą Kauno gatvė….

  4. Avatarklp (IP: 88.118.200.67)

   Tą įminę senai reikia iškelti iš miesto centro, o dabar dar ir valymo įrenginius nori ten įkišti.

  5. AvatarGyventojas (IP: 88.216.78.40)

   Jei pastačius šiuos valymo įrenginius, gėlių kvartalo gyventojai turės kvėpuoti “GRIGEO” išleidžiamais naujais “maloniais” kvapais, tada geriau net nepradėkit šio projekto…
   Apie taršą kvapais straipsnyje nieko nerašome, bet tai yra didžiausia grėsmė pastačius tokius įrenginius šalia gamyklos, o ne užmiestyje..
   Esminio dalyko – poveikio aplinkai vertinimo (PAV) dar nėra, bet garantuoju, kad PAV’o ataskaitose kvapai neviršys normų, bet realybė bus kitokia, deja 🙁

  6. Avatar15 metu buvo leista teršti (IP: 90.131.37.42)

   Dabar prireikė valymo įrenginiu……..Savivaldybė nereikalivo juokiu valymo įrenginiu, kol žmonės neįskundė Gregeo…… gražu.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt