P0

Regionas

Klaipėdos rajono mokyklose – pačių mokinių organizuoti pokyčiai

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-05-24


Kol Klaipėdos rajono gyventojai balsavo už dalyvaujamojo biudžeto projektus konkurse „Tavo idėja“, finišo tiesiąją pasiekė ir mokyklų mokinių iniciatyvų projektų atranka. Mokyklos rengė visai ugdymo įstaigų bendruomenei skirtus projektus ir balsavo už geriausius, vertus įgyvendinimo. Pirmosios mokyklos jau džiaugiasi rezultatais.

Endriejavo pagrindinę mokyklą jau pasiekė ukulėlės, cajon būgnas, stovai kolonėlėms ir belaidžiams mikrofonams.

Endriejavo pagrindinę mokyklą jau pasiekė ukulėlės. Mokyklos nuotr.

Pasak mokyklos direktorės Vilmos Ugintienės, projektą „Muzikos garsai“ inicijavo aštuntos klasės mokinės, kurios po apsilankymo Gargždų „Kranto“ mokykloje liko nustebintos muzikos kabineto instrumentų gausa.

„Mūsų muzikos mokytoja galvoja ir apie neformalaus būrelio įsteigimą, kad vaikai naujais instrumentais galėtų naudotis ne tik per pamokas. Taip pat fortepijono klavišais bus išpiešti ir vieni mokyklos viduje esantys laiptai, o prie mokyklos esančiame parkelyje atsiras lauko erdvė su pačių mokinių gamintais muzikos instrumentais iš įvairių medžiagų: metalinių dubenų, plastiko vamzdžių ir panašiai“, – rajono savivaldybės pranešime pasakoja V. Ugintienė.

O štai Gargždų „Minijos“ progimnazijoje bus įrengti geriamojo vandens fontanėliai. Pasak projektą kuravusios istorijos mokytojos metodininkės, idėja kilo šeštokams.

„Buvo labai gražu stebėti, kaip „Gyvybės vandens“ idėja kito iki galutinio rezultato. Iš pradžių vaikai svarstė, kad reikėtų pirkti pastatomas plastikines vandens talpas. Patariau pagalvoti, paskaičiuoti, kiek kainuos papildoma priežiūra, tad buvo apsistota ties fontanėliais“, – pasakojo Jūratė Grimalienė.

Anot jos, rašydami projektus vaikai gavo išties vertingų žinių ir įgūdžių: reikėjo ir drausmės, ir kūrybiškumo, finansinio raštingumo ir analitinio mąstymo.

Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijos vadovus ir  mokinius organizuojant mokinių iniciatyvų projektų konkursą konsultavo ,,Transparency International“ Lietuvos skyrius. Po 5 kiekvienos klasės atstovus dalyvavo surengtuose mokymuose, o grįžę į klases žinias perdavė bendraklasiams bei visi kartu grynino idėjas, rašė projektus. Gimnazijos mokiniai parengė 7 projektus ir visi buvo pateikti internetiniam balsavimui.

Nugalėjo 11-okų projektas – ,,Fojė zonos atnaujinimas“. Gimnazijoje bus įrengta poilsio erdvė su gėlėmis, sofomis, žurnaliniais staliukais. Gimnazija jau vykdo pirkimą ir tikisi, kad nauji baldai atkeliaus per dvi savaites.

„Turime nemažai iš kitų miestelių atvykstančių mokinių, tad vaikams patiko idėja autobuso laukti naujoje laisvalaikio erdvėje“, – sako gimnazijos pavaduotojas Karolis Pugačiauskas.

Rinkosi iš 39 idėjų

Mokinių iniciatyvų projektams Savivaldybė skyrė 19 800 eurų. Finansavimas jau skirtas 13-kos bendrojo ugdymo mokyklų iniciatyvų projektų įgyvendinimui. Dovilų pagrindinėje mokykloje dar vyksta balsavimo procedūros.

Net keturiolikos rajono mokyklų mokiniai rengė projektus, skirtus visai mokyklos bendruomenei – netradicinių ugdymo aplinkų, poilsio ir interaktyvių erdvių įrengimas ar tobulinimas, ugdymo priemonių įsigijimas, išvykų, renginių organizavimas ir pan. Veiklos orientuotos į tai, ko mokykloje dar nėra, arba į tai, ką mokykla turi, bet reikia atnaujinti. Iš viso buvo parengti 46 projektai, mokinių balsavimui pateikti 39.

Projektai turi būti įgyvendinti iki šių metų pabaigos, bet daugumos mokyklų mokiniai rezultatais ir pokyčiais džiaugsis jau naujais mokslo metais.

Projektai – nugalėtojai

Gargždų ,,Vaivorykštės“ gimnazijoje pradedamas įgyvendinti projektas ,,Gimnazijos vidinis kiemelis – mokiniams“ (2000 Eur), Gargždų ,,Minijos“ progimnazijoje – ,,Gyvybės vanduo“ (2500 Eur), Gargždų ,,Kranto“ pagrindinėje mokykloje – ,,Poilsio erdvės“ (2000 Eur), Endriejavo pagrindinėje mokykloje – ,,Muzikos garsai“ (1000 Eur), Vėžaičių pagrindinėje mokykloje  – ,,Sportuojame ir bendraujame“ (1500 Eur),  Ketvergių pagrindinėje mokykloje – ,,Lauko erdvių pritaikymas. Dvi lauko klasės“ (1500 Eur), Agluonėnų pagrindinėje mokykloje – ,,Lauko teniso stalo įrengimas“ (600 Eur),  Dituvos pagrindinėje mokykloje – ,,Paplūdimio tinklinio aikštelė“ (600 Eur),  Kretingalės pagrindinėje mokykloje – ,,Suoliukų kampelis“ (1000 Eur), Lapių pagrindinėje mokykloje – ,,Stalo futbolo įrengimas lauke“ (600 Eur), Plikių Ievos Labutytės pagrindinėje mokykloje – ,,Judriosios muzikinės pertraukos“ (1000 Eur), Priekulės Ievos Simonaitytės gimnazijoje – ,,Saviraiškos savęs pažinimo vakaras ,,Liūtų naktis“ (1200 Eur), ,,Orientacinės žaidynės, pabėgimo kambariai, skirti Vaikų gynimo dienai paminėti (1000 Eur), ,,Aktyvi savivalda“ (300 Eur), Veiviržėnų J. Šaulio gimnazijoje – ,,Fojė zonos atnaujinimas“ (1500 Eur).


  2021-05-24

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt