P0

Regionas

Nidoje duris atvers naujas gintaro muziejus

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-05-25


Pačiame Nidos centre šiais metais duris atvers naujas gintaro muziejus. Jo šeimininkai – vieną gintaro galeriją-muziejų Neringoje jau įkurdinę Virginija ir Kazimieras Mizgiriai. Pasak jų, tai – dovana Lietuvos kultūros sostinės metus švenčiančiai Neringai, jos gyventojams ir svečiams.

„Kuršių nerija mus augino, o mes ją vedėm, rodėm pasauliui. Gintaras yra mums visatos duota misija“, – pranešime cituojama galeristė V. Mizgirienė.

Naujajame Mizgirių muziejuje gintaras bus pristatomas meninėmis formomis, o mokslinės žinios apie jį – interaktyviomis priemonėmis. Ekspozicija gausi retų gintarų ir meno kūrinių, juos papildo ekranuose pateikiamas virtualus pasakojimas apie gintaro susidarymą, įvairias jo formas, spalvas, inkliuzus, gavybos būdus bei gintarą kultūroje.

„Čia yra sukaupti lobiai, kurių kiekvienas turi savo istoriją. Po gabalėlį iš įvairių vietų išgaudyti, sunešti, jie atsidūrė šioje gintaro šventykloje. Šį lobyną mes dovanosime žmonėms“, – sako menininkas Kazimieras Mizgiris.

Pagrindinė muziejaus koncepcija – gintarmedžių miškas ir upė, o jos kryptis – gintaro kelias iš gamtos į kultūrą.

Ekspozicijoje integruota praktinių užsiėmimų erdvė, kurioje per menines išraiškos priemones galima sužinoti pagrindines fizikines ir gydomąsias gintaro savybes. Liečiamuose ekranuose sukurta gintaro enciklopedija. Muziejaus erdvėje taip pat pristatomi gintarai iš įvairių pasaulio šalių. Antrame aukšte įrengtoje gintaro galerijoje eksponuojami Lietuvos ir užsienio autorių darbai.

Pasak Virginijos Mizgirienės, naujasis gintaro muziejus turėtų tapti ir menininkų namais.

„Keliame sau užduotį kviesti talentingus profesionalius menininkus, juvelyrus ar mažosios plastikos kūrėjus, įduoti jiems į rankas gintarą ir kilstelti jį į dar aukštesnį meninį lygmenį“, – sako ji.


  2021-05-25

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt