P0

Politikų tribūna

„Privalome saugoti žmones, kurie kovoja prieš antidemokratinius režimus“ (2)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-05-25


Antradienį Seimas priėmė rezoliuciją „Dėl Baltarusijos įvykdyto valstybinio terorizmo akto prieš civilinį orlaivį FR 4978“, kuomet Aliaksandro Lukašenkos režimas priverstinai nutupdė iš Atėnų į Vilnių skridusį keleivinį lėktuvą ir išlaipino Baltarusijos opozicijos aktyvistą Ramaną Pratasievičių.

Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnas klaipėdietis Eugenijus Gentvilas teigia, kad greta nacionalinio saugumo ir užsienio politikos dalykų reikia nepamiršti ir vis blogėjančios žmogaus teisių padėties kaimyninėje šalyje.

„Kiekvienas žmogus Lietuvoje tampa taikiniu, jei jis aiškiai ir nevienareikšmiškai palaiko Baltarusijos opoziciją. Todėl turime kalbėti apie Baltarusijos opozicijos žmones čia, Lietuvoje, kurie yra gavę politinį prieglobstį, ar net – jei tokio ir neturi. Mūsų tarnybos tampa vis labiau atsakingos už šiuos žmones, kaip valstybė įsipareigojame juos apsaugoti“, – pranešime spaudai cituojamas E. Gentvilas.

Kaip teigiama rezoliucijos tekste, Baltarusijos specialiųjų tarnybų suplanuota operacija, skirta oro uoste suimti Baltarusijos žurnalistą ir opozicijos aktyvistą Ramaną Pratasievičių, sukėlė pavojų kelių Europos Sąjungos ir kitų šalių piliečių saugumui ir gyvybei bei civilinei aviacijai, taip pat buvo pažeistos pagrindinės keliavusiųjų teisės į laisvę.

„Pilietinių ir politinių teisių prasme, Baltarusijoje viskas krypsta vis prastesne linkme. Lietuva turi imtis aiškios lyderystės, nes ne portugalai ir ne olandai turi pasakyti, ką daryti. Mes esam ne tik geografiškai ir ekonomiškai artimiausi kaimynai, bet turime gilesnę bendrystę, bendrus istorinės atminties klodus, todėl sunku stebėti, kas dedasi šitoje šalyje. Privalome saugoti žmones, kurie kovoja prieš antidemokratinius režimus“, – sakė E. Gentvilas.


  2021-05-25

  2 komentarai “„Privalome saugoti žmones, kurie kovoja prieš antidemokratinius režimus“”

  1. AvatarŠlykštu (IP: 86.100.146.221)

   Kuo toliau nuo tokio pliurpimo, pseudo patriotas.

  2. AvatarGal (IP: 78.61.179.125)

   pirmiausia svarbiau Lietuvos žmonių prigimtinės šeimos teisės, prieš kurias tamsta balsavote, palaikydamas tuos, kurie perša amerikoniškos ar kitų šalių iškreiptos moralės ir santykių principus?

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt