Per sesiją susirgę ar izoliacijoje esantys abiturientai egzaminus galės laikyti vėliau

Švietimas

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija pranešė, kad visiems abiturientams ir kitiems laikantiesiems brandos egzaminus bus sudarytos sąlygos juos laikyti vėliau, pakartotinės sesijos metu, jei į egzaminą negalės atvykti dėl COVID-19 ar kitos ligos. Tokia pati tvarka galiojo ir ankstesniais metais.

Jei nutiktų taip, kad abiturientas serga koronaviruso infekcija ir pakartotinės sesijos metu, abiturientas arba jo artimieji turi apie tai pranešti mokyklos vadovui ne vėliau kaip kitą darbo dieną po egzamino. Mokinys nuo pasirinktų ir nelaikytų brandos egzaminų bus atleistas.

Jei brandos egzaminų metu paaiškės, kad kuris nors abiturientas susirgo koronavirusu, artimo kontakto faktas turės būti vertinamas individualiai. Izoliuotis turėtų tik tie abiturientai, kurie turėjo ilgalaikį artimą kontaktą su susirgusiuoju. Kas turi izoliuotis, sprendžia Nacionalinio visuomenės sveikatos centro specialistai, apklausę susirgusį asmenį ir iš jo sužinoję apie arti buvusius asmenis.

Jeigu pakartotinės sesijos metu abiturientas privalo izoliuotis, palikti izoliavimo vietą ir laikyti brandos egzaminą pakartotinėje sesijoje gali, jei ne seniau kaip 48 val. iki egzamino atliko SARS-CoV-2 PGR tyrimą, gavo neigiamą tyrimo rezultatą ir egzamino dieną nejaučia jokių ūmiai viršutinių kvėpavimo takų infekcijai būdingų požymių, jei prieš patenkant į brandos egzamino centrą atliko greitąjį antigeno testą ir jo rezultatas yra neigiamas. Apie dalyvavimą egzamine privaloma informuoti Nacionalinį visuomenės sveikatos centrą ne vėliau, kaip 48 val. iki egzamino pradžios, nurodant brandos egzamino centrą, kuriame vyks egzaminas.

Vykstant į brandos egzaminus šįmet visiems abiturientams reikia turėti ne tik asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą, bet ir nepamiršti apsauginės kaukės. Egzaminų metu privaloma dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones (veido kaukes, respiratorius ar kitas priemones), jei privalomą apsaugos priemonių dėvėjimą viešoje vietoje numato karantino režimą ar ekstremalią situaciją reglamentuojantys teisės aktai.

Egzaminų vykdytojams nedraudžiama, suabejojus dėl egzaminą laikyti atvykusio mokinio tapatybės paprašyti, kad jis, saugiu, ne mažiau kaip dviejų metrų atstumu, trumpam nusiimtų veido kaukę, respiratorių ar kitą apsauginę priemonę.

Egzaminų metu kandidatams ir egzaminų vykdytojams privalu išlaikyti ne mažesnį kaip dviejų metrų atstumą vienam nuo kito. Kaip ir anksčiau, abiturientams galės į egzaminus atsinešti geriamojo vandens asmeniniam naudojimui.

0 Comments

Submit a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti klaidą
Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Fotoreportažai, Švietimas

Šimtukininkai: svarbiausia pastangos ir nuoseklus darbas

„Labai džiaugiuosi, kad Klaipėdos mieste auga tokia jauna, graži karta. Statistika yra liūdna, nes iš 1800 tik 200 abiturientų lieka ...
2023-07-20
Skaityti daugiau

Švietimas

Daugiausiai šimtukininkų - tarp „Ąžuolyno" gimnazijos ir Klaipėdos licėjaus abiturientų

Ketvirtadienį, liepos 20 d., uostamiesčio abiturientus, sėkmingiausiai išlaikiusius valstybinius brandos egzaminus, Klaipėdos meras Arvydas Vaitkus kviečia į simbolinį jų pagerbimo renginį. ...
2023-07-20
Skaityti daugiau

ELTA

Neigia spekuliacijas dėl matematikos egzamino panašumo į bandomąjį patikrinimą

Paskelbus matematikos brandos egzamino rezultatus, viešojoje erdvėje imta svarstyti, ar šių metų egzaminas nebuvo per lengvas, nes jį išlaikė 20 ...
2023-07-16
Skaityti daugiau

PARAMA

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos” žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja – paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai” sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

ATVIRI DOKUMENTAI

VšĮ „Klaipėda atvirai” kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat – detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai” dalininkų sąrašą.

Susipažinti su dokumentais.

INFORMACIJA

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Puslapio taisyklės.

Redakcijos tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt

Pin It on Pinterest

Share This