P0

Švietimas

Klaipėdos darželiai vasarą: esant būtinybei vaikus priims neatostogaujančios įstaigos

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-05-27


Klaipėdos savivaldybė žada, kad užtikrins galimybę vasarą darželius lankyti visiems vaikams, kurių tėvai dirba ir negali pasirūpinti savo atžalomis namuose.

Kaip ir iki pandemijos, šią vasarą visi miesto darželiai pagal dar vasarį patvirtintą atostogų grafiką (jis skelbiamas ugdymo įstaigų interneto svetainėse) vienam mėnesiui užvers duris. Darželinukų tėvų prašoma pasirūpinti savo vaikų užimtumu, nes galimybės nukreipti vaikus į kitus darželius dėl šalyje tebesitęsiančios pandeminės situacijos esą yra ribotos. Tačiau jei tėvai dėl svarbių priežasčių negalės patys vaikų prižiūrėti namuose ugdymo įstaigų vadovai Švietimo skyriaus vedėjos įsakymu yra įpareigoti derinti su kitų ikimokyklinių įstaigų vadovais vaikų priėmimą į kitas įstaigas.

Tėvai iki gegužės 30 d. ugdymo įstaigos vadovui turi pateikti prašymą raštu, nurodydami, kuriuo vasaros laikotarpiu reikalinga vaiko priežiūra darželyje. Priimant vaikus iš kitų (atostogaujančių) įstaigų, su tėvais turės būti sudarytos laikinosios sutartys.

Anot savivaldybės, dėl to, kad praėjusiais metais darželiai dirbo be pertraukos jų vadovai prašo galimybės susitvarkyti, suremontuoti patalpas.

Sveikatos apsaugos ministras savo sprendimu pakoregavo sąlygas ikimokykliniam ir priešmokykliniam ugdymui organizuoti ir nuo gegužės 21 dienos leidžiama performuoti grupes. Numatyta, kad jeigu darbuotojų pakanka ir nėra būtino poreikio performuoti grupes, vaikai turėtų lankyti tą pačią grupę. Grupės veikla turi būti vykdoma taip, kad būtų išvengta skirtingas grupes lankančių vaikų kontakto patalpose. Naujos  grupės turi būti sudaromos ne trumpesniam kaip 2 savaičių laikotarpiui. Siekiant išvengti COVID – 19 plitimo, grupių, sumažėjus vaikų skaičiui naujai suformuotose grupėse, sujungti nebus galima.


  2021-05-27

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt