P0

Kriminalai ir nelaimės, Svarbu

Klaipėdos hospiso istorija virto baudžiamąja byla (4)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-05-27


Klaipėdos apygardos prokuratūra pranešė baigusi didelio visuomenės atgarsio sulaukusį ikiteisminį tyrimą dėl Klaipėdos hospiso vadovų veiksmų. Teismui perduota baudžiamoji byla, kurioje kaltinimai dėl galimai apgaulingo apskaitos tvarkymo bei turto pasisavinimo pareikšti įmonių „Klaipėdos hospisas” bei „Paliatyvios pagalbos ir šeimos sveikatos centras” vadovams. Taip pat vienam iš jų kaltinimai pareikšti ir dėl neteisėtos juridinio asmens veiklos.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Tyrimas buvo pradėtas praėjusių metų balandį dėl galimo kovos su epidemijomis ar užkrečiamosiomis ligomis taisyklių pažeidimo, piktnaudžiavimo, darbuotojų saugos ir sveikatos reikalavimų pažeidimo Paliatyvios pagalbos ir šeimos sveikatos centre bei galimai neteisėto vertimosi ūkine, komercine, finansine ar profesine veikla Klaipėdos hospise.

Tyrimą nuspręsta pradėti po to, kai iš Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Klaipėdos departamento bei Sveikatos apsaugos ministerijos buvo gautas Paliatyvios pagalbos ir šeimos sveikatos centro patikrinimo aktas. Įvertinus tyrimo metu gautus duomenis, prokuroro nutarimu tyrimo dalis dėl šių nusikalstamų veikų buvo nutraukta, nes nustatyta, jog nepadarytos veikos, turinčios nusikaltimo ar baudžiamojo nusižengimo požymių. Ikiteisminis tyrimas buvo tęsiamas dėl galimai apgaulingo apskaitos tvarkymo, turto pasisavinimo bei neteisėtos juridinio asmens veiklos.

„Tyrimo duomenimis, kaltinamieji, galimai veikdami išvien ir, įtariama, siekdami nuslėpti tikrąsias VšĮ „Paliatyvios pagalbos ir šeimos sveikatos centro“ pajamas bei 17-ai asmenų suteiktas paslaugas, nuo 2019 m. birželio iki 2020 m. balandžio galimai apgaulingai tvarkė centro buhalterinę apskaitą. Įtariama, kad kaltinamieji minėtojo centro buhalterijoje galėjo neužregistruoti daugiau nei 40 tūkst. eurų, gautų už keliolikai centro pacientų suteiktas sveikatos ir priežiūros paslaugas. Manoma, kad šiai nusikalstamai veikai nuslėpti vadovai išrašė galimai fiktyvias sąskaitas faktūras, pagal kurias Klaipėdos hospisui nuo 2019 m. birželio iki 2019 m. gruodžio tariamai suteikė asmens sveikatos ir priežiūros paslaugų už daugiau nei 36 tūkst. eurų”, – rašoma prokuratūros pranešime.

Įtariama, kad vienas iš vadovų, norėdamas nuslėpti galimai apgaulingai tvarkomą buhalterinę apskaitą, panaudojo kitą savo vadovaujamą bendrovę – Klaipėdos hospisą. Tyrimo duomenimis, šios bendrovės vardu jis su dalimi Paliatyvios pagalbos ir šeimos sveikatos centro pacientų galimai sudarė sutartis, neva šiems buvo suteiktos Klaipėdos hospiso paslaugos. Pagal šias sutartis viešosios įstaigos pacientai sumokėjo Klaipėdos hospisui daugiau nei 40 tūkst. eurų, nors realiai jiems paslaugas teikė Paliatyvios pagalbos ir šeimos sveikatos centras. Tokiu būdu gautos piniginės lėšos, priklausančios viešajai įstaigai, buvo užregistruotos Klaipėdos hospiso buhalterinėje apskaitoje.

Anot prokuratūros, surinktų duomenų visuma leidžia įtarti, kad kaltinamieji pasisavino Klaipėdos hospiso sąskaitoje buvusias lėšas. Skaičiuojama, kad vadovai galėjo pasisavinti 30 tūkst. eurų.

Ikiteisminį tyrimą šioje byloje atliko Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Klaipėdos apygardos valdybos ir Specialiųjų tyrimų tarnybos Klaipėdos valdybos pareigūnai.

Baudžiamoji byla perduota nagrinėti Klaipėdos apygardos teismui.

Baudžiamasis kodeksas už didelės vertės svetimo turto pasisavinimą numato laisvės atėmimo bausmę iki dešimties metų. Už apgaulingą apskaitos tvarkymą griežčiausiai baudžiama laisvės atėmimu iki ketverių metų. Tas, kas vadovavo juridiniam asmeniui, naudojamam neteisėtai veiklai nuslėpti, baudžiamas bauda arba areštu, arba laisvės atėmimu iki dvejų metų.


  2021-05-27

  4 komentarai “Klaipėdos hospiso istorija virto baudžiamąja byla”

  1. AvatarSimona (IP: 85.206.11.129)

   odontologai simtais tukstanciu, keliu prieziuros milijonais, viesieji pirkimai N miljonu. kiek dar galima privardinti. o hospisas 30 tukstanciu uzregistruotu apskaitoje. skaitau kelis kartus ir nesuprantu nusikaltimo – suteike paslaugas, irase apskaitoje. kur cia nusikaltimas?

   • AvatarProblemos su teksto suvokimu ? (IP: 83.179.110.58)

    Anot prokuratūros, surinktų duomenų visuma leidžia įtarti, kad kaltinamieji pasisavino Klaipėdos hospiso sąskaitoje buvusias lėšas. Skaičiuojama, kad vadovai galėjo pasisavinti 30 tūkst. eurų.

  2. AvatarNuomone (IP: 90.131.47.152)

   Baudziamoji byla del 30 tukstanciu? Kur milijonai kalbeti? Kas per nesamones! Kai milijonus nunesa – nieko, o kai 30 tukstanciu – istorija ispucia verta demesio. Nerado prie ko prikibti, tai bent tiek uzrase. Ir svarbiausia – uzregistruota apskaitoje… Prokuratura pasistenge…

   • Avatarklp (IP: 88.119.136.56)

    Jo pas mus už vištos pavogimą greit nuteisia, nes nelaimėlis iš tos vištos neturi ką susimokėti, o iš nugvelbtų milijonų laisvai…

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt