P0

Veidai

Ritos Petrauskaitės rečitalį paryškins „Raudonų aguonų gaidos“

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-05-27


Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro kamerinės muzikos festivaliuose „Vasaros prieskoniai“ ir „Vasaros prieskoniai Palangoje“ pasirodys solistė Rita Petrauskaitė (sopranas) su rečitaliu „Raudonų aguonų gaidos“. Birželio 4 d. 18.30 val. ji koncertuos Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Klaipėdos fakulteto koncertų salėje, o birželio 13 d. 18 val. – Palangos kurhauzo koncertų salėje.  

„Eduardo Balsio opera „Kelionė į Tilžę“ – mano viena mylimiausių”, – sako R. Petrauskaitė.

Koncerte skambės Antano Belazaro dainos bei populiarių G. Verdi, Ch. Gounod, G. Donizetti, J. Massenet operų arijos. R. Petrauskaitei koncerte talkins baritonas Mindaugas Rojus bei koncertmeisteriai – Loreta Piaseckienė ir Christopher Cooley. 

Rečitaliui besiruošianti solistė R. Petrauskaitė pasakoja, kad koncertui rinkosi muziką, kuri įkvepia, jaudina ir kurią labai norisi dainuoti.  

„Nusprendžiau įtraukti į programą kūrinius, kurie tinka mano balsui ir paliečia mano sielos stygas. Daug dainuota, repertuaras platus, tačiau kas yra mano mėgstamiausia muzika nelengva atsakyti. Koncerto pradžioje skambės A. Belazaro dainos, kurias seniai svajojau padainuoti publikai. Tai labai įspūdingos, sakyčiau, net teatrališkos kompozicijos, kur žodis ir muzika yra pilnaverčiai partneriai. Eduardo Balsio opera „Kelionė į Tilžę“ – mano viena mylimiausių, tad nutariau įtraukti ir Indrės monologą. Šis kūrinys yra ypač reikšmingas mano teatrinėje kelionėje. E. Balsio muzika pilna jausmų, potėpių, niuansų, tad visada yra įdomu ją atlikti. Į koncerto programą įtraukiau ir Džildos ariją iš G. Verdi operos „Rigoletas“. Ši opera man primena sunkumus, patirtus ieškant vokalinio meno subtilybių ir charakterio tvirtybės. Kūrinius, kuriuos atliksiu pirmą kartą, viliuosi  padainuoti įtaigiai ir įdomiai, taip, kad klausytojams jie patiktų ir išliktų atmintyje“, – pranešime spaudai pažymi R. Petrauskaitė. 

Kuo solistui ypatingas rečitalis?

„Man tai koncertas, kuris, viliuosi, bus publikai įdomus. Po karantino pagaliau galėsime mėgautis gyvu bendravimu, o solistų balsai ir energija, tikiuosi, atlieps klausytojų lūkesčius“, – sako R. Petrauskaitė. 

Kokie mėgstamiausi R. Petrauskaitės vasaros prieskoniai? „Gėlių žiedai, kvapai, spalvos, skoniai, iššūkiai, judesys ir, žinoma, ledai“, – sako ji. 


  2021-05-27

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt