P0

Kultūra

Smiltynėje – festivalis „Gabya”

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-05-27


Liepos 16-18 dienomis Smiltynėje bus rengiamas senųjų tradicijų ir šiuolaikinio meno festivalis festivalis „Gabya“.

Festivalio turinį kuria kūrybinė komanda „Creators76“ kartu su Socialinių mokslų kolegija, koordinuojančia vieną iš Europos jaunimo sostinės platformų – „Šiaurė – Pietūs“.

„Vykdydami festivalį ir glaudžiai bendradarbiaudami su nacionaliniu parku, Jūrų muziejumi, tikimės, kad prisidėsime prie Smiltynės veido formavimo. Tai bus sąmoningas renginys, skirtas tobulėti, pažinti tiek savo, tiek kitų šalių kultūras, kurių, jei vasarą jau leis pandemijos situacija, bus nuo Islandijos iki Baltarusijos. Bendruomenės atskleis muzikines tradicijas, nuo šiuolaikinių elektroninių akordų iki etnoelementų, išgaunamų senoviniais instrumentais. Jau aiškūs ir festivalio atlikėjai bei veiklos: Saulius Petreikis ir World Orchestra, „Kamanių šilelis“, Paulius Kilbauskas, „Fume“, „Arstidir“ (Islandija), „Riffarrica“ (Estija), „Pawa“ (Baltarusija), „ZeMe“ (Latvija), „Šeiko Šokio teatras“, Liucė, Irena Upė, Rokas Kašėta, Sutartinių ratas ir intuityvus dainavimas su Justina, Ingaja, Daumantas Lukošiūnas, „Esatis“, Ramėja, Miško terapija su Mila Monk ir daugelis kt. Šis festivalis pristatys ir Lietuvos jaunus atlikėjus bei vizualinius menus, jo kūrėjus. Norisi, kad ir festivalio žiūrovai įsilietų į šios vietovės, meno bei muzikos, gamtos pažinimą, tad renginio dienomis be muzikinių ir teatro pasirodymų kvies ir įvairios kūrybinės dirbtuvės, seminarai, susitikimai, parodos, pokalbiai“, – pranešime cituojamas „Creators76“ kūrybos vadovas Marius Tumšys.

Festivalio pavadinimas kilo nuo ugnies deivės Gabijos vardo, tad jo metu kūrėjai kvies ir prie laužų.

Festivalio metu menininkai kurs instaliacijas, kurios tam tikrą laiką džiugins Smiltynės lankytojus.

„Atspindėdami gamtos stichijas menininkai pabandys įdarbinti vėją. Jų dėka gims organiškos instaliacijos ir laikinos skulptūros. Festivalio erdvėje veiks stichijų zonos, bus įsikūręs ir amatų miestelis. Turėsime ir įdomių patirčių – miško terapiją, aidės sutartinių ratai“, – sako M. Tumšys.

„Klaipėda – Europos jaunimo sostinė 2021“ dalyvius kviečiantis festivalis dedikuojamas jauniems, smalsiems žmonėms, besidomintiems kūryba, menais ir muzika.

„Orientuojamės ne į plačią auditoriją, kalbame apie jaunimą, kuris neformalus, aktyvus. Pastebime, kad jauni žmonės labai smalsūs – priklauso istoriniams klubams, organizacijoms, folkloro, šokių būreliams, daug organizacijų veikia ir įsiliejančio į kūrybines veiklas jaunimo daugėja. Tokio renginio Lietuvos pajūryje nėra. Galima būtų įžvelgti tam tikrų panašumų su kitais Lietuvoje vykstančiais festivaliais, tačiau tokio, senųjų tradicijų ir šiuolaikinio meno festivalio, kuris būtų kupinas pozityvios muzikos, šviesos, būtų tiltas tarp senųjų tradicijų, kultūrų ir šiuolaikinio žmogaus, jo santykio į aplinką, meną, savo vidinį pasaulį, nėra. Toks festivalis ypač aktualus jaunam žmogui, bet tikrai nesvetimas ir pažįstamas visuose amžiaus tarpsniuose. Džiaugiamės, kad į festivalio organizavimo bei koordinavimo darbus jau dabar jungiasi šaunus būrys jaunų, kūrybiškų, motyvuotų žmonių, kuriu tarpe ir užsieniečiai studentai, besimokantys Klaipėdos mokymosi įstaigose, ir savanoriai. Norisi įveiklinti ir mūsų partnerių deleguojamus jaunus asmenis, suteikiant galimybes Europos jaunimo sostinės iniciatyvas ir veiklas kurti pačiam jaunimui. Kol kas mums ši darbinė ir kūrybinė bendrystė puikiai pasiteisina“, – teigia M. Tumšys.


  2021-05-27

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt