P0

Kultūra

Agnijai Šeiko įteikta Vyriausybės kultūros ir meno premija

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-05-28


Vyriausybės rūmų Didžiojoje salėje penktadienį surengtas Vyriausybės kultūros ir meno premijos laureatų pagerbimo renginys.

Jo metu pagerbti 12 šių metų laureatų, tarp kurių – ir klaipėdietė choreografė, Šeiko šokių teatro vadovė Agnija Šeiko. Jai premija skirta už  šiuolaikinio šokio plėtrą Vakarų Lietuvoje.

Vyriausybės kanceliarijos nuotr.

Vyriausybės kultūros ir meno premijos šiemet dar skirtos Remigijui Adomaičiui – Šiaulių berniukų ir jaunuolių choro „Dagilėlis“ vadovui, Giedrei Beinoriūtei – kino režisierei, Pranui Bieliauskui – vertėjui, Gintarui Česoniui – parodų kuratoriui, fotomenininkui, Daliai Ibelhauptaitei – režisierei, prodiuserei, Jūratei Katinaitei – muzikologei, Elonai Lubytei – muziejininkei, dailėtyrininkei, Rūtai Noreikaitei – kultūros žurnalistei, knygų autorei, Dainiui Pulauskui – džiazo muzikantui ir kompozitoriui, Vytautui Rumšui – aktoriui, režisieriui ir Gintautui Vieversiui – architektui.

„Kultūra ir menas nėra prabanga, apie kurią galvotume paskiausiai, pirmenybę skirdami visiems kitiems reikalams. Tai prasmės alkis, kurį galiausiai kiekvienas turime pasotinti, jei norime išlikti žmogiški. Gyvename pasaulyje, kuriame kartais viską užgožia skandalai, ginčai, įvairios priešpriešos ir nesibaigianti skuba. Bet ir tokioje aplinkoje sugebame išlikti, nes randame atsvarą, kuri neleidžia pasiduoti tamsai ir nihilizmui. Mes sutinkame talentingus žmones, per kurių rankas ir širdis mus pasiekia kūryba, kuri sugeba rasti labiausiai užkerpėjusias, rūdžių prikaupusias vietas ir jas išvalo, apnuogina ir parodo šviesą“, – renginio metu sakė premjerė Ingrida Šimonytė.

Vyriausybės vadovė pasidžiaugti, kad Lietuvoje turime šitiek labai skirtingų, unikalių ir talentingų kūrėjų, kurie per žodžius, garsus, judesius, vaizdus dalijasi savo turtingais pasauliais, atveria į juos duris ir leidžia mums svečiuotis, gėrėtis ir mokytis jausti.

Pasak premjerės, šie apdovanojimai – tai proga garsiai padėkoti menininkams už darbus, dar kartą pasakyti, kad jie yra nepaprastai svarbūs mūsų visuomenei ir valstybei, kad jie yra girdimi ne tik šioje ceremonijoje.

„Man tikrai labai gaila, kad pastarieji metai stokojo apibrėžtumo, kad teko ir vis dar tenka išgyventi pandemiją, kuri itin skaudžiai palietė daugumą kultūros ir meno atstovų. Bet viliuosi, kad sugebėjote kūrybiškai sureaguoti į sudėtingus iššūkius, kaip ir tikiuosi, kad netrukus galėsime džiaugtis visaverčiu meno, kultūros renginių atsivėrimu visuomenei. Tikrai visi to labai norime. Dar kartą dėkoju jums, kad esate, kuriate, ir taip pat noriu išreikšti viltį, kad ne priešpriešos, pyktis ir nepasitenkinimas, o kūryba ves mūsų valstybę į ateitį“, – pabrėžė Vyriausybės vadovė.

Kultūros straipsnių vidus

Vyriausybės kultūros ir meno premija skiriama Lietuvos, taip pat pasaulio lietuvių kultūros ir meno kūrėjams ir veikėjams už svarų indėlį į kultūrą ir meną ir ypatingus šios srities nuopelnus. Premijos dydis – 340 bazinių socialinių išmokų (13 600 eurų). Pretendentus atrinko ir skirti premijas rekomendavo Vyriausybės kultūros ir meno premijų komisija. Ją sudaro 12 narių. Komisijos pirmininkas – kultūros istorikas, muziejininkas Vydas Dolinskas.


  2021-05-28

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt