P0

Sportas

„Ambersail-2“ komanda pradeda istorinę kovą „The Ocean Race Europe“ varžybose

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-05-28


Šį šeštadienį, gegužės 29-ąją, pirmą kartą istorijoje Lietuvos komanda su „Ambersail-2“ jachta taps vieno iš trijų didžiausių buriavimo sporto įvykių dalimi – startuos „The Ocean Race“ vardo varžybose aplink Europą. Lietuvos komandai tai – pirmasis tokio lygio startas, kur iš viso rungsis net 7 iš 8 pasaulyje egzistuojančių ir vandenynų dakaro bolidais vadinamų sportinių „Volvo 65“ jachtų.

„Sportinio buriavimo pasaulyje yra trys svarbiausi pasaulinės buriuotojų organizacijos „World Sailing“ įvardinti renginiai, kuriuose sudalyvauti trokšta visi buriuotojai – olimpinės žaidynės, Amerikos taurės varžybos ir „The Ocean Race“ lenktynės. Tai, kad mūsų komanda įžengia į „The Ocean Race“ vardo teritoriją ir startuoja jų organizuojamose lenktynėse aplink Europą yra išties istorinis įvykis. Nors esame maža valstybė, turinti vos 90 km pajūrio ruožą, šiandien esame tarp septynių pasaulio nacijų, sugebėjusių sukurti projektą ir suburti komandą šiam okeaninių lenktynių iššūkiui. Mums tai, žinoma, – pirmas žingsnis, pirmasis tokio masto išstojimas. Kol kas turime daug išmokti. Kiekvienas turėsime atiduoti daugiau jėgų nei konkurentai, išlaikyti komandinę dvasią net sunkiausiom akimirkom, bet nesitikėti, kad rezultatas bus lengvai pasiekiamas, nes tai – aukščiausia lyga. Pirmoji pergalė jau pasiekta – dalyvavimas tokiose lenktynėse yra milžiniškas žingsnis į priekį tiek visai mūsų buriavimo bendruomenei, tiek Lietuvai“,- prieš „Ambersail-2“ komandos startą „The Ocean Race Europe“ varžybose teigia Lietuvos buriuotojų sąjungos prezidentas Naglis Nasvytis.

Lietuvos komandai visų lenktynių, kurios startuos gegužės 29 d. Lorjane (Prancūzijoje) ir finišuos birželio 20 d. Genujoje (Italija), metu vadovaus kapitonas Rokas Milevičius – Lietuvos olimpietis ir pirmasis bei kol kas vienintelis lietuvis, dalyvavęs „The Ocean Race“ lenktynėse aplink pasaulį 2014-2015 m.

Lietuvos komanda susirungs su dar 6 komandomis, kurios buriuos identiškomis, specialiai lenktynėms aplink pasaulį kurtomis „Volvo 65“ klasės jachtomis: austrų komanda „The Austrian Ocean Race Project“ (kpt. Gerwin Jansesn), portugalų komanda „Mirpuri Foundation Racing Team“ (kpt. Yoann Richomme), Lenkijos komanda „Sailing Poland“ (kpt. Bouwe Bekking), Meksikos komanda „Viva Mexico“ (kpt. Erik Brockmann), jungtine švedų ir olandų komanda „Team Childhood 1“ (kpt. Simeon Tienpont) ir oladų komanda „AkzoNobel Ocean Racing“ kpt. Chris Nicholson).

„Kaip pastebėjo ir patys „The Ocean Race“, mūsų komanda iš kitų išsiskiria tuo, kad didžioji jos dalis iš tiesų sudaryta iš tų buriuotojų, kurią šalį komanda ir atstovauja – lietuvių. Turime vos vieną buriavimo legionierių iš Naujosios Zelandijos. Kitos komandos rinkosi tradicinį kelią – samdyti buriuotojus iš viso pasaulio. Ir nors toks komandos formavimo būdas tikrai turi privalumų, leidžia komandoje suburti pasaulinio lygio ir profesionalumo buriavimo žvaigždyną, mes taip pat turime savo stipriąją pusę. Būtent – savo begalinį entuziazmą, norą garbingai atstovauti savo šaliai, atiduoti visas jėgas ir kuo daugiau išmokti“,- teigia „Ambersail-2“ komandos vadovas Raimundas Daubaras.

„Ambersail-2“ įgulą visų varžybų metu sudarys 8 pastovūs komandos nariai – kapitonas Rokas Milevičius, Tomas Ivanauskas, Linas Ivanauskas, Domantas Juškevičius, Conradas Colmanas, Deimantė Jarmalavičiūtė, Aistė Ridikaitė, Arnas Eimutis. Likę komandos nariai kiekviename iš trijų lenktynių etapų rotuosis – ši įgulos dalis bus sudaryta iš „Ambersail-2“ buriuotojų klubo narių.

„Lietuvos komanda šiose varžybose turi ir dar vieną išskirtinumą. Mes nuo pat „The Ocean Race Europe“ prologo starto Klaipėdoje aktyviai įsitraukėme į „The Ocean Race“ vykdomą tvarumo programą. Tapome viena iš dviejų komandų, kurios visų lenktynių metu gabena specialią mokslinę įrangą, renkančią skirtingų akvatorijų vandens pavyzdžius. Garsiai ir drąsiai kalbame apie vandenynų tvarumo problemas ir skatiname ieškoti sprendimų visuose lygmenyse – moksliniame, visuomeniniame, politiniame. Mūsų komanda šį startą mato ir kaip didesnės – į žalesnę ateitį nukreiptos – misijos dalį“,- teigia „The Ocean Race“ „Ambersail-2“ globalios programos vadovas Regimantas Buožius.

Pasak jo, „The Ocean Race“ patvirtino, kad Klaipėdoje lenktynių prologo starto metu organizuota tvarumo konferencija „Žaliasis kursas 2021“ laikytina pavyzdžiu, kaip buriavimo sportas gali tapti ta komunikacine platforma ir jungtimi, leidžiančią vardan didesnių tikslų suburti ir suvienyti mokslo, verslo, politikos atstovus.

„The Ocean Race Europe“ lenktynės vyks trimis etapais. Startavę Lorjane (Prancūzija) 7 vandenynų dakaro bolidai lenktyniniu režimu pajudės link Kaškaiso (Portugalija), vėliau iš ten – link Alikantės (Ispanija), kol galų gale finišuos Genujoje (Italija). Lenktynių distancija drieksis Atlanto vandenyne, Šiaurės ir Viduržemio jūrose ir tokiu būdu buriuotojų meistriškumą išmėgins labai skirtingose akvatorijose bei sąlygose.

Sustojimų uostuose planuojamos vadinamosios uosto arba pakrantės lenktynės (inport race, coastal race) – trumpos pusdienį trunkančios lenktynės sportinėje distancijoje, išbandančioje įgulų vikrumą daug manevruoti reikalaujančiose situacijose.

Greta 7 „Volvo 65“ klasės jachtų varžybose dalyvaus ir 5 komandos buriuojančios 60 pėdų lenktyninėmis „Imoca 60“ jachtomis. Šių dviejų jachtų klasių rezultatai bus skaičiuojami atskirose įskaitose.

Penktadienį visos komandos varžosi neįskaitinėse, parodomosiose lenktynėse „Race around Groix“. Pirmasis įskaitinis „The Ocean Race Europe“ etapas, kuriame „Ambersail-2“ komanda su konkurentais susirungs jau šeštadienį, drieksis nuo Lorjano iki Kaškaiso ir sudarys apie 1381 jūrmylių. Finišas planuojamas trečiadienio rytą.

Pagal dabartines orų prognozes įgulos startuos su lengvu vėju, kuris palaipsniui stiprės net iki 25 mazgų (~13 m/s).

„Komanda šiam startui ruošiasi tikrai atsakingai. Vakar turėjome treniruotę ant vandens, išbandėme naująją A4 burę, kurios neturėjimas pavėjiniuose kursuose mums ne kartą pakišo koją prologo metu. Šiandienos parodomosios, neįskaitinės lenktynės taip pat bus labai gera treniruotė ir galimybė pirmą kartą ant vandens susitikti jau su visais 6 konkurentais. Lengva tikrai nebus, tačiau kovosime iš visų jėgų ir iki paskutinės minutės“,- prieš pirmojo etapo startą teigė R. Milevičius.

Tiesioginę etapo starto transliaciją nuo 14.30 iki 15.30 val. Lietuvos laiku bus galima sekti „Eurosport 2“ kanale, „The Ocean Race“ Facebook ir Youtube paskyrose, taip pat „TV3“, „15min“ kanaluose. Visą svarbiausią informaciją galima sekti „Ambersail-2“ Facebook paskyroje.

Pirmajame etape prie pastoviųjų komandos narių prisijungs buriuotojai Saulius Pajarskas, Arvydas Paunksnis, Nerijus Eidukevičius, Ramūnas Janonis, Ramūnas Bložė, Darius Vaičiulis, Jurgis Radzevičius.


  2021-05-28

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt