P0

Verslas

„Lidl“: naujas požiūris į darbuotojus, augantys atlyginimai

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-05-28


Prieš penkerius metus Lietuvoje veiklą pradėjęs „Lidl“ į šalį atnešė daugybę gerųjų tarptautinių praktikų, padėjusių transformuoti šalies mažmeninės prekybos rinką. Vienas tokių elementų – abipuse pagarba paremtas santykis su darbuotojais.

Kaip prekybos tinklo šuolis į rinką padėjo užkelti aukštesnę kartelę žmogiškųjų išteklių srityje, pasakoja verslo konsultantas Saulius Jovaišas bei „Lidl“ personalo atstovai.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Pasak S. Jovaišo, jam, kaip pašaliniui stebėtojui, yra tekę kalbėtis su „Lidl“ parduotuvių darbuotojais, kurie anksčiau dirbo kitose šalies mažmeninės prekybos įmonėse. Jo teigimu, prekybos tinklo personalo atsiliepimai apie bendrovę, kaip darbdavį, buvo teigiami.

„Ši organizacija rūpinasi savo darbuotojais, aiškiai su jais komunikuoja ir sklandžiai įveda komandos narius į naują aplinką. Tai yra reiklus darbdavys, norintis, kad žmonės užduotis atliktų atsidavę, tačiau tuo pat metu „Lidl“ užtikrina pozityvų mikroklimatą, perspektyvą ir karjeros galimybes. Drįsčiau teigti, kad mėgti savo darbą „Lidl“ yra lengviau. Tai nereiškia, kad šis darbas yra lengvas pasivaikščiojimas, tačiau čia žmonės yra labiau motyvuoti ir vertinami“, – pranešime spaudai cituojamas specialistas.

Darbuotojus apdraudė

Anot „Lidl Lietuva“ personalo vadovės ir valdybos narės Sandros Savickienės, prekybos tinklo požiūrį į darbuotojus atspindi trejus metus iš eilės gaunamas prestižinis „Top Employer“ sertifikatas, skiriamas įmonėms už ypatingai geras darbo sąlygas.

„Tai yra ne tik mūsų pastangų darbuotojų gerovės srityje įvertinimas, bet ir didžiulis iššūkis, kurį keliame prekybos tinklui. Šis procesas kasmet reikalauja daugybės pasiruošimo, o pakartotinis pripažinimas rodo, kad žmogiškųjų išteklių srityje einame teisinga linkme, esame tapę pavyzdžiu visai šalies mažmeninės prekybos rinkai“, – sako S. Savickienė.

Specialistės teigimu, „Lidl“ rūpestį savo komandos nariais atspindi ir gyventojų nuomonė: šių metų sausį tyrimų bendrovės „Kantar“ atlikta apklausa, kurioje dalyvavo dirbantys žmonės nuo 18 iki 45 metų, parodė, kad kas antras respondentas kaip patraukliausią darbdavį įvardijo „Lidl Lietuva“.

S. Savickienė pažymi, kad vienas iš pavyzdžių, atskleidžiantis prekybos tinklo lyderystę sektoriuje – ryžtas imtis rinkoje retai sutinkamų praktikų, kurios vėliau tampa įprastomis darbuotojų gerovės užtikrinimo praktikomis. Viena tokių – privatus papildomas sveikatos draudimas.

„Mūsų darbuotojai dirba reikšmingą ir atsakingą darbą, todėl rūpintis jų sveikata yra ypatingai svarbu. Prieš trejus metus apdrausdami darbuotojus privačiu papildomu sveikatos draudimu norėjome paskatinti juos rūpintis tuo, kas yra brangiausia ir suteikti galimybę sveikatą prižiūrėti greitai ir patogiai. Po kurio laiko mūsų pavyzdžiu pasekė ir keletas kitų rinkos žaidėjų, todėl džiaugiamės, kad tokią progą įgijo dar daugiau Lietuvos dirbančiųjų, o žmonių gerovė užtikrinama dar platesniu lygmeniu“, – pasakoja „Lidl Lietuva“ personalo vadovė.

Ji akcentuoja, kad kartu su atsižvelgimu į darbuotojų poreikius ir šilta vidine kultūra, prekybos tinklas siekia atitinkamai pripažinti ir įvertinti kiekvieną įmonės komandos narį. Jos teigimu, tai yra dar viena kertinė priemonė, parodanti rūpestį personalu.

Auga atlyginimai

„Garantuoti finansinį „Lidl“ darbuotojų saugumą padeda ne tik vienas didžiausių vidutinių darbo užmokesčių mažmeninės prekybos rinkoje, kuris „Rekvizitai.lt“ balandžio mėnesio duomenimis siekia 1618,58 eurus, bet ir subalansuota atlyginimo kėlimo sistema. Mūsų parduotuvių ir logistikos darbuotojų darbo sutartyje yra įtrauktos keturios darbo užmokesčio pakopos. Nuo įdarbinimo dienos, jie turi galimybę kasmet kilti į aukštesnį atlyginimo lygį. Todėl mūsų komandos nariai, siedami karjerą su įmone, gali būti tikri dėl savo finansinio stabilumo, o tai leidžia koncentruotis į asmeninių ar profesinių rezultatų siekimą“, – teigia S. Savickienė.

Anot jos, nuo „Lidl“ starto Lietuvoje prekybos tinklo parduotuvių darbuotojų atlyginimas kilo 19 proc., lyginant naujai įsidarbinusį kolegą prieš penkerius metus ir šiandien. Tačiau jeigu parduotuvės darbuotojas įmonėje įsidarbino dar 2017 m., šiandien jis jau yra ketvirtoje pakopoje, tad jo atlyginimas yra pakilęs apie 40 proc., lyginant su karjeros pradžia.

Panašius pokyčius pastebi ir parduotuvių vadovo asistentai, pavaduotojai ar patys vadovai, kurių atlyginimo kilimas, palyginus šiandieną su pirmąja pakopa prieš ketverius metus, svyruoja tarp 40 proc. ir beveik 60 proc.

„Lidl Lietuva“ šiuo metu dirba daugiau nei 2,3 tūkst. darbuotojų. Lietuvoje iš viso veikia 55 „Lidl“ prekybos tinklo parduotuvės 22-uose šalies miestuose –  Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Alytuje, Marijampolėje, Kėdainiuose, Telšiuose, Kretingoje, Mažeikiuose, Tauragėje, Jonavoje, Panevėžyje, Ukmergėje, Utenoje, Plungėje, Palangoje, Elektrėnuose, Visagine, Šilutėje, Radviliškyje bei Vilkaviškyje.


  2021-05-28

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt