P0

Fotoreportažai, Miestas

„Meridianas“ iškilmingai pasitiko artėjančią vasarą

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-05-28


Penktadienio vakarą jau aštuntą kartą surengta burlaivio „Meridianas“ burių pakėlimo ceremonija, kuria istoriniu jūrinio paveldo eksponatu po atviru dangumi tapusi barkentina pasitinka vasarą.

Joje tradiciškai dalyvavo Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos studentai, padėję iškelti pernai pasiūtas bures, atkartojančias 1751 metų Baltijos jūros regiono žemėlapį, kurio originalas kabo „Meridiano“ kajutkompanijoje.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Vasarą planuojama surengti dar vieną burių ceremoniją, kuri bus skirta „Klaipėdai – Europos jaunimo sostinei-2021“.

2021-ieji „Meridianui“ yra ypatingi, nes sukanka lygiai 50 metų, kai šis burlaivis 1971-ųjų liepą buvo prišvartuotas prie Dangės upės krantinės. Spalio 1-ąją jubiliejų minės ir tais pačiais metais atidarytas bei iki šiol svečius priimantis „Meridiano“ restoranas.

Praėjusį rudenį „Meridianas“ kelioms savaitėms buvo sugrįžęs į remonto doką, kur buvo atlikti jo povandeninės dalies valymo, remonto, dažymo ir kiti darbai, taip pat įgyvendinta laivų priežiūrą reglamentuojančiuose dokumentuose numatyta prievolė periodiškai atlikti dokinę techninę apžiūrą. Nemažai įvairių remonto darbų buvo padaryta ir laivui stovint prie krantinės.


  2021-05-28

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt