P0

Regionas

Neringos miško architektūrose ekskursijos tęsis ir birželį

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-05-31


Bendradarbiaudama su Nidos kultūros ir turizmo informaciniu centru „Agila“ ir Kuršių nerijos nacionaliniu parku Vilniaus dailės akademijos Nidos meno kolonija tęsia Neringos miško architektūros ekskursijų ciklą.

Ekskursijas veda Kuršių nerijoje gyvenantys ir dirbantys miškininkystės ir nacionalinio parko ekspertai bei architektai.

Birželio 5 d. (šeštadienį) 11 val. ekskursijoje „Pažintis su Parnidžio kraštovaizdžio draustiniu“ Gražina Žemaitienė dėmesį skirs vienai iš Nidos kopų. Trečiąją Nidą  supo trys kopos ‒ Angių, Urbo ir Parnidžio. Kodėl Parnidžio kopa liko smėlio kalnu, o nebuvo apželdinta mišku kaip Urbo ir Angių kalnai? Kokias istorijas slepia Parnidžio kopos smėlynai? Ar tikrai pageriname smėlio kopų kraštovaizdį statydami čia meno kūrinius? Ar visi žinome kas tai yra penkių kalvelių gyvenvietė?

Birželio 12 d. (šeštadienį) 11 val. ekskursijoje „Parnidžio slėpiniai“ ilgametis Nidos girininkijos girininkas Gediminas Virgilijus Dikšas tęs pasakojimą apie Nidos miškingumo kaitą ties Parnidžio kopa ir apylinkes.

Birželio 19 d. (šeštadienį) 11 val. ekskursijoje „Miškas ‒ erdvė“ architektas ir edukatorius Antonas Šramkovas į mišką žvelgs kaip į erdvę.

„Ir kaip visos (bet kokios) erdvės, miškas turi savo dėsnius, tame tarpe – ir erdvinės kompozicijos dėsnius. Jie veikia mus nuolatos, net tada, kai mes tai nesuvokiame“, ‒ sako A. Šramkovas.

Birželio 26 d. (šeštadienį) 11 val. A. Šramkovas ves ekskursiją „Dialogų arba susitikimų vietos”. Ekskursijoje bus apžvelgiama ir diskutuojama apie jau egzistuojančių susibūrimo ir pagrindinių traukos vietų tipologiją Neringoje. Daugiau dėmesio skiriant aspektams, kaip ir kodėl mes naudojame viešąsias erdves, kaip mes jas išnaudojame?

Ekskursijos nemokamos, tačiau vietų skaičius ribotas. Būtina išankstinė registracija el. paštu skaiste@nidacolony.lt arba telefonu 860039972.


  2021-05-31

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt