P0

Uostas ir jūra

Darbą pradeda naujasis Klaipėdos uosto kapitonas

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-06-01


Klaipėdos uosto direkcija praneša, jog nuo birželio 1 d. Klaipėdos uosto kapitono pareigas pradeda eiti konkursą laimėjęs Vladas Motiejūnas.

„Suprantu šių pareigų svarbą ir didelę atsakomybę – sklandi ir saugi laivyba uoste yra kapitono ir jo komandos darnus ir užtikrintas darbas. Laukia iššūkių kupinas naujas etapas, kuriam esu pasirengęs ir šiandien pradedu nuo pažinties su darbuotojais, o dėl ankstesnės darbo patirties uosto specifika man nėra nežinoma. Džiaugiuosi galėdamas pasaulio uostuose įgytą patirtį ir kompetencijas pritaikyti Lietuvoje, Klaipėdos jūrų uoste“, – pranešime spaudai pažymi darbą pradedantis 49 m. Klaipėdos uosto kapitonas V. Motiejūnas.

Laivavedžio išsilavinimą turintis V. Motiejūnas turi bemaž 27 metų plaukiojimo stažą, daugiau kaip 10 metų dirbo laivo kapitonu. Pastaraisiais metais V. Motiejūnas dirbo tarptautinėje kompanijoje „Bernhard Schulte Shipmanagement“ laivo kapitonu. Iš Ukmergės kilęs, Vilniuje gyvenantis kapitonas planuoja persikelti gyventi į uostamiestį.

„Nuoširdžiai dėkoju Gintarui Paluckui ir Eduardui Ringiui, kurie nesant nuolatinio kapitono labai sėkmingai susitvarkė su svarbiomis pareigomis, net ir nestandartinėse situacijose užtikrino saugią ir efektyvią laivybą uoste. Linkėdamas sėkmės naujajam kapitonui, tikiuosi, kad jis sklandžiai įsilies į kolektyvą, įvertins pareigybės svarbą ir savo funkcijas atliks nepriekaištingai. Tikiuosi, kad jis bus draugiškai priimtas uosto bendruomenės“, – cituojamas ir Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinis direktorius Algis Latakas.

Pagal Klaipėdos valstybinio jūrų uosto įstatymą, uosto kapitono pareigas gali eiti laivavedys, mokantis valstybinę ir anglų kalbas bei turintis aukštąjį jūrinį išsilavinimą ir ne trumpesnį kaip penkerių metų plaukiojimo jūrų laivo, kurio bendroji talpa 3 000 ir daugiau tonų, kapitonu stažą.

Nuo praėjusių metų rudens Klaipėdos uosto kapitono pareigas laikinai ėjo kapitonas Gintaras Paluckas, pastaruoju metu dirbęs Uosto direkcijos Laivų eismo tarnyboje.

Dalis patyrusių uostininkų, sužinoję konkurso rezultatus, reiškė abejones dėl šio konkurso skaidrumo ir pasirinktos kandidatūros eiti Uosto kapitono pareigas.


  2021-06-01

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt