P0

Miestas, Svarbu

Naujam prekybos centrui – iššūkis dėl želdynų (6)

Virginija Spurytė

Virginija Spurytė
2021-06-01


J. Janonio gatvėje naują prekybos paskirties pastatą planuojantys investuotojai ir projektuotojai buvo priversti pakoreguoti savo projektą, kad uostamiestyje būtų geresnė oro kokybė.

Nauji želdynai suprojektuoti ne palei su J. Janonio g. 27 sklypu besiribojančiais daugiabučiais namais, bet ir prie automobilių stovėjimo aikštelių. Projektuotojų vizualizacija.

„Atvira Klaipėda“ jau rašė, kad naujas prekybos paskirties pastatas, kurio statytojas yra bendrovė “Lendat”, planuojamas J. Janonio g. 27 esančiame sklype. Jame šiuo metu stovi buvęs Klaipėdos prekybos uosto kultūros rūmų pastatas, kuriame anksčiau veikė uostamiestyje gerai žinomi naktiniai klubai „Nova“, „Indigo“, „Dada“, „Kiwi“, pastaruoju metu buvo įsikūręs baldų komisas, vis dar yra veikianti sporto salė.

Rekonstrukcijos metu numatoma išsaugoti pamatus, dalį sienų, o kitą dalį nugriauti. Po rekonstrukcijos J. Janonio g. 27 turėtų atsirasti 8,5 metrų aukščio vieno aukšto prekybos paskirties pastatas. Numatoma, kad apie 1250 kv. m rekonstruoto pastato ploto bus skirta prekybai maisto produktais, o apie 360 kv. m – prekybai ne maisto produktais.

Šio pastato rekonstrukcijos pasiūlymai balandžio 30 dieną buvo pristatyti viešame susirinkime, sulaukė kelių visuomenės pastabų, kurios įtakos projektavimo eigai ir procedūroms neturėjo.

Tačiau projektinių pasiūlymų nepatvirtino Klaipėdos savivaldybė. Jos atstovai raštu išdėstė savo pastabas, todėl projektiniai pasiūlymai buvo pakoreguoti ir vėl viešinami, vyks ir naujas viešas susirinkimas, kuris numatomas birželio 15 dieną.

Pagrindinės Klaipėdos savivaldybės pastabos yra susijusios su sklypo apželdinimu. „Kai rengėme projektinius pasiūlymus, neturėjome informacijos, kad šiemet vasario 25 dieną Klaipėdos miesto taryba patvirtino Klaipėdos miesto savivaldybės aplinkos oro kokybės valdymo 2021-2023 metų programą ir priemonių planą. Jame numatyta, kad palei sklypo ribą, kuriame yra pramonės objektai, atliekų tvarkytojai, sandėliavimo arba prekybos ir paslaugų objektai, kurių bendrasis plotas yra didesnis kaip 300 kv. m., jeigu 50 m spinduliu aplink įmonę ar objektą įrengta arba leidžiama gyvenamųjų namų statyba arba švietimo įstaiga, turi būti formuojama želdynų juosta ties sklypo riba, gyvenamųjų ar švietimo įstaigos kryptimi. Mūsų planuojamo prekybos paskirties pastato plotas yra didesnis nei 300 kv. m, greta yra daugiabučių namų, todėl turėjome suprojektuoti reikalaujamus želdynus. Tai yra priežastis, kodėl projektiniai pasiūlymai buvo pakoreguoti ir vėl vyksta viešinimo procedūra“, – aiškino projektinius pasiūlymus parengusios bendrovės „A 405“ architektas Gintaras Čičiurka.

Minėtame aplinkos oro kokybės valdymo priemonių plane numatyta, kad „želdynų juosta įrengiama sodinant tripakopius augalus ir formuojama nemažiau kaip 4 m pločio“.

„Vadovaujantis šiuo sprendimu šiaurės rytinėje ir pietinėje pusėse prie daugiabučių gyvenamųjų pastatų numatytos 4 m pločio želdynų juostos sodinant tripakopius augalus“, – rašoma pakoreguotuose projektiniuose pasiūlymuose.

G. Čičiurka teigė, jog dėl tokio reikalavimo įrengti želdynų juostas papildomai per metrą reikėjo „atitraukti“ planuojamą pastatą nuo Karklų g. 17 namo, o dėl palei N. Uosto g. 26 namo sklypo ribą formuojamo želdyno teko sumažinti automobilių stovėjimo vietų skaičių – nuo 83 iki 80.

„Realiai dėl šio želdynų reikalavimo sumažėjo ir planuojamo pastato plotas, ir automobilių stovėjimo skaičius, nes keturių metrų pločio želdynai nėra maži. Tačiau reikia tikėtis, kad gyventojams dėl šių naujų želdynų bus tik geriau“, – pabrėžė G. Čičiurka.

Dabar projektiniuose pasiūlymuose numatoma, kad sklypo apželdinimo plotas sieks 17 proc. viso sklypo ploto. Detaliajame plane numatytas buvo numatytas 15 proc. sklypo ploto apželdinimas.


  2021-06-01

  6 komentarai “Naujam prekybos centrui – iššūkis dėl želdynų”

  1. AvatarSenjoras (IP: 188.69.192.44)

   Manau labiau Klasco su gelezies rudos krova reiktu zaboti o nesikabineti prie investiciju! Manau didziausias tersejas yra uosto krova ir Grigeo,keli medziai tikrai Klaipedoje nieko nenulema. Isginkime Klasco krova lauk !!!!

  2. AvatarA. V (IP: 86.12.63.27)

   Pas mus Klaipědoje gatvės formuojamos parkingais, o ne pastatais. Šalia pastato viešoji erdvė atiduodama automobiliams, o ne pėstiesiems. Vietoj to kad padarytų požeminį parkingą. O pastatą padarytu perimetru. Tai visa Klaipėda nusėta parkingais vietoj viešos erdvės. Jau 21 amžiaus.

  3. AvatarUžuojauta (IP: 88.119.156.187)

   Karklų 17 namo gyventojams. Tiek 1-2 aukštų , tiek aukščiau kurie matys juodo stogą ir kvėpuos bitumu klausydamiesi kondiškių ūžesio. “papildomai atradus” 2proc želdynų- vaikų žaidimai pataikaujant verslininkams. Šioje vietoje įrengiant požeminį ar nors pusiau, pusę aukšto įgilinus parkingą, būtų galima ir gyventojams normalų apželdintą saulėtą kiemą įrengti ir N.Uosto ir Janonio gatvių kampinio užstatymo liniją sukurti. Tai kainuotų aišku brangiau, bet gal tų PC mes turime pakankamai ir laikas pradėti normaliai statyti, o ne pataikaujant nuomotojams dėžes kepti ir parkingais gatvių išklotines formuoti vadindami realiai nupiepusius gazonėlius sklypo naujai kuriamais želdynais. Įdomu ar Karklų 17 namo gyventojams padės Vitės šeimų gynėjai šnaideratai ir meškiniai?

   • AvatarBirute (IP: 78.61.100.1)

    Kovokite su Klasco krova ir dziaukites kad ateina i mirstancia Klaipeda investicijos o nesikabinekite prie nesamoniu. Dziaukites kad tas sovietiniu laiku vaiduoklis pradings.

   • AvatarGyventojas (IP: 78.62.147.108)

    Dėkojame užjaučiantiems ir suprantantiems! Karklų 17 namo gyventojai buvo pateikę pretenziją, todel į projektą ir buvo atkreiptas valdżios dėmesys, projektas buvo peržiūrėtas ir nepatvirtintas! o jeigu gyventojai būtu nesiskunde, tai ir būtų patvirtinę! Ir tada tik pastačius pastatą būtu pamatę, kad namo pirmas aukštas prarado saulėtas dienas, o gyventojai ramybę! Todėl patariame niekada netylėti ir ginti savo teises, juk mes ir esame tos valdžios rinkėjai!!!!

   • AvatarSportininkų r. gyventoja (IP: 84.15.184.253)

    Mums taip pat idomu kur yra dingę vites bendruomenės atstovai? Ir kodėl cia nepadeda gintis gyventojams? Atsakymas tik vienas – nenori kariauti su valdzia, nes musu mieste veikia gerai zinoma politika, viens kitam 🤝rankas plauna, o gyventojai kencia

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt