P0

Kultūra

Neatsisakoma planų surengti „Europiadą“ Klaipėdoje

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-06-01


Uostamiesčio savivaldybės teigimu, „Europiados“ rengėjai neatsisako planų šį tarptautinį Europos folkloro kultūros festivalį suorganizuoti Klaipėdoje. Renginys čia galės vykti 2022 m. liepos 14–17 d. Tokį sprendimą balsų dauguma priėmė „Europiados“ Tarptautinio organizacinio komiteto nariai – 2022-aisiais festivalio šeimininkės teisės dar kartą suteikiamos Klaipėdai, o Trapani mieste (Italija), kuris tais metais turėjo organizuoti festivalį, jis vyks metais vėliau – 2023-iaisiais.

Festivalis itin retai sugrįžta į jau aplankytą miestą. Klaipėdoje „Europiada“ vyko 2009 metais. . „Klaipėdos švenčių” nuotr.

„Tikimės, kad solidžių ir kompetentingų „Europiados“ organizatorių pasitikėjimas ir tikėjimas Klaipėdos galimybėmis įkvėps ir miesto politikus, pritariant naujam sutarties priedui dėl puikios būsimosios šventės Klaipėdoje 2022 metais“, – pranešime cituojamas Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas.

„Europiadą“ Klaipėda iškovojo teisę surengti 2020 metais, tačiau dėl prasidėjusios COVID-19 pandemijos, tais metais įvyko tik virtualus renginys. Šiais metais tarptautinė festivalio bendruomenė dėl pandemijos taip pat apsisprendė festivalio neorganizuoti ir perkelti jį į kitus metus.

Pagrindinis festivalio tikslas – puoselėti Europos kultūrų įvairovę ir stiprinti tautų draugystę. Tai tūkstančius europiečių pritraukiantis festivalis, kurio metu pristatomas regionų folklorinis menas ir tradicijos, kartu tai unikali galimybė pasauliui parodyti savo šalies savitumą bei kultūrą. „Europiada“ kasmet organizuojama vis kitoje šalyje.


  2021-06-01

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt