P0

Švietimas

Jūrų transporto inžinerijos studijų programai – darbdavių kokybės ženklas

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-06-02


Klaipėdos universiteto (KU) Jūrų transporto inžinerijos studijų programai suteiktas „Investor‘s Spotlight“ ženklas, kitaip dar vadinamas darbdavių kokybės ženklu. Tai jau 6-oji uostamiesčio Alma mater inžinerinės krypties programa, sėkmingai įveikusi turinio kokybės vertinimo procedūrą.

KU Jūros technologijų ir gamtos mokslų fakulteto komanda. Iš kairės: dekanė dr. Rima Mickevičienė, Jūrų inžinerijos katedros vedėjas prof., habil.dr. Sergejus Lebedevas ir Jūrų inžinerijos katedros studijų programų vadovas dr. Vasilijus Djačkovas.

„Investor‘s Spotlight“ ženklą, liudijantį darbdavių interesą vienai ar kitai studijų programai, įsteigė Užsienio investicijų plėtros agentūra „Investuok Lietuvoje“ bei darbdavių organizacija „Baltic Investors‘ Forum“. Septintus metus vykdomos iniciatyvos tikslas – kad šalies universitetų ir aukštųjų mokyklų rengiami specialistai mokydamiesi įgytų darbo rinkoje labiausiai vertinamų įgūdžių ir žinių. Tai studijas baigusiems absolventams leidžia greičiau ir lengviau rasti savo vietą darbo rinkoje.

Tam, kad studijų programa gautų teisę į šią žymą, ji turi įveikti reiklią kokybės vertinimo procedūrą, kurioje dalyvauja ir programos rengėjai, ir potencialių darbdavių atstovai, ir studentai. Uostamiestyje ją koordinuoja įstaiga „Klaipėda ID“. Jos švietimo projektų vadovės Alinos Šoparės teigimu, įstaigos tikslas – kad tinkamų specialistų mieste būtų paruošiama kuo daugiau, todėl verslo įsitraukimas į aukštųjų mokyklų studijų programų peržiūras tiek miestui, tiek visai švietimo sistemai yra itin svarbus.

Švietimo vidus

„Susitikimuose buvo aptariami ne vien tik programų tobulinimo aspektai, bet ir tolimesnės bendradarbiavimo galimybės, kuomet įmonės
priima studentus į praktiką, siūlo baigiamųjų darbų temas, prisideda prie paskaitų turinio kūrimo ir dėstymo. Tiesiausias kelias studentams baigusiems studijas lengviau rasti darbą, yra įgyti išsilavinimą, kuris patenkina verslo poreikius. Džiaugiamės, kad būtent to link Klaipėdos aukštosios mokyklos ir juda“,- pranešime cituojama „Klaipėda ID“ atstovė.

„Investor‘s Spotlight“ ženklas – mūsų pastangų įvertinimas, siekiant rengti kuo geresnius specialistus jūrų pramonei. Lietuva – jūrinė valstybė, o jūrinė pramonė – viena iš svarbiausių valstybės ekonomikos krypčių“,- teigia KU Jūros technologijų ir gamtos mokslų Jūrų inžinerijos katedros vedėjas prof. Sergejus Lebedevas.

Ji ragina abiturientus drąsiau rinktis perspektyvias inžinerinės krypties studijas. Šiuo metu fakultete Jūros transporto inžinerijos bakalauro programą studijuoja 50 jaunuolių, dar 25 siekia magistro kvalifikacijos.

KU Jūrų transporto inžinerijos studijų programa apima 3 specializacijas – laivų projektavimas ir statyba; išmanioji jūrų transporto inžinerija; suskystintų gamtinių dujų inžinerija ir valdymas. Didžiuma šias studijas baigusių absolventų įsilieja į Klaipėdos jūrų uoste veikiančias ar su juo susijusias kompanijas.

„Investor‘s Spotlight“ ženklu iki šiol buvo žymimos 5 KU Jūros technologijų ir gamtos mokslų fakultete vykdomos studijų programos – Mechanikos inžinerija, Elektros inžinerija, Informatika, Informatikos inžinerija ir Chemijos inžinerija (aplinka ir energija). Šias studijų programas regionų aukštosiose mokyklose pasirinkusiems jaunuoliams praėjusiais metais buvo skirtos kasmėnesinės 200 Eur valstybės stipendijos. Tikimasi, jog ši Ekonomikos ir inovacijų ministerijos inicijuota jaunimo skatinimo programa bus tęsiama ir šiemet.


  2021-06-02

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt