P0

Veidai

Lietuvos metų archeologės planuose – motinystė ir tęstiniai projektai

Atvira Klaipėda

Dalia Grikšaitė
2021-06-02


„Metų archeologo vardas tradiciškai skelbiamas visuotiniame Lietuvos archeologų draugijos susirinkime. Kadangi šiemet buvo skelbiamas dvigubas įvertinimas už 2019 ir 2020 metus, sujaudino, jog savo pavardę išgirdau greta Marijos Gimbutienės“, – savo išgyventomis emocijomis, sužinojus apie profesinį pripažinimą, dalijosi Klaipėdos universiteto (KU) Baltijos regiono istorijos ir archeologijos instituto mokslininkė dr. Raimonda Nabažaitė.

KU nuotr.

Metų archeologės vardas ir jo simbolis – baltiškos stilistikos segė – dr. R. Nabažaitei suteiktas už kryptingus koklininkystės, bažnyčių archeologijos mokslinius tyrimus, paveldo saugojimo iniciatyvas, konferencijų ciklo inicijavimą ir mokslo sklaidą: parengtą monografiją „Interjero karalienė. Europos kultūros reiškiniai Klaipėdos krosnių kokliuose XIV–XVIII a.“ (Vilnius: Vilniaus dailės akademija, 2019); nacionalinių konferencijų ciklo „Archaeologia urbana“, skirto miestų kultūros tyrimams, rengimą; industrinio paveldo (XIX a. silkių rūšiavimo inžinerinės sistemos) išsaugojimo, konservavimo ir viešinimo iniciatyvą „Silkės kelias“; Konservavimo ir restauravimo centro inicijavimą Klaipėdos universitete; fabrikinių krosnių išsaugojimo iniciatyvą ir projektą-ekspediciją „Gyvos krosnys“; bažnyčių tyrimus, sakralinio paveldo pritaikymą ir sklaidą.

Vienas iš paskutiniųjų visuomenėje pastebėtų ir plačiai nuskambėjusių archeologės darbų – Klaipėdos Šv. Jono bažnyčios teritorijos tyrimai: atkasta ir išsamiai ištyrinėta bemaž pusė uostamiesčio simboliu kadaise buvusios, sugriautos ir planuojamos atstatyti šventovės pamatų.

Pokalbiui apie įvertinimą, esamus bei dar tik planuojamus darbus su KU rektoriumi prof. dr. Artūru Razbadausku susitikusi ir jo sveikinimus priėmusi dr. Raimonda Nabažaitė atviravo, jog jai sunku sutilpti vien į mokslininkės veiklas, visada traukė ir traukia kultūrinės-kūrybinės jungtys. Pasidžiaugė, jog Klaipėdos universiteto atmosfera ir erdvė jai leidžia skleistis bei realizuoti idėjas. Dar šiemet, anot mokslininkės, turėtų startuoti projektas „Kryžkelės istorijoje“, visuomenei plačiau pristatysiantis kareivines, kuriose dabar veikia KU, jų, o drauge ir paties miesto istorinius virsmus, žmonių migracijas – ši idėja bus realizuota virtualaus turo pagalba.

Archeologė buria komandą tam, kad apibendrintų ir pateiktų visuomenei jau sukauptą medžiagą apie istorines Klaipėdos bažnyčias: jų istoriją, paveldą ir Šv. Jono bažnyčios atstatymo procesą. Tam jau kuriama komunikacijos platforma.

„Esate Klaipėdos universiteto veidas. Didžiuojamės jumis ir jūsų veikla, o pelnytas įvertinimas rodo, kad esate savo vietoje, kad gyvenate tuo, ką darote ir tai jums teikia džiaugsmą. Surasti save žmogui labai svarbu, nes netikrumas ir ieškojimai neretai virsta ligomis. O jeigu dirbama su meile ir kūrybiškai, garbė ir pripažinimas ateina savaime. Džiaugiamės, kad savo darbais auginate ir mūsų mokslo įstaigos vardą bei reputaciją“, – sakė KU vadovas.

Dr. R. Nabažaitė užtikrino, jog ateinančio dešimtmečio profesinius planus ji sieja su Klaipėdos universitetu, o artimiausių savaičių planuose jos laukia nauja patirtis – motinystė.


  2021-06-02

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt