P0

Kriminalai ir nelaimės

Narkotikų verslui vadovavo iš įkalinimo vietos

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-06-02


Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato kriminalistai su prokurorais praneša baigę ikiteisminį tyrimą dėl narkotinių medžiagų platinimo dideliais kiekiais. Nustatyta, jog narkotikų verslą Klaipėdos apskrityje įsuko ir jam vadovavo už tai jau kalintys du nuteistieji.

Baudžiamojon atsakomybėn iš viso patraukti septyni asmenys. Penki iš jų – 42 m. ir 24 m. moterys bei 36 m. ir du 30 m. vyrai įtariami narkotinės medžiagos – heroino bei psichotropinės medžiagos – amfetamino platinimu, veikiant organizuotoje grupėje.

Dar 2019 m. spalio mėn. Klaipėdoje, Naikupės g., policijos pareigūnai sulaikė vienoje iš Klaipėdos rajono įmonių dirbantį, anksčiau už neteisėtą disponavimą narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis teistą, 42 m. vyriškį. Asmens apžiūros metu rasta heroino.

Tęsiant tyrimo veiksmus, 2020 m. liepos mėn. Paryžiaus Komunos g. sulaikyta 38 m., anksčiau neteista, niekur nedirbanti klaipėdietė. Jos asmens kratos metu rasta apie 14 g amfetamino.

Tą pačią dieną Taikos pr. buvo sulaikyta minėtą psichotropinę medžiagą įtariama, platinusi, niekur nedirbanti 42 m. uostamiesčio gyventoja. Atlikus kratą šios, anksčiau neteistos, moters gyvenamojoje vietoje rasta apie 24 g amfetamino, heroino ir metadono mišinio bei svarstyklės su kanapių pėdsakais.

Taip pat šios operacijos metu Klaipėdoje, Debreceno g., sulaikytas 30 m. vyras, įtariama pardavęs narkotines ir psichotropines medžiagas jau minėtiems – 42 m. amžiaus vyriškiui ir to paties amžiaus moteriai.

Atliktų kratų šio teisto 30 m. vyro gyvenamojoje vietoje rasta apie 124 g amfetamino, 29 g kokaino, 11 g heroino, kanapių, metadono, dopingo medžiagų bei dvejos elektroninės svarstyklės su narkotinių medžiagų pėdsakais.

2021 m. vasario mėn. Kretingoje, Dobilų aklg., sulaikyta vieno iš nusikalstamos veikos organizatorių žmona – 24 m., tuo metu niekur nedirbusi Kretingos miesto gyventoja. Atlikus kratą moters gyvenamojoje vietoje rasta apie 60 g heroino, elektroninės svarstyklės su heroino pėdsakais, dopingo medžiagų.

Įtariama, kad šios nusikalstamos veikos organizatoriai – už neteisėtą kvaišalų platinimą nuteisti ir laisvės atėmimo bausmes atliekantys 36 m. ir 30 m. asmenys, per laisvėje esančius bendrininkus bei vieno iš įkalintųjų žmoną organizavo narkotinių medžiagų platinimą Klaipėdos apskrityje.

Penki įtariamieji buvo sulaikyti ir uždaryti į areštinę. Vėliau 30 m. įtariamajam paskirta griežčiausia kardomoji priemonė – suėmimas, o kitiems įtariamiesiems paskirtos švelnesnės kardomosios priemonės.

Laikinai apribotos nuosavybės teisės į įtariamiesiems priklausančias pinigines lėšas – daugiau nei 8000 eurų ir apie 3000 eurų vertės automobilį.

Tyrimo veiksmai atlikti bendradarbiaujant kartu su Kalėjimų departamento pareigūnais.

Už neteisėtą disponavimą dideliu narkotinių ar psichotropinių medžiagų kiekiu turint tikslą jas platinti numatytas laisvės atėmimas nuo 8 iki 10 metų.


  2021-06-02

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt