P0

Verslas

Klaipėdoje sandorių su butais padaugėjo net 57 proc.

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-06-03


Daugelis nekilnojamojo turto (NT) rinkos segmentų gegužę rodė rekordinius skaičius, skelbia įregistruotų sandorių dinamiką analizuojantis Registrų centras.

„Palyginti tiek su praėjusiais pandeminiais metais, tiek su 2019-ųjų analogišku laikotarpiu, šie metai beveik visose kategorijose išsiskiria didėjančiais nekilnojamojo turto sandorių skaičiais. Vien tik šių metų gegužės mėnesį butų ir gyvenamųjų namų parduota daugiausiai per visą nagrinėjamą laikotarpį. Toliau aktyviai investuojama ir į žemės sklypus – praeitą mėnesį matėme didžiausius sandorių skaičius per pastaruosius penkerius metus“, – pranešime cituojamas Registrų centro Duomenų sprendimų ir analizės departamento vadovo pareigas laikinai einantis Paulius Rudzkis.

Šių metų sausį-gegužę iš viso įregistruota beveik 63,7 tūkst. NT pirkimo-pardavimo sandorių. Tai net 46 proc. daugiau negu analogišku laikotarpiu 2020 metais, kai buvo įregistruota 43,7 tūkst. (2019 m. sausį- gegužę 50,4 tūkst.).

Vien per gegužę buvo įregistruota 15,5 tūkst. nekilnojamojo turto sandorių – palyginti su praeitų metų geguže, augimas siekė 74 proc. (8,9 tūkst., 2019 m. gegužę – 12,3 tūkst.), o palyginti su šių metų balandžiu sandorių skaičius buvo 6 proc. didesnis (14,7 tūkst.).

Šiemet Lietuvoje įregistruota 16 tūkst. butų pardavimų – tai 34 proc. daugiau negu 2020 m. sausio-gegužės mėnesiais, tuo metu buvo įregistruota 12 tūkst. (2019 m. analogišku laikotarpiu – 14,2 tūkst.), o vien per gegužę – 3,8 tūkst. arba dukart daugiau negu praėjusių metų gegužę (1,7 tūkst.), bei 6 proc. daugiau negu šių metų balandį (3,6 tūkst.).

„Augant bendram nekilnojamojo turto sandorių skaičiui, pastebimos ir teigiamos butų pardavimo tendencijos atskiruose didmiesčiuose. Sostinėje užfiksuotas visų laikų geriausias butų pardavimo mėnuo – iš viso Vilniuje įregistruota 1,5 tūkst. butų sandorių. Nuo sostinės neatsiliko ir kiti didmiesčiai, kuriuose buvo didžiausi butų pardavimai per pastaruosius keletą metų“, – sako Paulius Rudzkis.

Verslo straipsnių visus kompas

Per visus šiuos metus Klaipėdoje sudaryta 1,4 tūkst. sandorių su butais, tad palyginus su praeitų metų laikotarpiu jų padidėjo net 57 proc.  – pernai jų buvo 899 sandoriai, 2019 m. sausio – gegužės mėn. – 1,3 tūkst.

Rekordiniu mėnesiu gegužė tapo ir perkant individualius gyvenamuosius namus – praeitą mėnesį buvo užregistruota 1,6 tūkst. tokių sandorių, tai net 84 proc. daugiau negu praeitų metų gegužę (palyginus su 2019 m. geguže, augimas siekia 41 proc.), o lyginant su balandžio mėnesiu, buvo parduota 16 proc. daugiau namų.

Iš viso šiais metais šalyje įregistruota 6 tūkst. gyvenamųjų namų pardavimų. Tai – beveik per pusę daugiau negu pernai metų sausį-gegužę (4 tūkst.), 2019 m. buvo 4,4 tūkst. sandorių.

Didžiausias per penkmetį ir žemės sklypų sandorių skaičius – vien per praeitą mėnesį įregistruota 7,7 tūkst. pirkimo-pardavimo sandorių, o tai – 64 proc. daugiau nei praeitų metų gegužę (4,7 tūkst.), 2019 m. gegužę buvo 6,3 tūkst. sandrių. Iš viso Lietuvoje per šiuos penkis mėnesius įregistruota 31,9 tūkst. žemės sklypų sandorių, o tai – perpus daugiau nei pernai (21,3 tūkst.), 2019 m. sausį- gegužę buvo 24,3 tūkst. sandorių.


  2021-06-03

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt