P0

Uostas ir jūra

Nepriklausomos Lietuvos Klaipėdos uostui – 30

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-06-03


Birželio 3-iąją Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija mini 30-ies metų veiklos jubiliejų.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Balandžio viduryje Klaipėdos uostas visus, besidominčius ar susijusius su uosto veikla, pakvietė jubiliejų paminėti kartu – prasmingai ir aktyviai. Neturint galimybės laisvai keliauti, Uosto direkcija kvietė leistis į virtualią kelionę mobiliojoje vaikščiojimo programėlėje, taip aplankant 30 skirtingų pasaulio uostų, į kuriuos dažniausiai iš Klaipėdos plaukia laivai.

Prie virtualaus žingsnių iššūkio prisijungus apie pusei šimto organizacijų, o bendram einančiųjų skaičiui perkopus 2,5 tūkst., pirminis iššūkio tikslas – įveikti 70 tūkst. jūrmylių ir taip apkeliauti 30 pasaulio uostų – buvo įveiktas dar per pirmąjį iššūkio mėnesį. Dėl šios priežasties į virtualios kelionės maršrutą buvo įtraukta dar nepažintų pasaulio 30 uostų.

Iki birželio 3 d. iššūkio dalyviai nužingsniavo beveik 500 mln. žingsnių ir taip susipažino su daugiau nei 60 tarptautinių pasaulio uostų.

Kiekvieną savaitę buvo renkamas aktyviausias iššūkio dalyvis, per 7 dienų laikotarpį surinkęs didžiausią skaičių žingsnių. Savaitės aktyviausieji ėjikai buvo apdovanojami specialiu iššūkio diplomu bei Klaipėdos uosto prizais.

Diplomai ir prizai laukia ir viso iššūkio laikotarpiu geriausius žingsnių rezultatus pasiekusių dalyvių. Aktyviausiai iššūkyje ėjusiomis organizacijomis tapo „Bėgimo klubas“, įmonės „Klaipėdos Smeltė“ ir „Thermo Fisher Scientific Baltics“.

Klaipėdos uostas yra svarbiausias ir didžiausias Lietuvos transporto centras, kuriame susijungia jūros, sausumos bei geležinkelio keliai iš rytų bei vakarų. Šiandien uoste dirba 14 skirtingų, stambių krovos, laivų remonto ir gamybos kompanijų, teikiančių visas su jūros verslu bei krovinių priėmimu susijusias paslaugas. Uoste veikia daugiau kaip 30 specializuotų terminalų. Skaičiuojama, kad uostas ir su juo susijusi veikla sukuria daugiau kaip 6 proc. valstybės BVP.


  2021-06-03

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt